banner238

banner258

banner148

04 Temmuz 2022 Pazartesi

YENİ ORMAN YOLU YAPTIRILACAKTIR

KÜTAHYA TASARIM TEKNOKENT’İN ÖĞRENCİSİ PROJELERİNE TÜBİTAK’TAN DESTEK

Kütahya Tasarım Teknokent’in iki farklı lisans öğrencisi projesi, TÜBİTAK tarafından desteklenmeye layık bulundu.

21 Mayıs 2022 Cumartesi 14:59
KÜTAHYA TASARIM TEKNOKENT’İN ÖĞRENCİSİ PROJELERİNE TÜBİTAK’TAN DESTEK
 

KÜTAHYA TASARIM TEKNOKENT’İN ÖĞRENCİSİ PROJELERİNE TÜBİTAK’TAN DESTEK

Kütahya Tasarım Teknokent’in iki farklı lisans öğrencisi projesi, TÜBİTAK tarafından desteklenmeye layık bulundu.

TÜBİTAK'tan aldığı proje desteği sayısını her geçen gün artıran Kütahya Tasarım Teknokent'ten yapılan açıklamada lisans düzeyinde iki öğrencinin projesinin de kurum tarafından destekleneceği duyuruldu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

TURBOJET MOTORLAR PROJELERİ DESTEKLENMEYE HAK KAZANDI

Kütahya Tasarım Teknokent, TÜBİTAK Projeleriyle de adından söz ettirmeye başladı. Son dönemlerde çok sayıda TÜBİTAK projesi kabul gören Teknokent firmaları başarılarıyla söz ettirmeye devam ediyor. Teknokent bünyesinde faaliyet gösteren Teknoceram Ltd. Şti. de bu başarı kervanına katıldı. Şirket Müdürü Prof. Dr. Hilmi Yurdakul’un sanayi danışmanlığını, DPÜ Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Özer Aydın ve Prof. Dr. Mustafa Arif Özgür’ün akademik danışmanlıklarını yaptıkları Turbojet Motorlar ve Eklemeli İmalat Teknolojileri hakkındaki iki farklı öğrenci tabanlı projeleri, TÜBİTAK 2209/B-Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Desteği Programı kapsamında desteklenmeye hak kazandı.

YANMA DİRENÇLERİNİN ARTIRILMASI ÇALIŞMALARI YAPILACAK

Üniversite - Sanayi iş birliği ekosistemine lisans seviyesinden katılımın amaçlandığı bu program çerçevesinde DPÜ Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden İbrahim Asaf Özenoğlu’nun yürütücülüğünde, Metin Özer, Metin Toruk ve Ferudun Emre Özcan’ın araştırmacı olarak katıldıkları projede minyatür boyutlu turbojet motor üretimi ve soğultması üzerine yoğun çalışmalar gerçekleştirilecek. Yine aynı bölüm öğrencilerinden Uğur Es’in yürütücülüğünde yapılacak projede ise eklemeli imalat teknolojilerinde (3-boyutlu yazıcı) kullanılan polimer tabanlı filamentlerin nanoparçacık takviyesi ile yanma dirençlerinin artırılması çalışmaları yapılacak.

HER TÜRLÜ PROJEYE DESTEK OLUYORUZ

Kütahya Tasarım Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz, öncelikle Kütahya Tasarım Teknokent’in bir paydaş olarak yer alacağı bu değerli TÜBİTAK 2209B lisans öğrenci projelerinin hazırlanmasında emeği geçen tüm öğrenci arkadaşlarımız ile birlikte sanayi ve akademik danışmanlarını gönülden kutladıklarını belirtti. Göreve geldikleri günden bu yana sadece firma ve girişimci düzeyinde faaliyetlerle değil aynı zamanda ortaöğretimden lisans düzeyine kadar uzanan geniş yelpazedeki her türlü projeye destek olduklarını ve bundan sonrada olacaklarını belirten Öz, bu şekildeki Üniversite - Sanayi iş birliği desteklerinin Kütahya için artmasını temennisinde bulundu.

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV