banner74

banner43

banner62

13 Nisan 2021 Salı

TÜRKİYE’NİN İLK “GEZİCİ MOTİVASYON VE EĞİTİM TIRI” ÇOCUKLARLA BULUŞTU

ŞEHRİMİZE HEP BİRLİKTE SAHİP ÇIKALIM

Kütahya Valisi Ali Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kontrollü normalleşme sürecini açıklamasının ardından sivil toplum örgütleri ile bir araya geldi. Belediye başkanları, esnaf ve sanatkârlar odası temsilcileri, ticaret ve sanayi odası başkanları ile OSB temsilcilerinin katıldığı toplantıda konuşan Vali Ali Çelik, “Şehrimize hep birlikte sahip çıkalım, süreci birlikte yürütelim” dedi.

05 Mart 2021 Cuma 11:25
ŞEHRİMİZE HEP BİRLİKTE SAHİP ÇIKALIM

Kütahya Valisi Ali Çelik

ŞEHRİMİZE HEP BİRLİKTE SAHİP ÇIKALIM

Kütahya Valisi Ali Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kontrollü normalleşme sürecini açıklamasının ardından sivil toplum örgütleri ile bir araya geldi.

Belediye başkanları, esnaf ve sanatkârlar odası temsilcileri, ticaret ve sanayi odası başkanları ile OSB temsilcilerinin katıldığı toplantıda konuşan Vali Ali Çelik, “Şehrimize hep birlikte sahip çıkalım, süreci birlikte yürütelim” dedi.

KONTROLLÜ NORMALLEŞME SÜRECİ BAŞLADI

Risk değerlendirme haritasına göre turuncu renk ile yüksek riskli iller arasında yer alan Kütahya’da kontrollü normalleşme süreci başladı. Kütahya Valisi Ali Çelik, kararların açıklanmasının ardından belediye başkanları, esnaf ve sanatkârlar odası temsilcileri, ticaret ve sanayi odası başkanları ile OSB temsilcileriyle bir araya geldi.

“SÜRECİ BİRLİKTE YÜRÜTELİM”

Kütahya’da yeni bir sürece girildiğini söyleyen ve herkese sorumluluk düştüğünün altını çizen Vali Çelik, “İlk hafta yüz binde 50,91 olan vaka sayımız ikinci hafta 71,97’ye yükseldi. Vaka sayısı yüz binde 100'ün üzerine çıkarsa kırmızıya döneriz. Şehrimize hep birlikte sahip çıkalım, süreci birlikte yürütelim. Vatandaşımız, esnafımız tedbirlere uyarak bize güç vermeli” dedi.

“SAHADA OLACAĞIZ”

Jandarma, emniyet teşkilatı, il müdürleri ve kamu personeliyle birlikte sahada olacağını kaydeden Vali Çelik, “Aylar sonra açılan iş yerleri yeniden kapansın, insanlarımız sıkıntıya düşsün istemiyoruz. Vatandaşlarımızı, esnafımızı bilinçlendirmek için sahada olacağız. Sizlerin kuracağı ekiplerin de sahada olmasını ve bizlere destek vermesini istiyoruz.

“79 BİN 14 VATANDAŞIMIZ AŞI OLDU”

Aşılama çalışmalarının da sürdüğünü kaydeden Vali Çelik, “Hedef grubumuz olan 100 bin vatandaşımızdan 79 bin 14’ü aşı oldu. İnşallah haziran, temmuz gibi daha hızlı normalleşeceğimize inanıyorum. Ancak mart ve nisan kritik aylar. Herkes sorumluluğunu, üzerine düşeni yerine getirirse inşallah daha iyi sonuçlar alacağız” şeklinde konuştu.

 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
E-GAZETE
ARŞİV