banner169

banner148

banner147

03 Aralık 2021 Cuma

TÜRKİYE EKONOMİK SAVAŞI KAZANACAK

BU TEDAVİ ARTIK KÜTAHYA'DA UYGULANIYOR

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalına (AD) başvuran ve peri- implantitis (İmplant çevresinde oluşan bir enfeksiyon) teşhisi konulan 33 yaşındaki hastaya, güncel tedavi yaklaşımı ile başarılı bir tedavi uygulandı. Periodontoloji AD Başkanı Doç. Dr. Berceste Güler, birçok güncel tedavinin artık KSBÜ'de uygulandığına dikkat çekerek, "Diş Hekimliği Fakültesi modern olanaklara sahip." dedi.

20 Kasım 2021 Cumartesi 07:00
BU TEDAVİ ARTIK KÜTAHYA'DA UYGULANIYOR
 
BU TEDAVİ ARTIK KÜTAHYA'DA UYGULANIYOR

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalına (AD) başvuran ve peri- implantitis (İmplant çevresinde oluşan bir enfeksiyon) teşhisi konulan 33 yaşındaki hastaya, güncel tedavi yaklaşımı ile başarılı bir tedavi uygulandı. Periodontoloji AD Başkanı Doç. Dr. Berceste Güler, birçok güncel tedavinin artık KSBÜ'de uygulandığına dikkat çekerek, "Diş Hekimliği Fakültesi modern olanaklara sahip." dedi. 

Dental implantının çevresinde enfeksiyon şikayetiyle, Periodontoloji AD’ye başvuran 33 yaşındaki Egemen Toktaş’ın ağız içi muayenesi ve panoramik ile periapikal röntgenleri çekilerek peri-implantitis teşhisi kondu. Teşhisin ardından Periodontoloji AD Başkanı Doç. Dr. Berceste Güler ve ekibi tarafından, güncel tedavi yaklaşımı ile başarılı bir tedavi gerçekleştirildi.

“BU TEDAVİ ARTIK KÜTAHYA'DA UYGULANIYOR”

KSBÜ Diş Hekimliği Fakültesi  Periodontoloji AD Başkanı Doç. Dr. Berceste Güler tedavi hakkında şunları aktardı: “Peri-implantitis, implant çevresi dokuların iltihabı olarak tanımlanabilir. Doğru ve yeterli tedavi yapılamazsa implant çevresi kemiğinin kaybı devam eder ve sonunda implantın kaybı meydana gelebilir. Tedavi seçenekleri vakanın özelliklerine göre cerrahi ve cerrahi olmayan tedaviler olarak ayrılır. Hastamız Egemen Toktaş’ın implant çevresinde oluşan kemik yıkımının özelliğine uygun olan tedavi cerrahi operasyonla bölgenin açılması, iltihaplı dokuların çıkarılıp bölgenin temizlenmesinin ardından kemik grefti uygulanıp implantın desteklenmesi şeklindeydi. Operasyonumuz Periodontoloji AD ameliyathanemizde başarılı bir şekilde tamamlandı. Peri-implantitis tedavisin tüm seçeneklerini KSBÜ Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji AD’mizde yapabilecek imkân ve olanağa sahip olmamız ve hastalarımızın Kütahya’dan başka illere gitme zorunluluğunun ortadan kalkması nedeniyle oldukça mutluyuz. KSBÜ Diş Hekimliği Fakültesi modern olanaklara sahip.”

“DAHA ÖNCE ANKARA’DA TEDAVİ OLDUM”

Kütahya’da böyle bir olanağın sunulduğundan memnuniyetini dile getiren Egemen Toktaş, “İmplantımı 6 yıl önce Ankara’da yaptırmıştım. İmplant çevresinde iltihaplanma nedeniyle muayene olduğumda implantın çevresinde kemik kaybı olduğunu öğrendim. Tedavisinin Kütahya’da yapılabildiğini bilmediğim için Ankara gibi büyükşehirlere başvurmayı düşünüyordum. Yaşadığım şehirde Diş Hekimliği Fakültesindeki gelişmiş teknolojik olanaklar ve özverili uzman diş hekimleri tarafından tedavimin yapılmasından çok memnunum.” diye konuştu.

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV