banner169

banner148

banner147

04 Aralık 2021 Cumartesi

YENİ CADDELER AÇILACAK

KANUN NE KADAR VATANDAŞA YÖNELİK

Yeniden Refah Partisi Kütahya İl Başkanı Osman Gezgin Yeniden Refah Partisi’nin kuruluşunun 3. Yılı dolayısıyla gazetecilerle bir araya geldi. Gezgin yaptığı açıklamasında Bundan 3 yıl önce, “23 Kasım 2018 Cuma” günü 99 Kurucu Üyemizin imzalarıyla Yeniden Refah Partimizi kurduk” ifadelerine yer verdi.

24 Kasım 2021 Çarşamba 10:08
KANUN NE KADAR VATANDAŞA YÖNELİK
 

Yeniden Refah Partisi Kütahya İl Başkanı Osman Gezgin

KANUN NE KADAR VATANDAŞA YÖNELİK

Yeniden Refah Partisi Kütahya İl Başkanı Osman Gezgin Yeniden Refah Partisi’nin kuruluşunun 3. Yılı dolayısıyla gazetecilerle bir araya geldi. Gezgin yaptığı açıklamasında Bundan 3 yıl önce,  “23 Kasım 2018 Cuma” günü 99 Kurucu Üyemizin imzalarıyla Yeniden Refah Partimizi kurduk” ifadelerine yer verdi.

Yeniden Refah Partisi Kütahya İl Başkanı Osman Gezgin Yeniden Refah Partisi’nin kuruluşunun 3. Yılı dolayısıyla gazetecilerle bir araya geldi. Gezgin yaptığı açıklamasında Bundan 3 yıl önce,  “23 Kasım 2018 Cuma” günü 99 Kurucu Üyemizin imzalarıyla Yeniden Refah Partimizi kurduk. Yeniden Refah Partimizi kurarken binlerce yol arkadaşımızla birlikte yaşadığımız heyecan, merhum Liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın 1969’da başlattığı kutlu yürüyüşün ilk adımlarının heyecanı ile aynı heyecandı. Partimizi kurarken, yola çıkarken karşılaşacağımız zorlukları biliyorduk. 1. 40 yılı bizzat yaşadığımız için, 2. 40 yılda da nasıl engellerle karşılaşacağımızı, hangi sıkıntılarla karşı karşıya kalacağımızı, bu yolun uzun ve meşakkatli bir yol olduğunu, bu yolda yürümenin zor ve zahmetli olduğunu biliyorduk. Bütün zorluklara karşın sabrın, mücadelenin, kararlılığın, azmin, cihat şuuruyla çalışmanın, Milletimizi, tüm İslam Alemi’ni ve tüm mazlumları maddi ve manevi sıkıntılarından kurtarma heyecanının, imanın ve inancın karşısında hiçbir beşeri gücün duramayacağını da biliyorduk ve bu şuurla yola çıktık” dedi.

KANUN NE KADAR VATANDAŞA YÖNELİK

Yeniden Refah Partisi Kütahya İl Başkanı Osman Gezgin son dönemlerde Çinigaz’ın sayaç değiştirme konusuna da değinerek şu ifadelere yer verdi.  Vatandaşlarımızın doğalgaz sayaçlarının değiştirilmesine yönelik baskısının olduğundan bahsediliyor. Taraf olan Çinigaz ile de görüşüldüğü zaman da bunun kanuni olduğunu söylüyor. Evet yönetmeliklerle belirlenmiş 2018 yılında çıkartılmış bir yönetmelikle kanunen bunların hakkı. Zaten kanunsuz bir şey yapmaları düşünülemez. Ama kanun ne kadar vatandaşa yönelik, ne kadar vatandaşı kapsıyor ona bir bakmamız lazım. Burada ki en büyük yanlış kontörlü sistemde ne yapıyordunuz paranızı peşin olarak veriyordunuz örneğin 100 TL’lik yükleme yapıyorsunuz tabi yaz ayında insanların ekonomik durumlarına göre Temmuz ayında 50 TL alıyor, Ağustos ayında 100 TL’lik alıyor, kışa hazırlık yapıyordu. Siz bu paraları peşinen aldınız peki kış sezonu geldi artık doğalgazın kullanılmaya başladığı bir dönem var. Tabi doğalgazda stoklanamayan bir şey olduğu için bununla karşı karşıyasınız. Firma da ne yapıyor o dönem ki fiyatlardan zarar etmemek için bu zararı vatandaşa yansıtıyor. Peki siz bu yansıtıyorsunuz da Temmuz ayında almış olduğunuz 100 TL’nin Eylül, Ekim ayında ki finansal değerini neden katmıyorsunuz. Zam olmasaydı bunu vatandaşa yansıtacak mıydınız? Dedi.

BUNA NASIL DAYANACAK VATANDAŞ

Sizin işleyişiniz anlamında ticaretiniz anlamında aboneleriniz olan, müşterileriniz olan Kütahyalı hem şehirlilerimizin okumalı sisteme geçmesini istiyorsunuz. O sizin işinize geliyor bunu da kabul ettik. Peki, vatandaşlarımıza bu sayaçların değiştirilmesini, buradan çıkan finansal yükümlülüğü neden vatandaşımızın üzerine yıkmaya çalışıyorsunuz kendi çıkarlarınıza uyuyor diye. O zaman dersiniz ki bu bana uymuyor kontörlü olan sayacınızı ben alıyorum onun yerine normal sistemde sayaçlı bir sistemi koyuyorum diye siz yapsanız bunu. Çünkü bu sizin işinize geliyor. Yanlış öğrenmediysem eğer içeriye koymuş olduğunuz teminat bedeli vardı. 10 yıl veya 20 yıl önce koyduğumuz teminat 50 TL idi bugünde o teminatı yenilemek istiyor. Buna nasıl dayanacak vatandaş. Sizin 20 yıl önceki 50 TL’niz nasıl eridi gitti. O parayı sen kullanmadın mı değerlendirmedin mi?. Olay tamamıyla bizim gördüğümüz kadarıyla şirket yanlısı oluşturulmuş bir yönetmelik ve o yönetmelik neticesinde uygulanan süreçler. Bunun derhal düzeltilmesi ve vatandaşın çıkarları yönünde bir sistemle değiştirilmesi gerekiyorsa değiştirilmeli. Bu konunun da takipçisi olacağız inşallah. Biz diğer siyasi partilerin yöneticileri gibi bir konunun takipçisi olacağız deyip olayı kapatıp gitmeyiz” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV