banner238

banner278

banner279

XYZ123

banner273

08 Aralık 2022 Perşembe

BİNGÖL ÇAPAKÇUR MİKRO HAVZASI SULAMA YAPIM İŞLERİ İHALE EDİLECEK

BUGÜNÜMÜZÜ VE YARINLARIMIZI GAZİLERİMİZE BORÇLUYUZ

Vali Ali Çelik ve eşi Nezihe Çelik, 19 Eylül Gaziler Günü sebebiyle gaziler ve aileleri onuruna akşam yemeği verdi. Samimi bir ortamda gerçekleşen programda Vali Ali Çelik ile eşi Nezihe Çelik, her bir konuğuyla yakından ilgilendi.

21 Eylül 2022 Çarşamba 10:42
BUGÜNÜMÜZÜ VE YARINLARIMIZI GAZİLERİMİZE BORÇLUYUZ
 


Vali Ali Çelik

BUGÜNÜMÜZÜ VE YARINLARIMIZI GAZİLERİMİZE BORÇLUYUZ

Vali Ali Çelik ve eşi Nezihe Çelik, 19 Eylül Gaziler Günü sebebiyle gaziler ve aileleri onuruna akşam yemeği verdi. Samimi bir ortamda gerçekleşen programda Vali Ali Çelik ile eşi Nezihe Çelik, her bir konuğuyla yakından ilgilendi. 


“ALLAH BİRLİĞİMİZİ, BERABERLİĞİMİZİ DAİM KILSIN”

Şan ve şeref günü olan Gaziler Günü’nde gaziler ve aileleriyle sizlerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti paylaşan Vali Ali Çelik, “Davetimize icabet edip, bizleri yalnız bırakmayan kahraman gazilerimize, ailelerine ve “ya şehit ol ya gazi” öğüdüyle evlat yetiştiren kıymetli annelerimize şükranlarımı sunuyorum. Allah birliğimizi, beraberliğimizi ve dirliğimizi daim kılsın” dedi.

“RAHMET VE MİNNETLE YAD EDİYORUZ”

Şehit ve gazileri minnetle yad eden Vali Çelik, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kanlarıyla, canlarıyla bu cennet toprakları bizlere vatan kılan bütün şehitlerimize ve ebediyete irtihal eden gazilerimize Allah’tan rahmet; hayatta olanlara sağlık ve huzur içinde bir diliyorum” ifadelerini kullandı.

“ECDADIMIZ GAZİLİK UNVANINI ŞEREFLE TAŞIDI”

Gaziliğin şehitlikten sonra en yüce mertebe olduğunu dile getiren Vali Çelik, “Bizler, tarihimizde 3 kahraman tanıyoruz hem “gazi” hem de “mareşal” olan: 93 Harbi kahramanı Gazi Ahmet Muhtar Paşa, Plevne kahramanı Gazi Osman Paşa ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk… Bu üç büyük isim de mareşallik rütbesine rağmen gazilik unvanını öne çıkarmıştır.  Bugün, sizlerin de onur ve gururla taşıdığınız bu şerefli unvan; Osmanlı devletine hayat veren Osman Gazi’nin, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve tarihi boyunca istiklali ve istikbali için canını ortaya koyan aziz milletimizin unvanıdır” diye konuştu. 

“EBEDÎ KAHRAMANLARIMIZSINIZ”

Gazilerin ebedî kahramanlar olduğunu vurgulayan Vali Çelik, “Sizler, şehadeti bir sevgili olarak görüp yola çıkan ve bu kutlu yolda gazilikle şereflenip, şehit düşen arkadaşlarınıza şahitlik edenlersiniz… Sizler, şehitlikten sonra gelen en şerefli mertebe olan gaziliğin ebedî kahramanlarısınız” ifadelerini kullandı. 

“DESTANLAR YAZMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Evladı olmaktan onur ve gurur duyduğumuz Türk milletinin tarih boyunca mücadelesi hiç bitmedi diyen Vali Çelik konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Kahraman askerlerimiz, polisimiz ve güvenlik korucularımızla, içerideki ve dışarıdaki hainlere karşı mücadelemizi dün olduğu gibi bugün de başarıyla sürdürüyor. “Ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz” anlayışıyla destanlar yazmaya devam ediyor.  Allah, şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin vatan aşkı, kararlılığı ve imanıyla mücadele eden yiğitlerimizin her birini korusun, kollasın, onları muhafaza etsin.”


“BUGÜNÜMÜZÜ VE YARINLARIMIZI GAZİLERİMİZE BORÇLUYUZ”


“Bugün huzurla aldığımız nefesi, özgürce dalgalanan bayrağımızı, dinmeyen ezanımızı ve güvenle bakabildiğimiz geleceğimizi şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Bizlere düşen, uğruna canınızı ortaya koyarak savunduğunuz değerlere sahip çıkarak ülkemizi ve milletimizi hep daha iyiye ve daha güzele ulaşması için çalışmak. Temel gayemiz, en büyük arzumuz budur. İnşallah bunu da hep birlikte başaracağız.”

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV