banner238

banner258

banner148

04 Temmuz 2022 Pazartesi

YENİ ORMAN YOLU YAPTIRILACAKTIR

BU BAYRAM SENİN GURUR SENSİN!

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kütahya’da coşkuyla kutlandı. Kutlamaların ilk adresi Zafer Meydanında ki Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Dumlupınar Kapalı Spor Salonunda devam eden kutlamalara Kütahyalılar yoğun ilgi gösterdi.

20 Mayıs 2022 Cuma 09:50
BU BAYRAM SENİN GURUR SENSİN!
 

BU BAYRAM SENİN GURUR SENSİN!

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kütahya’da coşkuyla kutlandı. Kutlamaların ilk adresi Zafer Meydanında ki Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Dumlupınar Kapalı Spor Salonunda devam eden kutlamalara Kütahyalılar yoğun ilgi gösterdi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yapılan kutlamalara Kütahyalı vatandaşlar yoğun ilgi göstererek saatler öncesinden Kapalı Spor Salonunda ki yerini aldılar. Zafer Meydanında düzenlenen Atatürk Anıtına Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü çelenk’ini sunan Müdür Tahir Emre Can, sonrasında Kapalı Spor Salonunda ki etkinliklere geçildi. Kütahya Valisi Ali Çelik Kütahyalı vatandaşların bayramını kutladı.  Kapalı spor salonunda ki etkinliklere Kütahya Valisi Ali Çelik, AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap, Kütahya Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Necati Gündüz, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Partilerin İl Başkanları ve temsilcileri, kamu kurum müdürleri, öğrenciler ve Kütahyalı vatandaşlar katıldı.

ATATÜRK’ÜN SAMSUNA ÇIKMASI ÖZGÜRLÜK MÜCADELEMİZİN BAŞLANGICI OLMUŞTUR

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarının açılış konuşmasını yapan Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürü Tahir Emre Can “Türk gençliği bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da emanete sahip çıkacaktır” dedi. Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürü Tahir Emre Can konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi. “ Bugün geleceğimiz için büyük bir anlam ve öneme sahip Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlayan kurtuluş mücadelesinin ilk adımlarının atıldığı 19 Mayıs’ın 103. Yıl dönümünde hepinizi selamlıyorum. Umutların tükenmeye başladığı günlerde Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk milleti için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir diyerek Samsun’a çıkması bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin başlangıcı olmuştur.

TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ TÜRK GENÇLİĞİNE EMANET ETMİŞTİR

Temeli 19 Mayıs’ta atılan Milli Egemenlik ilkesi ile birliğimiz ve bütünlüğümüz sağlanmış çarenin ancak milletle olduğu tescillenmiştir. Bugünde vazgeçilmez güç kaynağımız millet iradesidir. Bunun yaşatılması için hepimize ve özellikle gençlere büyük görevler düşmektedir. Büyük önderimiz Atatürk en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyetini Türk gençliğine emanet etmiştir. Türk gençliği bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada emanetine sahip çıkacak onun gösterdiği hedef olan çağdaş uygarlık seviyesine çıkartmak için üstüne düşen görevi yerine getirecektir.

TÜRK GENCİ ÜLKEMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE GELECEĞE TAŞIYACAKTIR

Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürü Tahir Emre Can “Birlik ve beraberlik içinde birbirine sevgi ile yaklaşan iyi eğitim almış, teknolojik kabiliyetle donatılmış Türk genci ülkemizi en iyi şekilde geleceğe taşıyacaktır. Binlerce şehit vererek sıkıntı ve yokluk içinde büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak en başta gelen görev ve sorumluluğunuz olmalıdır. Biliyoruz ki, sizler Türk milletinin geleceği yarınlarımızın teminatısınız. Yarınların sorumluluğunu üstlenebileceğiniz şekilde nitelikli, bilgili, idealist insanlar olarak yetişmeniz için bizler elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Sizlerinde vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır sözünü rehber edinerek çok çalışıp ilerde şahsınıza verilecek görevleri en iyi şekilde yapacağınızdan asla şüphemiz yoktur” dedi.  Dumlupınar Spor Salonu'nda devam eden törende halk oyunları, spor gösterileri ve müzik dinletisi yapıldı. Törende, bayram nedeniyle çeşitli spor dallarında düzenlenen yarışmalarda başarı elde eden öğrencilere il protokolü madalyalarını öğrencilere takdim etti.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV