GÜNDEM Haberleri Tümü

ÇOCUKLAR GÜVENDE PROGRAMI İLE 249 ÇOCUĞA ULAŞILDI

 ÇOCUKLAR GÜVENDE PROGRAMI İLE 249 ÇOCUĞA ULAŞILDI

Çocuk Koruma Kütahya İl Koordinasyon Kurulu, yılın ilk toplantısını Vali Yardımcısı Mustafa Güney başkanlığında yaptı.


ÇOCUKLAR GÜVENDE PROGRAMI İLE 249 ÇOCUĞA ULAŞILDI

Vali Yardımcısı Mustafa Güney, koruma ve bakım altında bulunan çocuklarla aileleri başta olmak üzere farklı risk gruplarındaki çocukların Sosyal Hizmet Merkezleri (SHM) aracılığıyla izlemelerinin yapılması ve zamanında müdahale edilebilmesi için başlatılan Çocuklar Güvende Programı kapsamında 249 çocuğa yönelik izleme yapıldığını kaydetti.

DÜZENLİ HANE ZİYARETLERİ YAPILIYOR

Güney, program kapsamında Sosyal Hizmet Merkezleri bünyesinde bulunan çocuk birimlerinde görevli meslek elemanları ve ASDEP personellerinden oluşturulan ekiplerin düzenli aralıklarla hane ziyaretleri gerçekleştirerek, çocuğun ve ailenin ihtiyaçlarını değerlendirdiğini söyledi.

KORUYUCU AİLE OLUN

Kütahya’da 62 olan koruyucu aile sayısının artması gerektiğini belirten Güney, Kütahyalılara koruyucu aile olmaları çağrısında bulundu. Korunmaya muhtaç çocukların tüm ihtiyaçlarının devlet tarafından eksiksiz karşılandığını ifade eden Güney, “Çocuklarımızın aile ortamında, sevgi ve şefkatle yetişmeleri için koruyucu ailelere ihtiyacımız var” dedi.  Toplantı, görüş ve önerilerin istişare edilmesinin ardından sona erdi.

 

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz