banner169

banner148

banner147

04 Aralık 2021 Cumartesi

YENİ CADDELER AÇILACAK

BU BÜTÇE’DE İNŞALLAH STAT MÜJDESİ ALIRIZ

Türkiye Büyük Millet Meclisi 2022 yılı Plan ve Bütçe görüşmelerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bütçe görüşmeleri sırasında söz alan Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş Kütahya’nın stat sorunun ve Cumhuriyetin 100. Yıl kutlamalarının Dumlupınar İlçesinde yapılmasını talep etti.

25 Kasım 2021 Perşembe 17:24
BU BÜTÇE’DE İNŞALLAH STAT MÜJDESİ ALIRIZ
 

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş

BU BÜTÇE’DE İNŞALLAH STAT MÜJDESİ ALIRIZ

Türkiye Büyük Millet Meclisi 2022 yılı Plan ve Bütçe görüşmelerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bütçe görüşmeleri sırasında söz alan Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş Kütahya’nın stat sorunun ve Cumhuriyetin 100. Yıl kutlamalarının Dumlupınar İlçesinde yapılmasını talep etti.

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş Kütahya’nın sorun ve isteklerini her fırsatta gerek Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünden gerekse görev aldığı komisyonlarda dile getirmeye devam ediyor. Gece gündüz vatandaşlarla birlikte Kütahya’nın sorun ve taleplerini dinleyen Milletvekili Erbaş, taleplerden elde ettiği çıkarımlarla TBMM’nde vatandaşın bizzat talep ettiği sorun ve önerilerini ilgili bakanlıklarla paylaşarak sorunun ortadan kaldırılması noktasında destek istiyor.

BU TESİSLER TABİİ Kİ YETERLİ DEĞİLDİR

Türkiye Büyük Millet Meclisi 2022 yılı Plan ve Bütçe görüşmelerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bütçe görüşmeleri sırasında söz alan Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş Kütahya’nın stat sorunu ve Cumhuriyetin 100. Yıl kutlamalarının Dumlupınar İlçesinde yapılmasını talep etti. Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş komisyonda yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi.  Sayın Bakanım, son Kütahya ziyaretinizde söz verdiğiniz tesisler ve akabinde başlatılan yatırım hamleleri ile şehrimiz spor ve gençlik adına büyük bir heyecana kavuşmuştur. Bu tesisler tabii ki yeterli değildir. Fakat hizmete açılacak yeni tesislerimizle gençlerimizin içerisinden yeni Halil Akkaş’lar, Hacer Yılmaz’lar, Orhan Baştürk’ler, Menekşe Nur Fırat’ların çıkacağından eminiz, bu yıl olimpik ve para olimpik’te kazanılan 28 madalya ülkemiz ve bizler için gurur nişanesi olmuştur. Bu konu da emeği geçen başta şahsınız olmak üzere tüm Bakanlığınıza ve Federasyon yetkililerine teşekkür ediyorum.

KÜTAHYA’MIZDAN DA NİCE BUSE NAZ’LAR ÇIKACAKTIR

Ancak müsaade edersiniz ki, Ay- Yıldızlı Bayrağımızı göndere çeken sporcularımıza, bunları yetiştiren değerli hocalara ve kıymetli ailelerine ayrıca bir teşekkürü sunmak bir borçtur üzerimize, bende bir Türk vatandaşı olarak bu gençlerin seremonilerini gururla takip ediyorum. Kütahyalı sporcularımızın da bu gurur tablosu içerisinde daha sık görünmesi için mücadele ediyoruz. Yapımına start verdiğiniz tesislerin bittiğinde biliyorum ki Kütahya’mızdan da nice Buse Naz’lar çıkacaktır.

BU BÜTÇE’DE İNŞALLAH KÜTAHYA’MIZA STAT MÜJDESİ ALIRIZ

Sayın Bakanım, özellikle 2022 ve 2023 yıllında federasyonlar tarafından yapılacak birçok organizasyonlara ev sahipliği yapmak istiyoruz. Kütahya’mızın tanıtılmaya ve tanınmaya ihtiyacı var. Bu tip sportif etkinlikler bir şehrin tanınmasında ne kadar etkili olduğunun farkındayız. Sayın Bakanım, bütün illerde olduğu gibi Kütahya’mız da futbol’la yatıyor. Futbol’la kalkıyor. Kaç bin kişilik olacağını bakanlığınızın takdirine bırakmak şartıyla bu bütçe’de inşallah Kütahya’mıza stat müjdesi alırız. Bu konuda vereceğiniz müjdeyi şimdiden şehrim adına teşekkür ediyorum.

 100. YIL KUTLAMALARINI DUMLUPINAR’DA YAPALIM

Sayın Bakanım, Kütahya’da yılda iki büyük Devlet töreni yapılmaktadır. Bunlardan bir tanesi 1071 yılında tapusunu aldığımız ülkemizin, yurdumuzun yüzyıl önce işgal etmek isteyenlere “defol git” dediğimiz Dumlupınar törenleridir. Bu bayrak dalgalansın diye, vatanımız bölünmesin diye, binlerce şehidimizin yattığı yerdir. Kısaca Kurtuluşun adıdır Dumlupınar. 30 Ağustos 2022 yılı Meydan Savaşımızın 100. Yılıdır. Bu kutlamalar malum bakanlığınız tarafından yapılıyor. Şimdiye kadar yaptığınız etkinliklere ve çalışmalara teşekkür ediyorum. İnşallah Türkiye Cumhuriyetimizin Kuruluş yılında bu yıl ki 30 Ağustos programı ile Dumlupınar’dan başlayacağız. Şimdiden gerekli hazırlıkları ve talimatları verirseniz 2023 yılında ki törenlerin ilk provalarını bu yıl Dumlupınar’da görkemli bir şekilde yaparız. Böyle bir törene de şehrimiz olarak ihtiyacımız var. Vatanımız ve Milletimiz olarak da ihtiyacımız vardır. Şimdiden bu konu üzerinde alacağınız her adım için teşekkürleri mi sunuyorum.

ŞEHRİMİZDE ÇOK CİDDİ BİR YURT PROBLEMİ YOK!

Sayın bakanım, şehrimizde iki Üniversite var. 50 bin’e yakın öğrencimiz var. Şehrimizde çok ciddi bir yurt problemi yok! Bu konuda şahsınıza teşekkür ederim. Bu gençler gayrete, başarıya açık bir gençlik, sizlerin bu konuda yapacağınız her türlü gayret mücadeleye şimdiden teşekkür ediyorum. İnşallah sizin bu gayret ve mücadele azminize uygun yerelde de yöneticilerimiz olur. Hep birlikte daha nice Bütçeler geçiririz İnşallah dedi.

 

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV