banner238

banner258

banner148

04 Temmuz 2022 Pazartesi

YENİ ORMAN YOLU YAPTIRILACAKTIR

GENÇLİK BAYRAMINDA BAŞKAN IŞIK’TAN GENÇLERE HALI SAHA ARMAĞANI

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile imzalanan Protokol kapsamında ilimizde yapımı tamamlanan 6 Adet semt sahasının açılışı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda gerçekleşti.

21 Mayıs 2022 Cumartesi 14:56
GENÇLİK BAYRAMINDA BAŞKAN IŞIK’TAN GENÇLERE HALI SAHA ARMAĞANI
 

GENÇLİK BAYRAMINDA BAŞKAN IŞIK’TAN GENÇLERE HALI SAHA ARMAĞANI

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile imzalanan Protokol kapsamında ilimizde yapımı tamamlanan 6 Adet semt sahasının açılışı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda gerçekleşti.

6 semt sahasının toplu açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Prof. Dr. Âlim Işık, 19 Mayıs’ın anlamlı bir gün olduğunu ifade ederek sözlerine başladı. Başkan Işık, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık mücadelesini başlattığı 19 Mayıs 1919’un 103. Yıl dönümünde, özellikle gençlerimize ve gençliğe verdiği önemin bir göstergesi olarak bizde Sayın Bakanımızdan belediye olarak 14 semt sahası talep ettik.  Maddi destek sonucunda Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile Kütahya Belediyesi arasında yapılan protokol kapsamında imalatına başladığımız 14 sahamızın 6’sı bugün itibariyle gençlerimizin hizmetine açılmış durumda dedi.

14 SAHA İÇİN TOPLAM 4,5 MİLYON TL DESTEK ALINDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda bu hizmeti şehrimize kazandırmanın onuru ve mutluluğu içindeyiz. Açılışımıza buraya kadar gelip ortak olan herkese teşekkür ediyorum. Dumlupınar, Alayunt, Mehmet Akif Ersoy, Enne, Yoncalı ve Sofu Mahallelerimizde semt sahalarımız tamamlandı. 8 mahallemizde de imalatı devam eden sahalarımız kısa sürede tamamlanacak. 14 saha için toplam 4,5 milyon TL desteği Spor Toto Teşkilat Başkanlığı belediyemiz adına verdi. Emekleri geçen herkese ve Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum. Şehrimize hayırlı olsun. Gençlerimiz bizim için çok önemli. Sahalarımızı kazandırmak bizden, korumak mahalle sakinlerimiz ve gençlerimizin olacak. Gençlerimiz buralarda vakitlerini iyi geçirip kötü alışkanlıklardan uzak duracaklar. Biz bunun mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

BU KUTSAL TOPRAKLARIN KADİM BİR ŞEHRİNDEYİZ

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, “30 Ağustos’ta da kurtuluşumuzun 100. yılını kutlayacağız. Bu topraklar dünde şehit verdi, bugünde verir, yarında verir. Kutsal topraklar. Bin yıldır tapusu bizde olan topraklar. Bu kutsal toprakların kadim bir şehrindeyiz. Bu anlamlı günde gençlerimize bu hediyeyi verdikleri için sayın belediye başkanımıza ve sayın valimize çok teşekkür ediyorum. Bu kardeşlerimiz içinden ileride inşallah dünya çapında futbolcular ve sporcular çıkar. Ama her şeyden önce ahlaklı gençlerimiz, vatanını milletini seven gençlerimiz çıkar. Bu vesile ile Sayın Bakanımıza, Spor Toto Teşkilatına ve mahalle halkımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

SPOR YAPANLAR GÜÇLÜ OLURLAR

Gençlerin umut demek olduğunu ifade eden Vali Ali Çelik, “Gençlerimiz ne kadar sağlam bir vücuda, sağlam bir zekaya sahip olması bizim en büyük değerimiz. Spor bunun en temel dinamiği. Spor yapanlar güçlü olurlar. Gençlerimizin spor yapması ve bu ülkenin geleceğini inşa etmeleri için temel ihtiyaç olan alt yapı tesislerinin kurulması, başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Gençlik Spor Bakanımızın, Belediye Başkanımızın ve bizlerin en temel görevlerinden birisi. 14 tesisimiz il merkezimizde kazandırılırken, ilçelerimizde de voleybol ve basketbol sahalarımız kazandırıldı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Yapılan konuşmaların ardından 6 semt sahasının sembolik olarak açılış kurdelesi Dumlupınar Mahallesinde İl protokolü tarafından kesildi. Semt sahalarının açılış törenine Vali Ali Çelik, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Damcı, Ömer Köse, Ertuğrul Cevahir, Murat Arık, MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanı İlker Bükni, İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Tahir Emre Can, Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Mandal, Belediye Birim Müdürleri, mahalle muhtarları ve mahalle sakini çocuklar katıldı. Açılışı yapılan semt sahalarımız; Dumlupınar Mahallesi (15x30 metre), Alayunt Mahallesi (20x40 metre), Mehmet Akif Ersoy Mahallesi (20x40 metre), Enne Mahallesi (15x30 metre), Yoncalı Mahallesi (15x30 metre) ve Sofu Mahallesi (15x30 metre) ölçülerinde imal edildi.

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV