banner228

banner148

22 Mayıs 2022 Pazar

YENİ ROTALAR’DAN 19 MAYIS YÜRÜYÜŞÜ

KÜTAHYA’DA BAKIM ZAMANI

Yaz ayının gelmesi ile birlikte Kütahya Belediyesi şehrin belli noktalarında yaptığı çalışmalarla vatandaşların ulaşım ve sosyal aktivelerinin geliştirilmesi yönünde çalışmalarına hız verdi.

11 Mayıs 2022 Çarşamba 10:40
KÜTAHYA’DA BAKIM ZAMANI
 
KÜTAHYA’DA BAKIM ZAMANI

Yaz ayının gelmesi ile birlikte Kütahya Belediyesi şehrin belli noktalarında yaptığı çalışmalarla vatandaşların ulaşım ve sosyal aktivelerinin geliştirilmesi yönünde çalışmalarına hız verdi.

Kütahya Belediyesi şehrin farklı noktalarında yapılan çalışmalarla vatandaşların takdirini topluyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüne bağlı ekipler şehir içerisindeki mezarlıkların bakımı ve musalla taşlarının yenilenmesi gibi bir çok alanda vatandaşlara hizmetlerini artırarak devam ettiriyor.

MUSALLA TAŞLARI VE TAZİYE EVLERİ YENİDEN YAPILDI

Musalla Mezarlığı, Şehir Mezarlığı, Evliya Çelebi Mezarlığı, Hıdırlık Mezarlığı, Ahievran Mezarlığı, Ahierbasan Mezarlığında yapımı tamamlanan musalla taşları ve taziye evleri yeniden yapıldı.
Şehri merkezinde yer alan 6 mezarlıktaki musalla taşları yenilendi. Musalla Mezarlığı, Şehir Mezarlığı, Evliya Çelebi Mezarlığı, Hıdırlık Mezarlığı, Ahievran Mezarlığı, Ahierbasan Mezarlığında yenilenen musalla taşlarının montajı tamamlandı. Musalla taşları ile birlikte taziye evlerinin de eksikleri giderildi.

ÇOCUK PARKLARI YENİLENİYOR

Kütahya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, şehrin birçok noktasında başlattığı çim biçme ve ot temizleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bahar aylarının gelmesi ile birlikte, Kütahyalı vatandaşlar ve çocuklar park ve bahçelerde temiz bir ortamda oyun oynamaları, dinlenmeleri için başlatılan çim biçme ve ot temizlik çalışmaları devam ediyor. Kütahya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Zafertepe, Sporkent, 100. Yıl Mahallesi, Okçu ve Güveççi Mahallelerinde çim biçme çalışmaları yapıldı. Yapılan çalışmalarla birlikte park ve bahçelerimizin peyzaj çalışmaları tamamlandı.

KÜTAHYA’NIN ALTYAPISI SIFIR HATLARLA YENİLENİYOR

 

Kütahya Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüne bağlı ekipler, planlanan program dahilinde Osmangazi, Bahçelievler ve Evliya Çelebi Mahallelerini birbirine bağlayan kollektör hat çalışmasına başladı. Kütahya Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, 2022 yılında planlanan program çerçevesinde sıfır hat olarak kanalizasyon hattı döşeme çalışmalarını Osmangazi, Bahçelievler ve Evliya Çelebi Mahallesinde sürdürüyor. Çalışmalarda 600 metre 800’lük, 600 metre 400’lük ve 400 metre 400’lük koruge boru kullanılıyor. Ekipler ayrıca Yoncalı, Maltepe ve diğer mahallelerde de kanalizasyon tamir bakım çalışmalarını da sürdürüyor, yaptıkları çalışmalarla Kütahya’nın altyapısını sıfır hatlarla yeniliyor.

 

TAHRİP OLAN YOLLAR SIFIRDAN ASFALTLANIYOR

Kütahya Belediyesi ekipleri, şehrin tahrip olan yollarını yeniliyor. Kütahya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü üstyapı çalışmaları kapsamında Yunusemre Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi ve Yenidoğan Mahallesini kapsayan Yunusemre Caddesi’nin çeşitli nedenlerden dolayı tahrip olan yol, kazınarak sıfır imalat uygulaması ile ulaşımı daha konforlu hale getiriyor. Ekipler, farklı bölgelerde program dahilindeki çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV