banner238

banner258

banner148

04 Temmuz 2022 Pazartesi

YENİ ORMAN YOLU YAPTIRILACAKTIR

661’NCİ DOMANİÇ GÜREŞLERİNE SAYILI GÜNLER KALDI

Domaniç Belediye Başkanlığı’nın organizasyonuyla gerçekleştirilecek olan 661’inci Tarihi Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri 26 Haziran 2022 Pazar günü düzenlenecek. Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk çalışmalar hakkında verdiği bilgilerde “her şey hazır tüm hemşerilerimizi bekliyoruz” dedi.

23 Haziran 2022 Perşembe 17:03
661’NCİ DOMANİÇ GÜREŞLERİNE SAYILI GÜNLER KALDI
 

661’NCİ DOMANİÇ GÜREŞLERİNE SAYILI GÜNLER KALDI

Domaniç Belediye Başkanlığı’nın organizasyonuyla  gerçekleştirilecek olan 661’inci Tarihi Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri 26 Haziran 2022 Pazar günü düzenlenecek. Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk çalışmalar hakkında verdiği bilgilerde “her şey hazır tüm hemşerilerimizi bekliyoruz” dedi.

Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk tüm Kütahyalıları 661. Tarihi Domaniç güreşlerine davet ederek alanda yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

26 HAZİRAN’DA TÜM RANDEVULARINIZI İPTAL EDİN’

Ebe Çamlığı Er Meydanı 661’inci kez 26 Haziran 2022 Pazar günü baş, başaltı, büyük orta, küçük orta, deste büyük, deste küçük, tozkoparan ve minikler kategorilerini ağırlayacak. Tarihi Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri dünyanın en eski güreş organizasyonlarından birisi olduğunu belirten Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, “Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubad’ın Kayı Beyi Ertuğrul Gazi’ye Domaniç’i yurt olarak vermesinin ardından Kayı Boyu Alpleri’nin bu topraklar üzerinde yani Ebe Hatun Çamlığına güreş tuttukları herkes tarafından bilinmektedir ki bu yüzden de güreşlerimiz tarihidir. Güreşlerimizi her yıl bir üst geliştirerek yapmaya çaba sarf ediyoruz. Tarihi Güreşlerimizi geçtiğimiz iki yıl önce Pandemi dolayısıyla yapamamıştık” dedi.

SPORCULAR İÇİN GÜZEL BİR TESİS MEYDANA GETİRDİK

661. Domaniç tarihi güreşlerine ev sahipliği yapmak için hazırlıklarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz. Daha önceden maalesef güreş alanımız çok kötü bir şekildeydi. Bunları düzeltmek için spor bakanlığımızdan proje desteği istedik. Sağ olsunlar bize destek verdiler. Ancak burayı çok kısa sürede yetiştirmemiz gerekiyordu. Burada bir hata oluştu o hata bize ait yaptığımız misafir tribünün maalesef çatısında teknik bir sorun olduğundan yukarıya doğru arka taraftardaki seyircilerimiz biraz zorlanacaklar. Bu nedenle tüm seyircilerimizden şimdiden özür diliyorum. Ama seneye inşallah ilk işimiz çatı düzenlemesi olacak. Çatıyı düzelterek daha güzel bir görünüm sağlayacağız. İsterdik ki biran önce yapmak fakat son on günde burayı bu hale getirebildik. Soyunma odaları, mescidi, yemek pişirme alanı, sporcuların giyinip soyunmaları, banyo yapmaları için güzel bir tesiste meydana getirdik. Bu alanı sadece güreşlerde değil Milli bayramlarımızda, düğünlere de vermeyi düşünüyoruz. İnşallah güzel bir güreş organizasyonu düzenledik. Birbirinden değerli başpehlivanlar geliyor. Tüm halkımızı 661. Tarihi Domaniç güreşlerine davet ediyorum dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV