banner74

banner43

banner62

13 Nisan 2021 Salı

TÜRKİYE’NİN İLK “GEZİCİ MOTİVASYON VE EĞİTİM TIRI” ÇOCUKLARLA BULUŞTU

MİLLETVEKİLİ AHMET ERBAŞ’IN ACI GÜNÜ

Bitlis'te 11 askerin şehit olduğu kazada Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ın amcasının oğlu 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş'ın da bulunduğu 11 asker şehit oldu. Ankara’da düzenlenen Cenaze töreninde bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Şehit Korgeneral Osman Erbaş için övgü dolu sözlerle bahsetti.

06 Mart 2021 Cumartesi 12:32
MİLLETVEKİLİ AHMET ERBAŞ’IN ACI GÜNÜ


 MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş'ın Bitlis'te helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 11 askerin arasında amcasının oğlu 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş'ın da bulunduğunu daha sonradan öğrendiği ortaya çıktı. Şehit Askerler için Devlet töreni düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara’da düzenlenen Cenaze töreninde 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş için övgü dolu sözlerle bahsetti. 
KOMUTANLIĞIN ÖTESİNDE MÜTEVAZI BİR İNSANDI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bingöl’den Tatvan’a denetim için havalanan helikopterin düşmesi ile şehit olan 11 askerin cenaze töreninde 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş'ın komutanımız komutanlığın ötesinde mütevazı bir insandı” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Konuşmasında şu ifadelere yer verdi. “ tabi şuanda Korgeneral Osman Erbaş komutanımız komutanlığın ötesinde tevazuuyla, gerçekten duruşuyla çok çok farklı mütevazı bir insandı. Yanındaki yine kardeşlerimle beraber çıktıkları bir yolculuk esnasında meydana gelen bu elim kazayla emaneti sahibine teslim ettiler” ifadelerini kullandı.  
Türkiye, Bitlis'ten gelen kahreden haberle sarsıldı. 
Bingöl'den kalkan askeri helikopterin Bitlis Tavan'da düşmesi sonucu aralarında 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş'ın da bulunduğu 11 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı. Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ın amcasının oğlu olan 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş’ta kahreden helikopter kazasında şehit düştü. Kütahya Vizyon Gazetesi olarak vekilimiz Ahmet Erbaş’a bu elim kaza sonrasında başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
E-GAZETE
ARŞİV