banner238

banner258

banner148

04 Temmuz 2022 Pazartesi

YENİ ORMAN YOLU YAPTIRILACAKTIR

ÖĞRENCİ VELİLERİNE AFET FARKINDALIK EĞİTİMİ VE TATBİKAT

Kütahya Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda öğretmen ve velilere Afet Farkındalık Eğitimi verildi. Eğitimin ardından deprem anı uygulaması ve tahliye tatbikatı icra edildi.

22 Haziran 2022 Çarşamba 16:52
ÖĞRENCİ VELİLERİNE AFET FARKINDALIK EĞİTİMİ VE TATBİKAT
 

ÖĞRENCİ VELİLERİNE AFET FARKINDALIK EĞİTİMİ VE TATBİKAT

Kütahya Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda öğretmen ve velilere Afet Farkındalık Eğitimi verildi. Eğitimin ardından deprem anı uygulaması ve tahliye tatbikatı icra edildi.

Yapılan eğitimde, afetlerden önce alınması gereken tedbirler, afet anında yapılması gereken doğru davranış şekilleri ve afet sonrası için yapılması gereken planlamalar detaylı bir şekilde ele alınırken, afetlerden zarar almadan veya en az zararla kurtulabilmek için alınacak tedbirlere ve Zorunlu Deprem Sigortası yaptırmanın önemine vurgu yapıldı.

ÇÖK-KAPAN-TUTUN UYGULAMASI YAPILDI

Afet durumlarında daha fazla can kurtarmak ve daha çok vatandaşımıza ulaşmak amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından geliştirilen AFAD Acil Mobil Uygulaması ve AFAD Gönüllüğü tanıtımının da yapıldığı eğitimde ayrıca, e-devlet üzerinden öğrenilen güvenli toplanma alanlarına ilişkin bilgilendirme yapıldı. Eğitimin ardından deprem anı çök-kapan-tutun uygulaması iie tüm öğretmen ve velilerin katılımıyla bina tahliye tatbikatı icra edildi.

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV