banner278

banner280

XYZ123

05 Şubat 2023 Pazar

EKMEK SATIN ALINACAK

Verilen sözler tutulsun

CHP Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap, AK Parti tarafından Kütahya’ya söz verilen birçok projenin hala hayata geçmediğini belirterek, “2021 yılında da Kütahya halkı söz verilen projelerin hayata geçmesini bekliyor” dedi.

07 Ocak 2021 Perşembe 16:41
Verilen sözler tutulsun
 2011 yılında Kütahya’ya söz verilen Yüksek Hızlı Tren projesinin hala ortada olmadığını belirten Kasap, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının 2029 yılına kadar Kütahya’ya hızlı tren projesi öngörmediğini de hatırlatarak, verilen sözlerin tutulmadığını söyledi. Dönemin Enerji Bakanı olan Berat Albayrak tarafından Kütahya’ya söz verilen Bor Karbür fabrikasından da eser yok diyen Kasap, Berat Albayrak’tan da haber alınamıyor" diye konuştu.
Kütahya’ya söz verilen Yüksek Hızlı Tren, Bor Karbür Fabrikası gibi projelerin dışında Kütahya Şehir Hastanesi’nin ve Zafer Organize Sanayi Bölgesi’nin de hala faaliyete geçmediğini belirten Kasap, Kütahya’ya söz verilen stadyum ihtiyacının hala giderilmediğini ve ilçe bağlantı yolları da dâhil olmak üzere seçim döneminde AK Parti tarafından vaat edilen birçok projenin hayata geçmediğini söyledi.
Yaşanan salgın süreciyle beraber zaten var olan ekonomik krizin üstüne Kütahya’da işsiz sayısının daha fazla arttığını, küçük esnaf başta olmak üzere birçok sektörün de zor günler geçirdiğini belirten Kasap, Kütahya’yı kamu yatırımlarından ve gerekli istihdamı yaratamayan politikalardan dolayı mağdur eden iktidarı, Kütahya’ya verdiği sözleri tutmaya çağırdı.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV