banner278

banner281

XYZ123

29 Mart 2023 Çarşamba

MİLLETİMİZ İÇİN GEREKEN HER ŞEYİ YAPACAĞIMA SÖZ VERİYORUM

GÜNEŞ ENERJİ PANELLERİ HASTANEMİZİN ELEKTRİK TÜKETİMİNİN %14 'ÜNÜ KARŞILAMAKTADIR

AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesine “Hastalıktan Sağlığa, Güneşten Enerjiye” projesi ile kurulan Güneş Enerji Panellerinin Maliyetini 4 yılda amorti ettiğini ve tesisisin 2020 yılında maliyetini çıkarmış olup 2 Yıldır Hastanenin Elektrik tüketiminin %14 'ünü karşıladığını söyledi.

14 Şubat 2022 Pazartesi 09:56
GÜNEŞ ENERJİ PANELLERİ HASTANEMİZİN ELEKTRİK TÜKETİMİNİN  %14 'ÜNÜ KARŞILAMAKTADIR
 

AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun

GÜNEŞ ENERJİ PANELLERİ HASTANEMİZİN ELEKTRİK TÜKETİMİNİN  %14 'ÜNÜ KARŞILAMAKTADIR

AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesine “Hastalıktan Sağlığa, Güneşten Enerjiye” projesi ile  kurulan Güneş Enerji Panellerinin Maliyetini 4 yılda amorti ettiğini ve  tesisisin  2020 yılında maliyetini çıkarmış olup 2 Yıldır Hastanenin Elektrik tüketiminin  %14 'ünü karşıladığını söyledi.

AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun “Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanemize, "Hastalıktan Sağlığa, Güneşten Enerjiye" Projesi kapsamında Zafer Kalkınma Ajansı destekleriyle 700 Bin TL maliyetle yaptırılan Güneş Enerji Panellerinin açılışını gerçekleştirmiştik. 2 Bin 700 m2 kapalı otopark ve bina çatı uygulaması olarak kurulan santral, saatte 225kw, Ayda 36 MWh enerji üretimine sahip. Maliyetini 4 yılda amorti eden tesisimiz 2020 yılında maliyetini çıkarmış olup 2 Yıldır Hastanemizin Elektrik tüketiminin  %14 'ünü karşılamaktadır” ifadelerine yer verdi.

GES PROJELERİ, HEM ŞEHİR HEM DE ÜLKE EKONOMİSİNE BÜYÜK KATKILAR SUNUYOR

Ceyhun “Şehrimiz ve ülkemizde yapılan yatırımların ehemmiyeti Son zamanlarda dünyada meydana gelen Enerji krizi sebebiyle daha da ön plana çıkıyor. Şehrimizde bir çok kurum kuruluş ve Belediyelerimizce yapılan GES projeleri, hem şehir hem de ülke ekonomisine büyük katkılar sunuyor. Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Yerli ve Milli üretim konusundaki hassasiyeti böylelikle daha da iyi anlaşılıyor.

AKKUYU NÜKLEER SANTRALİ ÜLKEMİZİ ENERJİ ÜRETİMİNDE LİDER YAPACAK

AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun “Önümüzdeki süreçte muhalefetin ne işimiz var oralarda diye karşı çıktığı Mavi Vatan projelerimizden bulunan Doğal gaz ve Petrolün ülkemize getirilmesi, Akkuyu nükleer santralinin hizmete açılmasının ardından, Ülkemiz Dünya'da enerji üretiminde de lider ülkeler sıralamasında üst sıralara getirecek inşallah. Şehrimize yapılan projelerin hayata geçirilmesinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere katkısı olan Bakanlarımız, Milletvekillerimiz, İl ve İlçe Başkanlarımız ve Bürokratlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV