banner74

banner43

banner62

13 Nisan 2021 Salı

TÜRKİYE’NİN İLK “GEZİCİ MOTİVASYON VE EĞİTİM TIRI” ÇOCUKLARLA BULUŞTU

TABLOYU DEĞİŞTİRMEK BİZİM ELİMİZDE

Kütahya Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birlik Başkanı İbrahim Yiğit yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından normalleşme adımları açıklandı. 100 bin nüfusa düşen vaka sayısı başta olmak üzere çeşitli kriterlere göre iller sınıflandırıldı ve bu sınıflandırmaya göre Kütahya yüksek risk grubunda yer aldı” dedi.

05 Mart 2021 Cuma 11:26
TABLOYU DEĞİŞTİRMEK BİZİM ELİMİZDE

Kütahya Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birlik Başkanı İbrahim Yiğit;

TABLOYU DEĞİŞTİRMEK BİZİM ELİMİZDE

Kütahya Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birlik Başkanı İbrahim Yiğit Kütahya’daki esnaflara Korana virüsle mücadeleyi ve Kütahya’nın yüksek risk grubunda olduğunu hatırlatarak uyarılarda bulundu.

Kütahya Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birlik Başkanı İbrahim Yiğit yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi.  “Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından normalleşme adımları açıklandı. 100 bin nüfusa düşen vaka sayısı başta olmak üzere çeşitli kriterlere göre iller sınıflandırıldı ve bu sınıflandırmaya göre Kütahya yüksek risk grubunda yer aldı” dedi.

TABLOYU DEĞİŞTİRMEK BİZİM ELİMİZDE

Kütahya’nın yüksek risk grubunda yer alması bizler için endişe verici bir tablo olmalıdır. Dikkat edilmezse çok yüksek risk grubunda olan iller arasına girebiliriz. Fakat elbette bu tabloyu değiştirmek bizim elimizde. Vaka sayılarına göre güncellenecek olan risk haritasında Kütahya tedbirlere daha fazla dikkat ederek risk grubunda aşağılara doğru ilerleyip sarı, hatta mavi iller arasında yer alabilir.

CORONAVİRÜS İLE BİR YILDIR BERABER YAŞIYORUZ

Coronavirüs ile bir yıldır beraber yaşıyoruz. Artık alınması gereken tedbirleri hepimiz çok iyi biliyoruz. Başlarda yadırgadığımız pek çok tedbir, şimdi neredeyse hayat normalimiz olmuş durumda. Temizlik, maske ve mesafe tedbirleri başta olmak üzere kapalı alanlarda kalabalık halde bulunmamaya, çok gerekli olmadıkça riskli alanlardan uzak durmaya çalışmalıyız. Yaşamakta olduğumuz süreçte genç yaşlı ayırt etmeden insanları çok ağır şekilde etkileyebilen bir hastalıkla mücadele ediyoruz. Tedbirlere uymakla sadece kendimizi değil, büyüklerimizi, evlatlarımızı, gençlerimizi de korumuş olacağız. Tedbirsiz davranarak hastalığın yayılmasına sebep olduğumuzda kendini çok iyi koruyan, belki de kronik hastalığı olan insanlara da bulaştıracağız. Kimsenin bu vebali almak isteyeceğini zannetmiyorum. Kısacası bu tedbirler, kendimizden daha çok başkalarını düşünerek almamız gereken tedbirler.

NORMALLEŞME ADIMLARINI ATMAYA BAŞLAMAKTAN MAHRUM KALABİLİRİZ

Kütahya Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birlik Başkanı İbrahim Yiğit “Vaka sayısı ve risk kriterlerine göre güncellenecek olan haritaya bakarak Kütahya’nın artık daha fazla dikkatli olması gerekiyor. Dikkat etmediğimiz takdirde yüksek risk grubuna girebilir, normalleşme adımlarını atmaya başlamaktan mahrum kalabiliriz. Yeni kapanmalar, karantinalar, kısıtlamalar görmek istemiyorsak tedbirleri sıkılaştırmalıyız. Kısıtlamaların kısmen de olsa kaldırılmış olması hepimizi çok mutlu etti ancak bu, risk bitti anlamına asla gelmiyor. Bu tabloyu olumlu yönde değiştirmemiz gerekiyor. Kısıtlamaların kısmen kaldırılmış olması bizleri asla rehavete düşürmemeli. Ben başta esnaf ve sanatkarımız olarak tüm hemşerilerimi tedbirlere uymaya, kalabalık mekanlardan uzak durmaya, gerekmedikçe sevdiklerimizle bir araya gelmemeye, kısacası hastalığın yayılmasını durdurmak için ne gerekiyorsa yapmaya çağırıyorum. Eğer eski günleri özlüyorsak, biraz daha dişimizi sıkmak zorundayız. Tedbirleri bıraktığımız anda bunu fırsat bilen bir hastalığı yenebilmek, yayılmasını engellemek için asla rehavete kapılmamalı, tüm tedbirlere uymalıyız” dedi.

 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
E-GAZETE
ARŞİV