banner169

banner148

banner147

03 Aralık 2021 Cuma

TÜRKİYE EKONOMİK SAVAŞI KAZANACAK

MHP ADIM ADIM 2023’E KOŞUYOR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmasında, 'Adım Adım 2023, İl İl Anadolu' temasıyla 2023'e kadar herkese ulaşacaklarını, her kapıyı çalıp, ayak basmadık yer bırakmayacaklarını belirtmişti. Bunun üzerine MHP Genel Başkanlığı koordinesinde düzenlenen 'Adım Adım 2023, İl İl Anadolu' toplantısı Kütahya’da gerçekleştirildi.

22 Kasım 2021 Pazartesi 10:36
MHP ADIM ADIM 2023’E KOŞUYOR
 
MHP ADIM ADIM 2023’E KOŞUYOR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmasında, 'Adım Adım 2023, İl İl Anadolu' temasıyla 2023'e kadar herkese ulaşacaklarını, her kapıyı çalıp, ayak basmadık yer bırakmayacaklarını belirtmişti. Bunun üzerine MHP Genel Başkanlığı koordinesinde düzenlenen 'Adım Adım 2023, İl İl Anadolu' toplantısı Kütahya’da gerçekleştirildi.

 

MHP Ankara Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Erkan Haberal, MHP Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, MYK üyeleri Kadir Şekerci, Özgür Bayraktar ve Volkan Dudu, Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık ve MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç’tan oluşan heyet, kentteki bir otelde kanaat önderleri, muhtarlar, sivil toplum örgütleri, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri ve esnaf temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantının açılış konuşmasını yapan MHP İl Başkanı Selçuk Alıç, MHP Genel Merkezince, vatandaşın talep ve beklentileri almak üzere "Adım Adım 2023, İl İl Anadolu" programını başlattığını bildirdi.

DİK BAŞ, TOK KARIN, MUTLU YARIN HEDEFİMİZ İÇİN ÖNEMLİ BİR YOL KAT EDECEĞİZ

Cumhur ittifakının aydınlık geleceğine taşımak üzere hayata geçirdiği ve geçireceği projeleri anlatmak, talep ve beklentileri dinlemek üzere toplumun çeşitli kesimleri ve vatandaşlarla daha yakın temasa geçmeyi hedeflediklerini dile getiren Alıç, “Liderimiz, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyin talimatlarıyla başlatılan bu programlarımızın sonucunda istişarelerde bulunduğumuz her konuyla ilgili dik baş, tok karın, mutlu yarın hedefimiz için önemli bir yol kat edeceğiz.” dedi. İl Başkanı Alıç “ Milliyetçi Hareket Partisi olarak esnafımızla, Çiftçilerimizle, işçilerimizle, memurlarımızla, muhtarlarımızla görüşüp düşüncelerini önemsiyor hedeflerimizi planlıyoruz. Cumhur İttifakı Kütahyamızda gönüllere girmiştir. Kütahaylı hemşerilerimiz siyaset uğruna güzel memleketimizi karanlığa sürüklemek isteyenlere insanlarımıza umutsuzluk aşılayanlara dünyadaki sorunları görmezden gelerek kapkara bir Türkiye haritası çizenlere inat hepsinin farkındadır dedi.

ESKİŞEHİR-KÜTAHYA YÜKSEK HIZLI TREN BAĞLANTISINI TALEP EDİYORUZ

Kütahya hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Alim Işık ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi.  “İnşallah bu istişare toplantısında inanıyorum ki şehrimizi hak ettiği yere getirecek önemli sonuçlar çıkacağına inanıyorum. Kütahyamız giderek göç veren, her ne kadar merkezde son iki yılda göç durmuş olsa da il genelinde halen kısmende olsa göç’ü devam eden bunun somut göstergesi 2007 yılı genel seçimlerinde Kütahya ilinin Milletvekili kontenjanı 6 idi. 2011’de 5’e 2015’de 4’e 2018’de yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi nedeniyel Milletvekili sayısının 600’e çıkmasından sonra da tekrar 5’e yükselmiş olsada Türkiye’deki nüfus artışında talebi alamaması halinde önümüzdeki dönemde bir milletvekili kaybetme tehlikesi karşı karşıya kalan bir il. Türkiye yaş ortalamasında yaşlı bir il. Milli gelir açısından da yine ortalamasının altında kişi başı milli gelire sahip olan maalesef fakir diyebileceğimiz içimize sinmese de gerçek olduğu için paylaşmak zorunda olduğumuz bir il.  Bu şehrin gerek yeraltı gerek yerüstü kaynaklarıyla yatırımcıya ihtiyacı var. Uzun zamandır tamamlanmayan şehir hastanemiz var, onun bir an önce tamamlanmasını, en azından Eskişehir-Kütahya Yüksek Hızlı Tren bağlantısını talep ediyoruz. Sanayi alanlarımıza, termal alanlarımıza ciddi yatırımcılara ihtiyacımız var. Esnafımızın mutlaka desteklenmesi gerekiyor. Kırsalda göçü önlemek için mutlaka ilçe ve beldelerimizde tarımın desteklenmesi gerekiyor.” diye konuştu.

YILLARDAN BERİ BİTMEYEN BİR HASTANEMİZ VAR

Katılımcılara teşekkür ederek konuşmasına başlayan MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, şunları kaydetti: “Türkiye’deki aktif 500 fayın 25’inde bizde varız. Maalesef burası bir deprem bölgesi, halka bir şehir hastanemiz yok. Yıllardan beri bitmeyen bir hastanemiz bu konuda bizler ve diğer siyasi parti arkadaşlarımız hep beraber bir mücadele veriyoruz ama, sizlerde gözünüzle gördüğünüz bu canlı kadim şehrin hastane konusundaki sorgulucuğumuzu yanımızda olursanıuz çok seviniriz.

ÇİNİCİLİKTE 700 YILDIR DÜNYA’YA KAFA TUTUYORUZ

Bu şehir kütahya sporla yatıyor. Kütahaysporla kalkıyor. Ama maalesef stadımız yok! Bütçe geliyor. Biz tabi bu bütçe sırasında Gençlik Spor Bakanlığımızdan stadımızı tekrar gündeme getireceğiz. Sizlerde bizlkere bu konuda yardımlarınızı esirgemezseniz seviniriz. Bu memleket kadim bir şehir. Sanayide, ticarette, ziraatte Türkiye’ye örnek bir çok faaliyetlerimiz var. çinicilikte 700 yıldır Dünya’ya kafa tutuyoruz. Çini’de kafa tutuyoruz. Seramikte kafa tutuyoruz” dedi.

HDP HAKKINDA AÇILAN KAPATMA DAVASINDA ANAYASA MAHKEMESİ’NİN TAVRINI ASLA KABUL ETMİYORUZ

MYK üyesi Özgür Bayraktar konuşmasında, Türkiye’nin ciddi bir muhalefet sorunu olduğunu vurgulayarak, “Günlük hayatımızla alakalı düzenleme ve uygulamalar konusunda alternatif teklif ve önerilerde bulunmaksızın sürekli şikayet üzerine kurgulanan muhalefet siyaseti esasen kendisini mahkum etmektedir. Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı sorunları doğru teşhis etmemiz lazım ki doğru tedavi yöntemleri bulalım. Türkiye, jeopolitik ve sarmal bir vaziyette beka riski taşımaktadır. Bu riskin gözüken yüzü bölücü terör, bu terörün aktörü olan küresel güçlerin lejyoneri PKK ve PKK’nın siyasi uzantısı HDP’dir.  HDP hakkında açılan kapatma davasında Anayasa Mahkemesi’nin tavrını asla kabul etmiyoruz.” ifadelerini kullandı.

HDP HALKI ALDATAN PARTİLERDEN BİRİDİR

MHP Ankara Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Erkan Haberal yaptığı konuşmasında , Türkiye’nin, iç ve dış güvenlik sorunlarının her geçen gün ağırlaştığı, komşu ülkelerde yaşanan vahim gelişmelerin milli güvenlik üzerindeki olumsuz etkilerinin yeni boyutlar kazandığı karanlık bir dönemden geçtiğini belirtti. Tarihin en karanlık terör örgütleri PKK, PYD, YPG, İŞİD ve FETÖ’nün çok yönlü saldırılarının Türkiye’yi amansız bir mücadeleyle baş başa bıraktığını dile getiren Haberal, şunları söyledi: “HDP halkı aldatan partilerden biridir, ismi ve açılımı budur. Küreselci, siyonist, emperyalizmin stratejisi, ayrıcalıksız yurttaşlığa sahip olan, ulus devletleri etnik ayrıştırıcılıkla bölmektir. HDP’nin amacı emperyalizmin bu isteklerini sona ulaştırmasıdır. FETÖ emperyalist stratejinin bir misyoneridir. HDP ile aynı çatıdan çıkmışlardır, aynı aklın ürünüdürler. 2016’nın 15 Temmuz’unda yaşananları hepimizin hatırlaması lazım. Türkiye’nin maruz kaldığı sıcak ve yakın tehditlerin aşılabilmesi için yeşermiş, ahlaki ve milli ittifak tohumu beka ve birliğimizi teminat altına aldı. Ne yapıyorsak Türk milleti içindir, neyi amaçlıyorsak Türklüğün ve Türkiye’nin bekası içindir. Unutulmasın ki yolumuz açık, önümüz parlak, geleceğimiz ay yıldızlı Türk bayrağının altındadır” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV