banner228

banner148

22 Mayıs 2022 Pazar

YENİ ROTALAR’DAN 19 MAYIS YÜRÜYÜŞÜ

ARTIK BİZ ULUSLARARASI BİR ÜNİVERSİTE OLDUK

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ve Teknoloji ve Transfer Ofisi’nin iş birliğinde düzenlenen 1. Zafer Bilim ve Kültür Şenliği Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal yaptığı konuşmasında “ Artık biz Uluslararası bir üniversite olduk” dedi.

13 Mayıs 2022 Cuma 15:05
ARTIK BİZ ULUSLARARASI BİR ÜNİVERSİTE OLDUK
 

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal

ARTIK BİZ ULUSLARARASI BİR ÜNİVERSİTE OLDUK

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ve Teknoloji ve Transfer Ofisi’nin iş birliğinde düzenlenen 1. Zafer Bilim ve Kültür Şenliği Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal yaptığı konuşmasında “ Artık biz Uluslararası bir üniversite olduk” dedi.

 

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi 1. Zafer ve Bilim Şenliği TÖMER öğrencilerinin sunduğu gösteriler protokol üyeleri ve katılımcılar tarafından büyük alkış aldı. Ülkelerine has oyunlar sergileyen Uluslar arası öğrenciler renk kattıkları şenlikte katılımcılar tarafından büyük alkış aldı. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal yaptığı konuşmasında “ artık biz Uluslararası bir üniversite olduk” dedi.

JÜRİLERİMİZ TAMAMEN OBJEKTİF HAREKET ETTİ

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi 1. Zafer ve Bilim Şenliği açılış konuşmasını Kütahya Teknoloji Transfer Ofisi müdürü Ersan Öz gerçekleştirdi. Öz yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. “ Bu etkinlik bir fikir olarak ortaya çıktı. Kütahya’da ilk defa 1. Proje pazarı ve Zafer Bilim Şenliği adıyla büyük bir etkinlik düzenledik. Bu proje yarışmasına 144 başvuru yapıldı. Hepsi birbirinden değerli burada belki hepsine ödül vermek isterdik. İmkânlar ölçüsünde biz 3 ayrı kategoride Lise, Üniversite’de inovasyon arge tasarım merkezleri kategorisinde ödüllerimizi sponsorlarımızın da desteği ile vereceğiz. Biz Teknokent boyutu ile de 2 yıldır. Tüm şehri arkamıza alarak negatif farkındalıktan pozitif farkındalığa pozitif dışsal etkilere doğru hızla yol aldık. Teknoloji transfer ofisimizi de yanımıza entegre ettik. Hep beraber bir aile olarak faaliyetlere devam ediyoruz. Jürilerimiz tamamen objektif hareket etti. Kimsenin aklına küçücük bir şüphe dahi gelmemesini istirham ediyorum dedi.

PANDEMİ DÖNEMİNDE ŞENLİK YAPAMADIK

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal yaptığı konuşmasında “ Dumlupınar Meydan Muharebesinin kazanıldığı Büyük Zaferin 100 Yıl’ındayız. Anlamlı bir yıl. Biz Bahar Şenliği adı altında her yıl bahar’ın gelişini doğanın canlanışına şahit oluyor ve bizde iştirak ediyorduk. Dpü’de çok görkemli bahar şenlikleri düzenliyorduk. 2 yıl kapandık. Pandemi döneminde şenlik yapamadık. İnşallah bu yıl o yapamadığımız kapandığımız iki yılın açısını çıkaracağız. Hem de çok daha farklı bir konsepte çok daha farklı bir anlayışla bu yıl Zafer Bilim ve Kültür Şenliği oldu. Adına bilim koyduk. Bunun çok anlamlı olduğunu düşünüyorum çünkü büyük zafer’in büyük komutanı “ En Hakiki Mürşit İlimdir, Fen’dir” der. Zafer’in 100 Yıl’ında Bahar şenliğimizin Bilim ve Kültür olmasını buradan esinlendik.

DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ BU ANLAYIŞLA BİLİME ÖNEM VERİYOR

Millet olarak bilime önem vermezsek, bilimdeki gelişmeyi takip etmezsek maalesef yine o büyük önderin söylediği muasır medeniyetler seviyesine yetişemeyiz ve ileriye geçemeyiz. Bundan dolayı bilime önem vereceğiz. İşte Dumlupınar Üniversitesi bu anlayışla bilime önem veriyor. Bilime önem verdiği içinde bahar şenliğini bilim şenliği yaptı. Bu anlayış sadece sözde kalmadı. Dumlupınar Üniversitesi gerek akademik başarısı artık dünya’da saygın üniversiteler arasına bizde girmeye başladık. Farklı derecelendirme kuruluşları bizi değerlendiriyor ve biz gün geçtikçe daha iyi bir konuma doğru ilerliyoruz.

BU YIL TAM 39 TAKIMLA TEKNOFEST’TE YER ALDIK

Ülkemizin markası olmuş. Tüm dünya’da çok iyi bilinen TEKNOFEST etkinlikleri ilk defa bu yıl paydaş olduk. Üniversitemiz hem akademisyen desteği verdi. Hem de maddi manevi sponsor oldu. Bu yıl tam 39 takımla TEKNOFEST’te yer aldık.  Bu müthiş bir rakam ve bin’i aşkın öğrenciyle TEKNOFEST’te temsil edileceğiz ve yarışmalara katılacağız. Kütahya adına, Dumlupınar adına bu rakamlar oldukça sevindirici rakamlar. Birçok topluluğumuz bu iki günlük etkinlikte görev aldılar. Sevindirici tarafı Uluslar arası öğrencilerimizde bu etkinlikte yer aldılar. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde 86 Ülke’den yaklaşık 8 Bin’i aşkın misafir öğrencimiz var. yine bu Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nin nereden nerelere geldiğinin çok açık bir göstergesidir. Artık biz Uluslar arası bir Üniversite olduk.

DÜNYA’NIN KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİNE İHTİYACI VAR

Kütahya’da 86 Ülke’den öğrenci var. İnşallah farklılıklarımız zenginliğimizdir düşüncesi ile bunu kültüre yansıtacağız. Bütün Dünya’dan hem alacağız. Hem vereceğiz. Bütün dünya ile el ele vereceğiz. Sevgimizi, kederimizi, üzüntülerimizi, oyunlarımızı, şarkılarımızı, türkülerimizi, duygularımızı paylaşacağız. Çünkü biz insanız. Bir kısım insanlar ve gruplar varsın ötekileştirmek istesinler, ayrımcılık yapsınlar. İnsani değerlere karşı gelsinler. Hayatı mücadele olarak görsünler. Biz onların aksine insanlık kardeştir diyeceğiz. Dünya’nın bu anlamda bize ihtiyacı var. Kütahya Dumlupınar Üniversitesine ihtiyacı var.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERİN KENDİLERİNE HAS DANSLARI ÇOK BEĞENİLDİ

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde gerçekleştirilen 1. Zafer Bilim ve Kültür Şenliği Uluslararası öğrencilerin kendi ülkelerine has oyunları katılımcılar tarafından çok beğenildi. Protokol konuşmalarının ardından gerçekleştirilen Uluslararası öğrenciler sahnede sergiledikleri ülkelerine has oyun performansları ile büyük alkış aldı. Gösterilerin ardından stantları gezerek temsilcilerden bilgi alan protokol sonrasında şenlik alanından ayrıldı. Üniversite gerçekleştirilen 1. Zafer Bilim ve Kültür Şenliği 13 Mayıs tarihinde son bulacak.

 

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV