banner238

banner268

banner148

XYZ123

08 Ağustos 2022 Pazartesi

YATAĞAN’IN AĞASI NİDA OLÇAR

ÇİNİGAZ FİRMASINA 29 AĞUSTOS’A KADAR SÜRE VERDİ

AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay Çinigaz firmasını sert bir dille eleştirdi. İl Başkanı Önsay “İnsanlara davranışlarında kışın insanları kar’ın altında başka bir ödeme noktası açtığında param gidecek diye, tek bir ödeme noktasına yönlendiren, onları kar altında, soğukta, don’da, 60 yaşında, 70 yaşında anneannelerimizi, babaannelerimizi, dedelerimizi bekleten bu şirketin zihniyetidir” ifadelerine yer verdi.

02 Ağustos 2022 Salı 09:56
ÇİNİGAZ FİRMASINA 29 AĞUSTOS’A KADAR SÜRE VERDİ
 

AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay

ÇİNİGAZ FİRMASINA 29 AĞUSTOS’A KADAR SÜRE VERDİ

AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay Çinigaz firmasını sert bir dille eleştirdi.  İl Başkanı Önsay “İnsanlara davranışlarında kışın insanları kar’ın altında başka bir ödeme noktası açtığında param gidecek diye, tek bir ödeme noktasına yönlendiren, onları kar altında, soğukta, don’da, 60 yaşında, 70 yaşında anneannelerimizi, babaannelerimizi, dedelerimizi bekleten bu şirketin zihniyetidir” ifadelerine yer verdi.

 

Kütahya Basın Mensupları ile Frig Çevre ve Medeniyet Merkezinde bir araya gelen AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay “ Çinigaz firmasının 29 Ağustos’a kadar vakti var.  Biran önce bu meseleyi çözmesi lazım dedi. Önsay “Gerekenleri biliyor kendisine söyledik nasip olursa 29 Ağustosta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Bey buraya geldiğinde de mesele gündeme gelecektir. Ben kendisine bunu söyledim. O güne kadar vakti var. Bu meseleyi çözmesini bekliyoruz” dedi.

 BİZİM KÜTAHYA AÇISINDAN EN BÜYÜK PROBLEMİMİZ

Kütahya’da 34 bin tane kartlı sayacımız var. Türkiye genelinde kartlı sayaç uygulaması sadece Kütahya ve Ankara Polatlı’da var. Bizim Kütahya açısından en büyük problemimiz. İnsanlarımız normal sayaca geçmek istemiyor. Fakat baştan bir hata yapılıp bu iki tip sayaç ortaya konmuş normalde böyle bir sayacın olmaması gerekiyor. Çünkü doğalgaz depolanan bir şey değil, burada ki firma da kendi borusundan girdiği dakikada ki gaz fiyatıyla ödüyor. O yüzden insanımıza ileride belli olmayacak bir fiyata dair satış yapması aslında mantıken yasak ya da aykırı bir şey fakat bu böyle bir yol açılmış o yüzden bize kartlı olmuş. Şuanda yapılmak istenen de şu diyorlar ki kartlı sayaçlarınızı normal sayaçla değiştirin. Fakat bunun içinde vatandaştan depozito parası isteniyor. İnsanlar bunu sayaç parası olarak görüyor. Buy yanlış. İnsanlardan istenilen 650 TL depozit.

2020 YILINDAN İTİBAREN TAYYİP ERDOĞAN’IN ALEYHİNDE KULLANAN BİR FİRMA

Firma hakikaten iyi niyetli davranmadı. Yani 2008 yılından bu yana Tayyip Erdoğan tarafından bu şehre getirilmiş olan doğalgazı 2020 yılından itibaren Tayyip Erdoğan’ın aleyhinde kullanan bir firma haline geldi. Bu gün toplum nazarında ki insanlar AK Parti’ye dolayısıyla Tayyip Erdoğan’a doğalgazdan dolayı kızmakta, bunu sağlayan bunu bu hale getiren Türkiye’nin her yanında insanlar dua ederken burada meseleyi şikayet konusu haline getiren Çinigaz firmasıdır. Ben bunu kendilerine Vali Bey’inde olduğu ortamda, Belediye Başkanımızın olduğu ortamda ilettim. Problemin özü kendileridir. İnsanlara davranışlarında kışın insanları kar’ın altında başka bir ödeme noktası açtığında param gidecek diye, tek bir ödeme noktasına yönlendiren, onları kar altında, soğukta, don’da, 60 yaşında, 70 yaşında anneannelerimizi, babaannelerimizi, dedelerimizi bekleten bu şirketin zihniyetidir.

 

AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay Çinigaz firmasını  çok sert bir dille eleştirerek “okullardan para isteyerek kışın ortasında doğalgaz bağlamama noktasına giden sonrasında valiliğin araya girmesi ile bu okula doğalgaz verilebilen ve toplantıdan sonra bu parayı geri ödeyen bir firma” dedi.

AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay Çinigaz firmasına süre tanıdı. Önsay açıklamalarına şu ifadelerle devam etti. “Hem Tayyip Erdoğan’ın getirdiği doğalgazdan ötürü para kazanacaksın. Hem o hizmeti öyle bir vereceksin ki, insanları onun aleyhine kışkırtacaksın. Bu Allah tarafından da reva görülmez, Kütahya halkı da bunu reva görmeyecektir” ifadelerine yer verdi.

 

OKULLARDAN PARA İSTEYEREK DOĞALGAZ BAĞLAMIYOR

Aynı şekilde okullardan para isteyerek kışın ortasında doğalgaz bağlamama noktasına giden sonrasında valiliğin araya girmesi ile bu okula doğalgaz verilebilen ve toplantıdan sonra bu parayı geri ödeyen bir firma.. Kendisini mutlaka gözden geçirmesi gerekiyor. İnsanlara bu zulmü yapmaması gerekiyor. Kendisine de söyledim. Bu güne kadar insanlar bizim davranışımız, AK Parti İl Başkanlığı olarak, vekillerimiz olarak, iyi niyetle bakışımızdan dolayı mesele bizim üzerimize görüldü. Ama bu şekilde devam etmeye devam ederse onun ne olduğunu, ne yapmak istediğini aslında oraya çağırdığı getirip miting yaptırdığı vekilin zihniyetine nasıl hizmet ettiğini bu Kütahya toplumuna ben göstereceğim. Bunu kendisine de söyledim” dedi.

BİZİ ORTADA GÖSTEREN KENDİSİNİ SAKLAYAN BİR ZİHNİYETLE İŞ YAPIYORUZ

Buna hakkı yoktur. Hem Tayyip Erdoğan’ın getirdiği doğalgazdan ötürü para kazanacaksın. Hem o hizmeti öyle bir vereceksin ki, insanları onun aleyhine kışkırtacaksın. Bu Allah tarafından da reva görülmez Kütahya halkı da bunu reva görmeyecektir. Kütahya halkı bilmediği için bize yüklenmektedir. Yoksa pek çok yerde bugün doğalgaz 100 Liraysa siz 25 Lira ödüyorsunuz. Bunu sağlayan AK Parti iktidarıdır. Ama buna rağmen toplum nazarında biz doğalgazı çözemeyen bir iktidar olarak gösteriliyoruz. Kim yüzünden Çinigaz firması yüzünden, buna bizim dâhilimiz yok. Buradan para kazanan biz değiliz. Burada bizde aynı şekilde tüketici konumundayız. Ama meseleyi bize ittiler. Bizi ortada gösteren kendisini saklayan bir zihniyetle iş yapıyoruz. Bunu değiştirmesini topluma hizmet etmesini bekliyoruz.

O GÜNE KADAR VAKTİ VAR

Gerekenleri biliyor kendisine söyledik nasip olursa 29 Ağustosta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Bey buraya geldiğinde de mesele gündeme gelecektir. Ben kendisine bunu söyledim. O güne kadar vakti var. Bu meseleyi çözmesini bekliyoruz.  Biz ondan para istemiyoruz. Doğalgazı daha ucuza sat demiyoruz. Bedava ya ver demiyoruz. İşini iyi yapmasını istiyoruz.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV