banner169

banner148

banner147

04 Aralık 2021 Cumartesi

YENİ CADDELER AÇILACAK

BEKİR AVLUPINAR CADDESİ AÇILDI

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın vizyon projeleri arasında yer alan Kanal Kütahya’nın ilk etabı konumunda olan Bekir Avlupınar Caddesi yayalaştırma projesi protokol üyelerinin ve vatandaşların katılımıyla dualar eşliğinde açıldı.

20 Kasım 2021 Cumartesi 07:00
BEKİR AVLUPINAR CADDESİ AÇILDI
 
BEKİR AVLUPINAR CADDESİ AÇILDI

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın vizyon projeleri arasında yer alan Kanal Kütahya’nın ilk etabı konumunda olan Bekir Avlupınar Caddesi yayalaştırma projesi protokol üyelerinin ve vatandaşların katılımıyla dualar eşliğinde açıldı.

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın vizyon projeleri arasında yer alan Kanal Kütahya’nın ilk etabı konumunda olan Bekir Avlupınar Caddesi yayalaştırma projesi protokol üyelerinin ve vatandaşların katılımıyla dualar eşliğinde açıldı. Açılış programına Kütahya Valisi Ali Çelik, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral Necati Gündüz, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Âlim Işık, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç, İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz, İlçe Belediye Başkanları, AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, merkez İlçe Başkanları, Kütahyalı vatandaşlar ve bölge esnafı katıldı. Bekir Avlupınar Caddesi açılış programı halk oyunları gösterisiyle başladı. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Âlim Işık projenin detaylarını paylaştığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi.

6 MİLYON 300 BİN TÜRK LİRASINA MAL OLAN BİR PROJEDİR

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık “  bu projemiz aslında Kütahya ilimizi boydan boya, doğu batı istikametinde ikiye bölerek geçen toplam 18 km uzunluğunda ki bir Devlet Su İşleri sulama kanalının değerlendirmesi projelerinden birinci etabı, Kanal Kütahya Projesi olarak adlandırdığımız ve etap etap şehrimize kazandırmayı planladığımız rekreasyon düzenlemelerinin birinci bölümü, şehrimizin değerli şahsiyetlerinden rahmetli Bekir Avlupınar büyüğümüzün adını vererek bu caddeyi geçmişte kazandıran belediye başkanlarımız emeği geçen herkes inanıyorum ki bugün daha mutlu olacak. Burası hepinizin yakından bildiği gibi kanalı açık ama bir nevi değerlendirilememiş bölümüydü. Birinci etap olarak şehrimizin merkezinde olması nedeniyle önce bu projenin ne kadar değer katan bir proje olduğunu vatandaşlarımızın da görebilmesi amacın da buradan başlattığımız ve 20 Nisan 2021 tarihinde ihalesini yapıp 17 Mayıs 2021 tarihinde sözleşmesini imzaladığımız ve 26 Mayıs 2021 tarihinde yer teslimini yaparak altı aylık süre içerisinde tamamlanmasını ön gördüğümüz bir projeydi. 26 Kasım tarihi teslimin son tarihiydi. Bugün itibari ile açılışını yapıyoruz. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun. Proje maliyeti yaklaşık ihale bedeli olarak 5 Milyon 869 Bin TL idi. KDV’si ile beraber yaklaşık 6 Milyon 300 Bin Türk Lirasına mal olan bir projedir. Buraya yolu düşen her hemşerimizin memnun kalacağı bir proje olmasını temenni ediyoruz. Yapması bizden sahiplenmesi ve korunması Kütahyalı hemşerilerimizden” dedi.

CUMHUR İTTİFAKI’NIN EN GÜZEL MEYVELERİNİ İNŞALLAH KÜTAHYA’DA ALIRIZ

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş Kanal Kütahya Projesi’nin ilk etabı olan Bekir Avlupınar Caddesi açılışında yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi. “ Kütahya için tarihinde şuana kadar taş üstüne taş koyan bütün büyüklerimize rahmetli olan belediye başkanlarımıza Allah’tan bir kere daha rahmet diliyoruz. Sayın Belediye Başkanım bu çok değerli bir incelik, nezaket bu memlekete hizmet etmiş insanlarımızın, büyüklerimizin tarihe mal olacak şekilde isimlerinin verilmesi Türk’ün örf’ünde, ananesinde olan bir gelenektir. Ben emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Sayın Genel Başkan Yardımcım, çok kıymetli ve çalışkan valimiz, çok kıymetli ve değerli bir belediye başkanımız var. Cumhur İttifakı’nın en güzel meyvelerini İnşallah Kütahya’da alırız” dedi.

 

KÜTAHYA’NIN CAZİBE MERKEZİ OLACAK

İlimize Bekir Avlupınar Caddesi açılışı ve bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere gelen Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz konuşmasında şu ifadelere yer verdi. Kütahya ilimizin çehresini değiştirecek, katma değerini yükseltecek, “Kanal Kütahya Projesinin” ilk etabı olan “Bekir Avlupınar Caddesi Yayalaştırma Projesinin” açılışı vesilesiyle sizlerle bir arada olmaktan kıvanç duyuyorum, Sözlerimin başında, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyefendinin de selam ve muhabbetlerini iletmek istiyorum dedi. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz “Kütahya ilimiz, tarihi ve kültürel özellikleriyle müstesna, milli mücadeledeki yeriyle kutlu bir diyardır. Her sokağında samimiyet, her hanesinde helal kazanç vardır. Vatan müdafaasına ev sahipliği yapmış, her karışı şehit kanı, her köşesi şehitliktir. Dolayısıyla, böyle bir tarihin ve mazinin şehrinde; sorumluluğun farkında olarak hizmet etmek, Ecdada layık şuurla, gönülden ve aşkla çalışmak gereklidir. Hamdolsun, Kütahya’da, bu sorumluluğunun farkında bir belediye başkanımız ve çalışma arkadaşları vardır. Bugün de, bu sorumlulukla hazırladıkları ve Kütahya’nın vizyon projelerinden birisi olan “Kanal Kütahya”nın ilk etabı olan, “Bekir Avlupınar Caddesi Yayalaştırma Projesi”nin açılışında bizleri buluşturmuşlardır. Çehresi değişen caddesiyle, yürüyüş yollarıyla, dinlenme alanlarıyla ve akıllı şehir uygulamalarıyla Kütahya’nın cazibe merkezi olacak ve tıpkı adını aldığı merhum Bekir Avlupınar gibi Kütahya’ya değer katacak bu proje vesilesiyle başta belediye başkanımız Prof. Dr. Âlim Işık hocamıza, çalışma arkadaşlarına, Kütahya’ya hizmet yolunda, taş üstüne taş koyan, herkese, Kütahya sevdalılarına, teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

ALT YAPI, ÜST YAPI ÇALIŞMALARI AKSAMADAN DEVAM EDİYOR

Kütahya Valisi Ali Çelik açılışta yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi. “ Bugün burada hayırlı bir iş için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Öncelikli olarak bu eserin Kütahya’mıza kazandırılmasında emeği geçen başta Belediye Başkanımız Âlim Işık olmak üzere tüm belediye çalışanlarımızı, belediye meclis üyelerimizi tebrik ediyor, kutluyor, daha nice eserlerin açılışında bizleri bir araya getirmeleri için de Cenabı Allah’tan dua ve temenni ediyorum. İnşallah Kütahya’mızda Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde birçok hizmet akabinde çalışma, kamu kurum ve kuruluşlarında yenilenme alt yapı, üst yapı çalışmaları aksamadan devam ediyor. Kamu kurumlarımız ve belediyelerimizde bunun bir parçası, Sayın Belediye Başkanımızın önderliğinde de birçok hizmetin alt yapısı, projesi ve hizmetin açılışları gerçekleştiriliyor. Ulu Önder Atatürk’ün muasır medeniyetler seviyesine ulaştırma hedefi ve doğrultusunda bizlere bırakmış olduğu miras ve hedefler Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ve devletimizin tüm kamu kurumları ve şuanda hükümet eden organizasyonları çerçevesinde bu süreç eksilmeden devam ediyor.

KAMU KURUMLARI BU İŞ’TE GÖREV ÜSTLENEN HERKES GECESİNİ GÜNDÜZÜNE KATIYOR

Biraz önce 16 km’lik bir köyümüze sıcak asfalttan ulaştık. Şehrimizde şimdi yeni bir hizmetin açılış vesilesine katıldık. Muasır medeniyet ve insanımızın en iyisine layık olması süreci aksamadan devam ediyor. Hepimiz kamu kurumları bu iş’te görev üstlenen herkes gecesini gündüzüne katıyor. Bu anlamda ben başta Kütahya Belediyemiz başkanı ve başkan yardımcısı şahsında tüm çalışanlarına ilimizde ki tüm kamu kurumlarının yürüteceği yatırımların koordinesinde bir birlerine destek olmasında göstermiş oldukları uyum, çalışma, hoşgörü, ön açma, kurumsal tassup’dan kurtularak tek hedef Kütahya vizyonu, misyonu ekseninde bir araya gelme, Üniversitesinden, emniyetine, garnizon’un dan belediyesine göstermiş oldukları iyi niyet ve çalışmalardan dolayı Devlet’imizin bizlere vermiş olduğu bir temsil yetkisi varsa şükranlarımı arz ediyorum. İnşallah daha nice hizmetlerin açılışında beraber ve bir oluruz. Önemli olan bu toplumun bu toprakların özellikle Kütahya’mızın bir olması biz bir oldukça beraber oldukça İnşallah kötü günler veya zorluklar ya da eksiklikler hızla tamamlanır” dedi. Bekir Avlupınar Caddesi açılışı dua ve kurdele kesiminin ardından vatandaşlara dağıtılan lokmanın ardından son buldu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV