banner74

banner43

banner62

13 Nisan 2021 Salı

TÜRKİYE’NİN İLK “GEZİCİ MOTİVASYON VE EĞİTİM TIRI” ÇOCUKLARLA BULUŞTU

NİDA OLÇAR’A ÜST DÜZEY ZİYARET

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve beraberindeki heyet Kapadokya Bölgesine Ziyaret gerçekleştirdi. Göreme’de Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel , Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe , Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran ,İş Adamı Teyfik Ölmez , Emniyet Müdürü Mehmet Artunay,Alay Komutanı Hüsamettin Erol , Göreme Belediye Başkanı Ömer Eren tarafından Sıtkı Sanat Galerisinde karşılandı.

05 Mart 2021 Cuma 11:23
 NİDA OLÇAR’A ÜST DÜZEY ZİYARET
 NİDA OLÇAR’A ÜST DÜZEY ZİYARET

TBMM Başkanı Mustafa Şentop Çini Sanatçı Nida Olçar’ı ve Kapadokya Sıtkı Sanat Galerisinde Ziyaret etti. Meclis Başkanı Mustafa Şentop’a Kütahya Milletvekili İshak Gazel eşlik etti.

 

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve beraberindeki heyet Kapadokya Bölgesine Ziyaret gerçekleştirdi. Göreme’de Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel , Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe , Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran ,İş Adamı Teyfik Ölmez , Emniyet Müdürü Mehmet Artunay,Alay Komutanı Hüsamettin Erol , Göreme Belediye Başkanı Ömer Eren tarafından Sıtkı Sanat Galerisinde  karşılandı.

MECLİS BAŞKANI MUSTAFA ŞENTOP’A İSHAK GAZEL EŞLİK ETTİ

Meclis Başkanı Mustafa Şentop’a programda Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ve Kütahya Milletvekili İshak Gazel eşlik etti. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Çini Sanatçısı Nida Olçar ‘ın 17 Mart ta TBMM şeref Salonun da Gerçekleştireceği Kütahya Koleksiyonu Sergisinin eserlerini yakından inceleyip Çalışmalar hakkında bilgi alarak Galeride yer alan Kütahyalı Sanatçıların ürünlerini keyifle izledi. Daha Sonra Ortahisar da bulunan İlk yerli ve milli Balon üretimine başlayan Voyager Balon Fabrikasını gezerek Halis Aydoğan ve Teyfik Ölmez ‘den çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yer ekibi’nin hazırladığı ilk üretilen İstikbal Göklerdedir Yazılı Sıcak Hava Balonu nu uçuş alanında incelemelerde bulundu.  Ardından Avanos ‘ta bulunan Seramik Atölyelerini ziyaret eden Şentop, programını sonlandırdı.

SANATÇIYA VERDİĞİ DEĞER BENİM İÇİN ÇOK KIYMETLİ

Çini Sanatçı Nida Olçar, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop’un ziyaretini değerlendirerek şu ifadelere yer verdi.  TBMM Başkanımız Sayın Mustafa Şentop’un Kapadokya Sıtkı Galerimize ziyaretleri ve Sanata, Sanatçıya verdiği değer benim için çok kıymetli. 17 Mart ‘ta Meclis Şeref Salonunun da sergilenecek Kütahya Meclis Özel Koleksiyonu eserlerinin ilk üretimlerini sayın başkanımız İle istişare etme imkânımız oldu.

KÜTAHYA ÇİNİSİNİ VE KÜTAHYA’MIZI TEMSİLE HAZIRLANIYORUZ

Çalışmaları çok beğenen Sayın Şentop aynı Serginin Eylül ayında İstanbul’da da gerçekleşmesini istediler. Çini desenleri ilk kez bu kadar kapsamlı bir şekilde tekstil ile buluşuyor. 9 aydır 20 kişilik ekip ve 6 iş ortağı firma İle bu proje üzerinde çalışıyoruz. Meclis Özel Koleksiyonu için hazırladığım desenleri Eşarplara, kravatlara, kol düğmelerine, ev tekstiline ve çinilere Aktardık.G20 Zirvesi, Hong Kong ve Katar ‘ da Türkiye’yi başarı İle temsilden sonra; Büyük bir ekip ve emek ile Kütahya Çinisini ve Kütahya’mızı Temsile Hazırlanıyoruz. Sergi için çok heyecanlıyım, Meclis Başkanımız Sayın Mustafa Şentop ve Kütahya Milletvekilimiz İshak Gazel beyin ziyaretleri bizlere büyük moral oldu. TBMM Başkanı Sayın Mustafa Şentop’a, yıllardır desteğini hissettiğimiz Kütahya Milletvekili Sayın İshak Gazel Bey ‘e  Bizleri yalnız bırakmayan Nevşehir Valisi Sayın İnci Sezer Becel hanım ve Nevşehir İl Protokolüne , programı titizlikle organize eden ortağım Voyager Balon Sahibi Teyfik Ölmez beye teşekkür ederim dedi.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
E-GAZETE
ARŞİV