banner238

banner258

banner148

04 Temmuz 2022 Pazartesi

YENİ ORMAN YOLU YAPTIRILACAKTIR

ZAFER MEYDANI TARLAYA ŞANTİYEYE ÇEVRİLMİŞTİR

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz Kütahya Belediyesi’nin son zamanlarda yaptığı çalışma ve uygulamaları eleştirdi. Şahbaz açıklamasında “su sayaçları bedelinin tüketiciden aboneden tahsil edilmesi işlemine son verildiği belirtilmesine rağmen mekanik su sayaçları tüketicinin bilgisi olmadan değiştirilmekte ve fatura bedeline yansıtılmaktadır” dedi.

23 Haziran 2022 Perşembe 17:38
ZAFER MEYDANI TARLAYA ŞANTİYEYE ÇEVRİLMİŞTİR
 

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz

ZAFER MEYDANI TARLAYA ŞANTİYEYE ÇEVRİLMİŞTİR

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz Kütahya Belediyesi’nin son zamanlarda yaptığı çalışma ve uygulamaları eleştirdi. Şahbaz açıklamasında “su sayaçları bedelinin tüketiciden aboneden tahsil edilmesi işlemine son verildiği belirtilmesine rağmen mekanik su sayaçları tüketicinin bilgisi olmadan değiştirilmekte ve fatura bedeline yansıtılmaktadır” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz Kütahya Belediyesi’nin son zamanlarda yaptığı çalışma ve uygulamaları eleştirdi. Sözlerinin başında Kütahya Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresinde çalışan Ali Candan isimli emekçi kardeşimiz Millet Bahçesi kanalizasyon çalışması yaparken hayatını kaybetmiştir. Hayatını kaybeden Ali Candan kardeşimize Allah’tan rahmet, acılı ailesine sabırlar diliyoruz. Yaralanan emekçi kardeşimize de acil şifalar diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

OLAY KAZA SÜSÜ VERİLMEYE ÇALIŞILSA DA ASLINDA BİR İŞ CİNAYETİDİR

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz “Havanın aşırı yağışlı, toprağın çok akışkan olduğu ve Meteorolojinin sağanak yağışlar olacağını belirttiği bir dönemde, yeterli iş güvenliği önlemleri alınmadan yapılan çalışma esnasında toprak kayması sonucu gerçekleşen olay kaza süsü verilmeye çalışılsa da aslında bir iş cinayetidir. Belediye işçilerinin hiçbir koruyucu güvenlik önlemi alınmadan çalıştırıldıklarına tanık oluyoruz. Ali Candan kardeşimiz de acil bir hizmet olmamasına rağmen, çok riskli bir dönemde iş güvenliği önlemi alınmadan gerçekleştirilen bu çalışmanın kurbanı olmuştur. Hayatını kaybeden kardeşimizin yaptığı “Her fani bir gün ölümü tadacaktır” paylaşımı ile olağanlaştırılmaya çalışılan bu iş cinayetinin sorumlularının hesap vermesini ve gerekli cezai müeyyidelerin uygulanmasını istiyoruz” dedi.

ZAFER MEYDANI TARLAYA ŞANTİYEYE ÇEVRİLMİŞTİR

İl Başkanı Şahbaz “Benzer şekilde Kütahya Kent Meydanı projesi ile Zafer Meydanı tarlaya şantiyeye çevrilmiştir. Bilgilendirme yapılmadan esnafımızın dükkânın önü kazılmaktadır Kent Meydanı projesinde yeterli güvenlik önlemi alınmadığı ve halkımızın çukurlar, elektrik kabloları ve iş makineleri arasından geçmek zorunda kaldığı görülmektedir. Bu haliyle çalışma ciddi güvenlik tehdidi oluşturmaktadır. Yetkilileri bu proje kapsamında olası bir iş kazasının önüne geçmek için önlem almaya, halkımız ve esnafımızın güvenli ulaşımını sağlamayacak koşullar yaratmaya davet ediyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz parti binasında yaptığı basın toplantısında gazetecilerle bir araya geldi. Her Çarşamba günü gündeme dair basın açıklaması yapılacağını ve vatandaşların sorunlarını bir basın açıklaması ile kamuoyuna duyuracaklarını ifade etti. Şahbaz Kütahya belediyesinin yaptığı ı uygulamaları eleştiren toplantısında şu ifadelere yer verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz Kütahya Belediyesinin yaptığı uygulamaları eleştirdiği basın toplantısında “Atatürk Bulvarında refüjlerde bordür taşlarının değiştirilerek taşların arasına LED ışıklarının yerleştirilmiş ve halen işlevsel olan ışıklandırma elektrik direklerini kaldırılarak yerine diğer illerde görülen basmakalıp elektrik direkleri konulmuştur” dedi.

BELEDİYE MECLİSİNDE GÖRÜŞÜLMEDEN OLDUBİTTİYE GETİRİLEREK UYGULAMAYA KONULMUŞTUR

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz “Atatürk Bulvarında refüjlerde bordür taşlarının değiştirilerek taşların arasına LED ışıklarının yerleştirilmiş ve halen işlevsel olan ışıklandırma elektrik direklerini kaldırılarak yerine diğer illerde görülen basmakalıp elektrik direkleri konulmuştur. Yaşadığımız ekonomik yıkım döneminde halkımızın cebinde otobüs parası yokken ve belediye hizmetlerine ard arda zam yapılırken, belediye kaynakları işlevi devam eden elektrik direklerinin “şehrimize çok yakıştı denilen” süslü direklerle değiştirilmesi için harcanmıştır. Kütahya kamuoyundan kaçırılarak yapılan bu uygulamanın bedeli Kütahyalı hem şehirlerimize 6.405.830 TL olmuştur. Atatürk Bulvarı Dekoratif Aydınlatma, Bordür Yenileme ve Işıklı Derz Yapım İşi olarak Kütahya Belediyesi Fen İşleri tarafından açılan ihaleye tek geçerli teklifi veren Hakkâri Yüksekova adresine kayıtlı Fi Yapı San ve Tic Ltd Şirketine verilmiştir.

SADECE PEYZAJ VE MEYDAN DÜZENLEMESİ İÇİN İHALEYE ÇIKILMIŞTIR

Kütahya Kent Meydan projesi, Dumlupınar Üniversitesi, Kütahya Valiliği ve Kütahya Belediyesi ortak projesi olarak hazırlandı denilmiş, iptal edilen taslak projeden sonra, “tüm siyasi partiler ve ilgili birimler hemfikir olduktan sonra İller Bankası tarafından proje çizildi dosyalar hazırlandı” denilerek, Belediye Meclisinde görüşülmeden oldubittiye getirilerek uygulamaya konulmuştur. Sadece peyzaj ve meydan düzenlemesi için ihaleye çıkılmıştır.

BU HARCAMALARI KÜTAHYALI HEMŞERİLERİMİZİN VİCDANINA BIRAKIYORUZ

Kent Meydanı Yapım İşi 38.304.964,-TL yaklaşık maliyetin 4 milyon TL üzerinde 42 milyon TL’ tutarında tek geçerli teklifi veren İpekyolu/Van adresine Kayıtlı Artos A.Ş. firmasına ihale edilmiştir. Ekonomik buhran döneminde Belediye Meclisinde görüşülmeden ve yeterli katılımcıların olmadığı ihalelerle yapılan bu harcamaları Kütahyalı hemşerilerimizin vicdanına bırakıyoruz. Bir önceki Belediye Meclisi Toplantısında yasaya ve yönetmeliğe aykırı bir şekilde periyodik muayene adı altında değiştirilen su sayaçları bedelinin tüketiciden aboneden tahsil edilmesi işlemine son verildiği belirtilmesine rağmen mekanik su sayaçları tüketicinin bilgisi olmadan değiştirilmekte ve fatura bedeline yansıtılmaktadır. Tüketiciler bununla ilgili itirazda gittiklerinde sehven, hata yapılarak yazıldığı belirtilmektedir. Kütahya Belediyesi halkımızdan su sayaç bedellerini tahsil etmeye devam etmektedir.

 

SU SAYACI BEDELLERİNİ ABONELERE İADE ETMEYE ÇAĞIRIYORUZ

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz “Kütahyalı hemşerilerimizi su faturalarını kontrol etmeye ve tahsil edilen su sayacı bedelinin iadesi için başvurmaya, Kütahya Belediyesini de Yasa ve yönetmeliklere aykırı şekilde tahsil edilen su sayacı bedellerini abonelere iade etmeye çağırıyoruz. AKP belediyesi döneminde kaynakları tüketen israf politikalarına Cumhur İttifakının bir bileşeni olan MHP döneminde de devam edildiğini görüyoruz. Kamuoyundan saklanarak ve oldu. Bittiye getirilerek uygulanan bu projelerin halkımıza çok ağır maliyeti olmaktadır. Bunun yanında istihdamı artırıcı, göçü önleyici yatırım ve projelerin ihmal edildiği görülmektedir. Hizmet adı altında inşaat ve rantiye projeleri hayata geçirilmektedir. Halkımızın büyük yaşam sıkıntısı yaşadığı ve zorluklarla karşılaştığı, en temel gıda ihtiyaçlarını, şehir içi ulaşım bedellerini karşılayamadığı bir dönemde Kütahya Belediyesinin kaynaklarımızı, halkımızın cebinden çıkan vergilerimizi bu şekilde israf etmesini Kütahyalı hemşerilerimizin ve kamuoyunun vicdanına bırakıyor ve buna itiraz ediyoruz” dedi.

 

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV