banner169

banner148

banner147

04 Aralık 2021 Cumartesi

YENİ CADDELER AÇILACAK

İL GENEL MECLİSİ BÜTÇESİ 215 MİLYON TL OLARAK BELİRLENDİ

Kütahya İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz 2022 yılı İl Genel Meclis bütçesinin tamamlandığını ve 2022 yılında İl Genel Meclisinin Bütçesini gerçekleştirdiği toplantı ile kamuoyu ile paylaştı. Buna göre İl genel Meclisi Bütçesi 215 Milyon TL olarak belirlendi.

24 Kasım 2021 Çarşamba 10:09
İL GENEL MECLİSİ BÜTÇESİ 215 MİLYON TL OLARAK BELİRLENDİ
 
İL GENEL MECLİSİ BÜTÇESİ 215 MİLYON TL OLARAK BELİRLENDİ

Kütahya İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz 2022 yılı İl Genel Meclis bütçesinin tamamlandığını ve 2022 yılında İl Genel Meclisinin Bütçesini gerçekleştirdiği toplantı ile kamuoyu ile paylaştı. Buna göre İl genel Meclisi Bütçesi 215 Milyon TL olarak belirlendi.

İl Genel Meclis Bütçesinin tamamlandığını söyleyen Meclis Başkanı Musa Yılmaz bütçe’nin aktarılacağı yerleri ve bütçelerini kamuoyuna aktardı. İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “ 2022 yılı bütçesini 215 Milyon olarak biraz önce meclisimizde onayladık. Bütçemizi onaylarken Kasım ayı boyunca bütçe üzerinde çalıştık. Plan bütçe komisyonumuz titizlikle çalıştı. Bunun yanında dokuz tane birlikte çalıştığımız il müdürlüğümüze bütçemizden onların da istekleri doğrultusunda imkânlarımız ölçüsünde kaynak ayırdık” dedi.

MİLLİ EĞİTİME 30 MİLYON LİRALIK KAYNAK AKTARILDI

Meclis Başkanı Musa Yılmaz” 2022 yılı bütçemizin öncelikle ilimize, Ülkemize, ilçelerimize hayırlar getirmesini diliyorum. 215 Milyonluk bütçe’nin 166 Milyon 450 bin Lirası kendi birim müdürlüklerimize bu bütçemizin yüzde 74’ünü teşkil ediyor. 39 Milyon 225 Bin Liralık kısmını il müdürlüklerine buda yüzde 18’in üzerinde bir orana tekâmül ediyor. İlçe Müdürlüklerimize de 10 Milyon civarında da bir kaynak ayırarak genel anlamda böyle bir paylaşım yaptık. Temel görev alanımız içerisinde yol, su, köylerin alt yapısı ve diğer hizmetleri yerine getirirken son üç yıldır iki alanda yoğunlaşıyoruz. Onlara daha fazla bütçe aktarma gayretindeyiz. Bu fasıllar özellikle Kültür ve Turizm ağırlıklı, tarım ağırlıklı ve sağlık bunlar gerçekten olmazsa olmazlarımız bütçemizin en büyük kalemi mevzuat gereği ve genel bütçe de olduğu gibi Eğitim hizmetlerine 30 Milyon Liralık bir kaynağı İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze aktarmış bulunuyoruz.  Bu tabii planlanarak sayın valimizin de bu pandemi sürecini fırsat bilerek bir karar alındı. İlimizde depreme dayanıksız okullarımız yıkıldı. Bu hususta ciddi bir çalışma var. Şuana kadar birçoğu yapılmakta ve yapılacak olan onarım süreci devam etmekte ben Milli Eğitim Müdürlüğünden sonra kendi kurumumuz içerisinde en önemli yatırımcı müdürlük olan yol müdürlüğümüze 19,5 Milyon Lira gibi bir kaynak aktardık” dedi.  

2022 YILI BÜTÇEMİZ HAYIRLI OLSUN

Tabi bu kaynaklarımız bununla sınırlı kalmıyor. Farklı çalışmalar elde ederek ek bütçe çıkardık. KÖYDES Bütçesinden de yol’a pay ayırıyoruz. Bu önemli bir kaynak Kendi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüze 15 Milyon Liralık bir kaynak aktardık. İl Kültür Müdürlüğümüze de 3 Milyon 250 bin Liralık, bunun yanında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze aktardığımız bütçenin de temelinde Kültüre hizmet edecek bir bütçe olarak düşündüğümüzde yaklaşık 19,5 Milyon Liralık bir kaynağı ilimizde bu yıl çok önemli bir rakam yol müdürlüğümüze ayırdığımız pay kadar Kültür ve Turizm alt yapısına ayırdık. Bunlar neler Aizonai, Murat dağı, ilk defa bu sene Kütahya Kalesinin yapılması ve çevresinin düzenlenmesinde öncülük yapıyoruz.  Tabi belediyemizde orada işin bir bölümünü üstleniyor. Bunun yanında gölcük, Kocayayla ve tahtalı da gerçekten güzel hizmetler yaptık. Bu sene de buralara bir miktar ödenek ayırdık. Bunlar çok önemli çünkü anladık ve gördük ki alt yapıyı tamamladıktan sonra ilimize katma değer katacak en önemli sektör Kültür ve Turizm tabi eğitimi bunların dışında tutuyoruz eğitim bizim her şeyimiz geleceğimiz ve tarım, tarıma da bu sene 2 Milyon gibi bir kaynak aktardık.  Bunlar sonlanmış rakamlar değil, bunların üzerine ilave edebiliriz. Ben 2022 yılı bütçemiz hayırlı olsun derken bu kaynakların aktarılmasında hiçbir kısıtlamaya gitmeyen pandemi sürecinde dahi hiçbir sıkıntı yaşamadığımız ödenek noktasında başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize, Milletvekillerimize, Sayın Valimize, teknik ekibimize, bizimle çalışan il müdürlerimize, il genel Meclisi üyelerimize de teşekkür ediyorum “dedi.

KÖY ALT YAPILARIN NEREDEYSE YÜZDE 99’UNA KADAR TAMAMLANMIŞ DURUMDA

Kütahya Valisi Ali Çelik ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi. İl Özel İdaremiz Kütahya’mızın, Kütahya markasının, Kütahya şehrinin bütünüyle en ücra da ki köyleriyle, şehir merkeziyle yaşanabilir ve daha güzel bir yer olabilmesi için çabasını artırarak devam ettiriyor. Bu çalışmalarının birer meyvesi de uyum. Beraberlik, birliktelik bizler sizlerin çalışmaların birer koordinasyon ve uyum ile plan dâhilinde gitmesi gerçekten memnuniyet verici. Hedefleri olan planlaması olan ve günü birlik değil uzun vadeli olan koordinasyonla olaylara yaklaşmanız ve bu hukukla misyonla bakışınız gayet memnuniyet verici ve bu da başarıyı getiriyor. Başarının ölçülebilir performans kriterler var. Bunlar saha da baktığın zaman çok net görünüyor. Bugün köy alt yapıların neredeyse yüzde 99’una kadar tamamlanmış durumda. Bin kilometreye yaklaşan sıcak asfalt ve beton asfalt yol alanının bulunması ve standartlarının da üst seviye de yeniden dönüp bakmakta onların bir ihtiyacının periyodlarının neredeyse  yıllara uzadığı bir yol almasına sahip olmakta büyük bir kazanım. Köy yerleşim alanlarında ki parke taştan tutunda çocuk parklarına kadar birçok eksikliğin özel idare marifetiyle giderilmiş olması çok değerli. Buna uyum, koordinasyon, planlama ve bu planlamayı bozmadan ahenkli bir çalışma, ben İl Genel Meclisi başkanı şahsında hepinize şükranlarımı sunmak istiyorum. Başarılı çalışmalara vesile oluyorsunuz. Taş üzerine taş koymaya devam ediyorsunuz ve irade var. Bu irade olduktan sonra kendi baktığı perspektif değil de Kütahya’nın her noktasını önceleyen, ülkesini önceleyen bakış açısı çok kıymetli. 2022 yılı bütçesi bu vesile ile hayırlara vesile olur. Planlama aşamasında muhakkak değişik ani gelişen ihtiyaçlar olur, onların ortaya çıkaracağı gerekli gereksinimler mutlaka değerlendirilip, çözüm üretilecektir” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV