banner278

banner281

XYZ123

03 Haziran 2023 Cumartesi

VALİ ALİ ÇELİK, MADEN İŞÇİLERİYLE BAYRAMLAŞTI

KÜTAHYA KİŞİ BAŞI MİLLİ GELİR TÜRKİYE ORTALAMASININ ALTINDA

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Stratejik hedeflerini açıklayan KUTSO Başkanı Esin Güral Argat “Kütahya kişi başı milli gelir bakımından, Türkiye ortalamasının altında yer aldığını gösteriyor” ifadelerine yer verdi. Argat, Kişi başı milli gelir seviyenin geliştirilmesi, Türkiye ortalamasının üstüne çıkarılması Kütahya’mız için hayati bir husustur” dedi.

23 Mart 2023 Perşembe 13:58
KÜTAHYA KİŞİ BAŞI MİLLİ GELİR TÜRKİYE ORTALAMASININ ALTINDA
 
KÜTAHYA KİŞİ BAŞI MİLLİ GELİR TÜRKİYE ORTALAMASININ ALTINDA

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’nın  Stratejik hedeflerini açıklayan  KUTSO Başkanı Esin Güral Argat “Kütahya kişi başı milli gelir bakımından, Türkiye ortalamasının altında yer aldığını gösteriyor” ifadelerine yer verdi. Argat, Kişi başı milli gelir seviyenin geliştirilmesi, Türkiye ortalamasının üstüne çıkarılması Kütahya’mız için hayati bir husustur” dedi.

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Stratejik hedeflerini açıklayan KUTSO Başkanı Esin Güral Argat’a  Yönetim Kurulu üyeleri Kurumsal Temsilden Sorumlu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emin Yüce, Yatırım Ve Projelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Salih Çetiner, Kurumsal Yönetimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Eskioğlu, Üye Deneyiminden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Alkış, Kurumsallaşmanın Gelişiminden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Selman Hatipoğlu,  Dış ilişkiler ve Turizmin Gelişiminden Sorumlu Yönetim Kurulu. üyesi / basın sözcüsü Melih Aslan, Bölgesel İnsan Kaynağının Gelişiminden Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Uğur Kırdar, ve Girişimciliğin Gelişiminden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Saner Gönül katıldı.

 KONTEYNER EV ALINMASI İÇİN 4.168.679,98 TL ODAMIZ HESAPLARINA BAĞIŞÇILAR TARAFINDAN YATIRILDI

KUTSO Başkanı Esin Güral Argat “12 Şubat tarihinde Kütahya Valiliği himayelerinde, odamız tarafından, Kütahya Belediyesi, Kütahya Ticaret Borsası, Gediz, Simav, Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odaları katkılarıyla Hatay’da 1.000 konteynerden oluşan Kütahya Kardeş Kent projesini başlatmıştık. Halihazırda kampanyamıza gelmeye devam eden bağışları ve herkesin desteğini çok kıymetli buluyoruz. Proje kapsamında, 21.03.2023 tarihi itibarıyla konteyner ev alınması için 4.168.679,98 TL ve 12.788 Euro ve 3.000 USD odamız hesaplarına bağışçılar tarafından yatırıldı. Bugüne dek elde ettiğimiz bu nakdi yardımlar karşılığında konteyner sözleşmeleri imzalanmış olup, üretimi tamamlanan konteynerler Valimiz ile koordinasyon halinde bölgeye gönderilmektedir. Buradan bir kez daha destek olan tüm üyelerimize ve bağış yapan her bir vatandaşımıza teşekkür ediyorum. Gündem maddelerimize geçmeden önce tekrar ülkemize geçmiş olsun diliyor, yaşadığımız bu acı felaketin neden olduğu yaraları yine hep birlikte saracağımıza yürekten inandığımı ifade etmek istiyorum.

KÜTAHYA KİŞİ BAŞI MİLLİ GELİR TÜRKİYE ORTALAMASININ ALTINDA

Kütahya kişi başı milli gelir bakımından, Türkiye ortalamasının %70, %80’ine tekabül ediyor, bu da Türkiye ortalamasının altında yer aldığını gösteriyor. Bu ortalamayı daha yukarıya taşımak için sanayileşme ve üretim elbette çok önemli. Pandemi döneminde bunun ne kadar kritik olduğunu gördük. Çünkü Türkiye doğru politikalarla üretmeye devam etti ve tedarik zincirinin kırılmasına müsaade edilmedi.

STARTEJİK HEDEFLERİMİZİ BELİRLEDİK

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Esin Güral Argat “Kişi başı milli gelir seviyenin geliştirilmesi, Türkiye ortalamasının üstüne çıkarılması Kütahya’mız için hayati bir husustur. Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası olarak vizyonumuzu “Kütahya’nın kişi başı gelirinin 2033 yılına kadar reel olarak 2 katına çıkmasına öncülük etmek” olarak belirledik.

 

 

Bu amaca ulaşmak için ilk iş olarak stratejik hedeflerimizi belirledik. Bunları da sizinle paylaşmak isterim. Şöyle ki; 1.Her yıl en az 50 adet orta ölçekli işletmenin (50-250 çalışan arası) kurumsallaşma düzeyinin artırılmasına katkı sağlanması,2. 2026 yılı itibarıyla EFQM ödülü alınması3. Orta yüksek/ yüksek teknoloji firmalarının ihracat içindeki payının Türkiye ortalamasına yükseltilmesi,4. İhracat tutarının döviz bazında yıllık ortalama %10 artırılması (TİM kaynaklı), 5. Yeni yatırım sayısının her yıl ortalama %10 artırılması 6. Sanayide nitelikli eleman ihtiyacının karşılanması oranının %95’e çıkarılmasına katkı sağlanması,7. Yeşil ve dijital dönüşüme uygun niteliklere haiz personel yetiştirilmesine katkı sağlanması, 8. Kütahya’nın turizm doluluk oranının ülke ortalamasının üzerine çıkarılması, 9. Kadınların iş gücü ekonomik faaliyetlere katılım oranının %40’a çıkarılması, 10. Firmaların yeşil ve dijital dönüşüm çalışmalarına teşvik edilmesi ve desteklenmesi, Bu belirlediğimiz hedeflere ulaşmak için gerekli olan 47 adet aksiyon planımızı belirledik ve yönetim kurulu üyelerimizin bu hedefler doğrultusunda görev yetki ve sorumluluk dağılımlarını yaptık” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV