banner74

banner43

banner62

13 Nisan 2021 Salı

TÜRKİYE’NİN İLK “GEZİCİ MOTİVASYON VE EĞİTİM TIRI” ÇOCUKLARLA BULUŞTU

İKTİDAR SÖZÜNÜ TUTAMAYAN TARAFI TEMSİL ETMEYE BAŞLADI

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu Kütahya’dan iktidara yüklendi. Ağıralioğlu “İktidarın siyasi sicilinde şöyle bir bozulma görüyoruz. İktidarda kalmak için milletine verdikleri sözleri tutmak yerine, rakiplerini zayıflatma stratejisini yönetmeye çalışıyorlar. İki türde iktidarda kalırsınız bir; milletimize verdiğiniz sözü tutarsınız itibar sizi bulur. İki; sözünüzü tutamıyorsanız rakiplerinizi zayıflatırsınız. İktidar sözünü tutamayan tarafı temsil etmeye başladı” dedi.

05 Mart 2021 Cuma 11:20
İKTİDAR SÖZÜNÜ TUTAMAYAN TARAFI TEMSİL ETMEYE BAŞLADI
 İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu

İKTİDAR SÖZÜNÜ TUTAMAYAN TARAFI TEMSİL ETMEYE BAŞLADI

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu Kütahya’dan iktidara yüklendi. Ağıralioğlu “İktidarın siyasi sicilinde şöyle bir bozulma görüyoruz.  İktidarda kalmak için milletine verdikleri sözleri tutmak yerine, rakiplerini zayıflatma stratejisini yönetmeye çalışıyorlar. İki türde iktidarda kalırsınız bir;  milletimize verdiğiniz sözü tutarsınız itibar sizi bulur. İki; sözünüzü tutamıyorsanız rakiplerinizi zayıflatırsınız. İktidar sözünü tutamayan tarafı temsil etmeye başladı” dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Dr. Aslan Kabukçuoğlu Kütahya’da esnaf ziyareti gerçekleştirdi.  Esnafların sorunlarını dinleyen heyet vatandaşların taleplerini not aldı. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu Ulu camii esnafını ziyareti sırasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

İYİ PARTİ DUYMAYAN HÜKÜMETE DUYAN ALTERNATİF

Memleketin böyle zor zamanlarında siyasetin zoru zorluğu oy verdiklerine seslerini duyuramamaktadır. Dolayısıyla İYİ Parti memleket, millet mesuliyeti taşımak için yollardadır. Duymayan hükümete duyan alternatif, anlamayan iktidara anlayan siyasi parti, sesi soluğu, derdi dermanı bekleyen bir sürü vatandaşa da soluk, çığlık ve derman olmaya çalışıyoruz, yollardayız. Türkiye’nin her ilinde şuanda Milletvekillerimiz Genel Başkanımız da dâhil sahadayız. Tam saha hem de milletin derdine derman olacak bir memleket kadrosunu milletle buluşturmaya çalışıyoruz.

MİLLETE VERDİKLERİ SÖZÜN MUHASEBESİNİ YAPSINLAR

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu “Siyasetin rekabete dayalı zeminin kıymeti buradadır. Biz şimdi esnafa gidiyoruz, emekliye gidiyoruz, dar gelirliye gidiyoruz, asgari ücretliye gidiyoruz, çiftçiye gidiyoruz, borçlarını ödeyemeyen öğrencilere gidiyoruz. Memlekette bizim derdimiz var ve hükümet bizi duymuyor diyenlerin ayaklarına gidiyoruz. Bunun iki faydası var. Bir; millet memleketinden ümidi kesmesin! Biz varız demiş oluyoruz. İki; bu rekabette hükümetin dikkatini çekiyoruz ki hükümette gelsin bizim peşimizden. Oy verdikleri iktidarın sesini duyamamışlığından muzdarip olan vatandaşlarımız belki bu rekabette hükümet diyebilir ki İYİ Parti geziyor biz de gezelim. Onlar da gelsin millete verdikleri sözün ne kadarını tutabilmişler ne kadarını gerçekleştirebilmişler onun muhasebesini yapsınlar” dedi.

DERDİ OLANLARIN DERDİNİ DUYURUYORUZ

Saha da görebildiklerimizi hem meclis kürsüsüne, hem ulusal medyada memleket, millet gündemine getiriyoruz. Derdi olanların derdini duyuruyoruz. Dertlerine derman bekleyenlerin siyasi projeler ve ekonomik projeler geliştiriyoruz. Dolayısıyla bunda sonraki süreç İYİ Parti için bir iktidar yürüyüşü sürecidir. Rekabet böyledir. Biz, Ak Parti’nin düşmanı değil rakibiyiz. Milletlerine vermiş oldukları sözleri tutabilselerdi, memleketi kalkındırabilselerdi, memleketin aş ve iş problemlerini çözebilselerdi, esnafın derdine derman olabilselerdi, dar gelirlinin, asgari ücretlinin yaşam standartlarını yükseltebilselerdi bize ihtiyaç kalmayacaktı. Milletlerine verdikleri sözü tutamadılar bu bayrak yarışında biz de varız. Yaşanabilir bir Türkiye idealinin kadrosuyuz. Bu sorumluluğu siyasi olarak üstlenecek memleketin birliğini, zenginliğini kendisi için bir namus bilecek coşkun bir kadroya ihtiyaç vardır. Kendi yakınını yandaşını zengin edecek değil! Milletini zengin edecek ciddi siyasi sorumluya ihtiyaç vardır.

İKTİDAR BİZİM ÖNÜMÜZDE İBRET VESİKASIDIR

18 yıldır iktidarda kalıp 18 milyon fakire bakıyorum diye övünmek yerine fakirliğin bitireceği bir siyasi kuvveti ve kudreti temsil etme kararlılığımız vardır. Her geçen gün memleketimizin yarınları adına milletimizle buluşmak için her il düzeyinde çalışmalarımız devam edecek.  Herkes iyi başlar siyasete hiçbir siyasi parti ben geleceğim kendi yakınlarımı zengin edeceğim diye siyasete başlamaz. Ben geleceğim hudutsuz yakınlarıma para kazandıracağım demez, ben geleceğim israf edeceğim şatafata, lükse para harcayacağım, memleketin kamu ihale kanununu deleceğim kevgire çevireceğim, hazineyi talan edeceğim, memlekette yalanı iktidar edeceğim demez, hiçbir parti böyle demez, herkes haktan, hukuktan, adaletten bahseder, herkes merhametten zarafetten bahseder, herkes hakça yaşanılabilir bir Türkiye’den bahseder ama herkesin dediği bu lafı er kişiler başarabilir. Dolayısıyla biz bu başlangıcı ile bitişi arasında ki farkı gördük.  İktidarın bizim önümüzde ibret vesikasıdır Ak partinin iktidar dönemi ne olunca iyi oluyor. Ne olunca kötü oluyor gördük biz iyi başlamak değil iyi bitirmek mühimdir dedi.

KOYULMUŞ KURALLARA UYMA AHLAKI OLAN DEVLET ADAMLARINA İHTİYACIMIZ VAR

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu “Şöyle bir sıkıntımız var. 19 yıldır iktidardalar bu başımızın belası 1982 Anayasası değişmek ya da değiştirmek için elimizde her türlü imkân vardı. 19 yıldır iktidarda olan bir kadronun ilk yapacağı işti aslında, bizi demokratik bir Anayasa ile buluşturmak. Bugün Anayasa tartışmalarını gölgede bırakan şey şu, iktidar iktidarda kalmanın avantajını kullanıyor gibi, Anayasa’ya ihtiyacımız var mı? Var. Ama bizim Anayasa’dan çok şuna ihtiyacımız var. Koyulmuş kurallara uyma ahlakı olan devlet adamlarına ihtiyacımız var. Yani bana sorarsanız ben Anayasa’ya muhalefetin daha çok ihtiyacı var olduğunu düşünüyorum. İktidarın Anayasa’ya pek ihtiyacı yok gibi duruyor. Çünkü ikdidar hukuka,kurala, kaideye uymayı pek sevmiyor. Anayasa kurala, kaideye uyacak adama lazımdır. İktidarın ençok eleştirdiğimiz tarafı koydukları kurallara bile uymaya tenezzül etmeyen bir cinneti temsil ediyor. İktidarın siyasi sicilinde şöyle bir bozulma görüyoruz biz, iktidarda kalmak için milletine verdikleri sözleri tutmak yerine rakiplerini zayıflatma stratejisini yönetmeye çalışıyorlar. İki türde iktidarda kalırsınız bir, milletimize verdiğiniz sözü tutarsınız itibar sizi bulur. İki, sözünüzü tutamıyorsanız rakiplerinizi zayıflatırsınız. iktidar sözünü tutamayan tarafı temsil etmeye başladı.  Genel bir yazı gelsin ondan sonra memleketimizin hayrına ne olacak ne varsa bizde İYİ Parti olarak elimizden ne geliyorsa yaparız. Şu an konuşmak için çok erken” dedi.

ÜÇ GÜNLÜK İLÇE PROGRAMI

İYİ Parti Kütahya İl Başkanı Erol Ertürk “ Sayın Genel Başkan Yardımcımız İstanbul Milletvekilimiz Yavuz Ağıralioğlu ve Konya Milletvekilimiz Fahrettin Yokuş ve genel idare kurulu üyelerimiz ile birlikte bir Kütahya programı yaptık. Bu programda merkez ilçemiz ardından Altıntaş ilçemiz var. Yarın Simav, şaphane ve pazarlar ilçelerimiz var. Cumartesi günü de Gediz ve Çavdarhisar ilçelerimiz var. Bu ilçelerimizdeki program üç günlük bir program kendileri bizlere şeref verdiler. Hoş geldiler bütün misafirlerimize hoş geldiniz diyorum dedi.

Haber: Coşkun Çakmak

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
E-GAZETE
ARŞİV