banner278

banner281

XYZ123

29 Mart 2023 Çarşamba

MİLLETİMİZ İÇİN GEREKEN HER ŞEYİ YAPACAĞIMA SÖZ VERİYORUM

İL ÖZEL İDARE KÜTAHYA’NIN HER YERİNE HİZMET GÖTÜRÜYOR

Kütahya İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz 2022 yılını değerlendirdiği ve 2023 yılı hedeflerini anlattığı basın toplantısında Kütahya gazetecileri ile bir araya geldi. Gazetecilerin Milletvekili adayı mısınız sorusuna ise Yılmaz “böyle bir niyetimin olduğunu öncelikle il başkanımıza ilettim.Yetkili kurullarımız aday olmamıza müsaade ederse yarışta olmayı düşünüyoruz” dedi.

13 Ocak 2023 Cuma 12:42
  İL ÖZEL İDARE KÜTAHYA’NIN HER YERİNE HİZMET GÖTÜRÜYOR
 

İL ÖZEL İDARESİ KÜTAHYA’NIN HER YERİNE HİZMET GÖTÜRÜYOR

Kütahya İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz 2022 yılını değerlendirdiği ve 2023 yılı hedeflerini anlattığı basın toplantısında Kütahya gazetecileri ile bir araya geldi. Gazetecilerin Milletvekili adayı mısınız sorusuna ise Yılmaz “böyle bir niyetimin olduğunu öncelikle il başkanımıza ilettim.Yetkili kurullarımız aday olmamıza müsaade ederse yarışta olmayı düşünüyoruz” dedi.

Kütahya İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz 2022 yılını değerlendirdiği ve 2023 yılında yapılacak hizmetleri ve hedeflerini anlattığı bir toplantıda Kütahya da görev yapan Ulusal ve Yerel Basın temsilcileri ile bir araya geldi. Önemli açıklamalarda bulunan Başkan Yılmaz gazetecilerin sorularını cevapladı.

 KÜTAHYA’NIN YÜZDE DOKSANIN ÜZERİNDE BİR ALANINA HİZMET GÖTÜRÜYORUZ

Kütahya İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz” il içerisinde Milli Eğitim'den kültüre, sağlıktan tarıma, spora, emniyete, bütün birimlere dokunuyoruz. İş birliği halinde çalışıyoruz. Belediye sınırları dışında imar, yol, su, kanalizasyon hizmetleri, ağaçlandırma, park, bahçe, turizm gibi konularda da çalışıyoruz. Altyapı yatırımlarına KÖYDES projeleriyle birlikte ağırlık verdik. Çünkü köylerimizin altyapısını güçlendirmek ve şehirdeki imkânlara kavuşturmak gerekiyordu. Ama bugün itibariyle işte son 3-4 yıldır altyapıda aldığımız mesafeleri göz önüne alarak artık üstyapıda köylerimizde kırsalda gelir getirici kadınlara, gençlere veya her sektörlere hizmet edici bir alan üzerinde çalışıyoruz.

BEŞYÜZ OTUZ ÜÇ PERSONELİMİZ VAR

İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz “90 iş makinemiz toplam 232 aracımız var. 12 ilçemizde İl özel idarenin, taşra teşkilatları var. Personel sayısı Kütahya İl Özel İdaresi'nin toplam 533’tür. Bu il nüfusuyla kıyaslandı. İlin büyüklüğü ve ilçe sayısı açısından kıyaslandığında en minimum seviyede personelle çalışıp en yüksek derecede hizmet üreten bir il özel idaresine sahibiz. Bu kurumsal yapı inşallah bundan sonra da böyle devam eder. Norm kadrolarımızın bile aşağısında bir kadroyla çalışıyoruz. Bu şu demek Burada popülist davranıp insanları işte bu kadroları şişirip hizmet kısmını eksiltmeyelim diye böyle bir çalışmamız var. Ama Makine parkurumuzu her yıl güçlendiriyoruz. Çok ciddi alımlar aldık. 2015 yılından bu tarafa ve hala her sene peyderpey güçlendiriyoruz. 2022 bütçemiz 431 milyondu ek bütçeyle birlikte bu çok önemli bir rakam. Bunun ayrıca 77 milyonluk da KÖYDES bütçemiz geldi. Normalde 40 Milyon civarındaydı. Özel idare bütçesi ve birlikler de bütçelerimizi birleştirdiğimizde içerisindeki yatırım tutarı yüzde 60 civarında. Bu çok önemli Kırk beş kilometrelik bir sıcak asfalt tasarladık. 67 kilometreye ulaştık. Yılsonu itibariyle yani bütün alanlarda, planladığımızın üzerinde bir performans gösterdik. Bunu rahatlıkla söyleyebilirim. 138 kilometre birinci satı kaplama yaptık. Verdiğim rakamlar İl genelinde, Normalde hedeflediğimiz 108 kilometreydi. 138 kilometre,  yine 138 bin metrekare özel idare maharetiyle köylerimize kilit taşı verildi. 60 adet içme suyu projesi gerçekleştirdik geçen yılda. Bunun içerisinde Depo yapımı var, su deposu, isale hattı yapımı var. Sondaj var, 60 adet. 20 adet altyapı güçlendirmesi altyapıda kanalizasyon var” dedi.

SPOR ALANINDA OTUZ BİR ADET SENTETİK HALI SAHA YAPTIK

Kütahya İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz “Sadece geçen yıl Köylerimize Spor alanında 31 adet sentetik halı saha yaptık. Bunları belirlerken köylerin büyüklüğü, köydeki Spor kulübünün olup olmaması, taşıma merkezi, okulların olması bunlar ciddi bir planlamadan bütün meclis üyelerimizin aldığı ortak bir karardan sonra geçiriyoruz. Bugün hangi köye giderseniz gidin büyük küçük bütün köylerimizin meydanları, sokakları kilit taşıyla döşeli. Ben size bu sene itibariyle sadece Bin metrekarelik bir kilit taşının maliyeti 200 lira civarında. 5 milyon metrekare 20 yıla yakın bir sürede kilit taşıyla, köylerimiz çamurdan hayvan giderlerinden kurtardık. Bu hizmetler yapılırken araç parkının güçlülüğü çok önemli,  546 köy tamamında içme suyu şebekesi var. Bunu bilmenizi isterim. Yani köylerimizi getirdiğimiz nokta açısından. 533 köyümüzde kanalizasyon şebekesi var. Her köyümüzde çocuk oyun parkı var. Her köyümüzde çok amaçlı kullanılan su tankeri var. Yangında, davette, cenazede,köyün ağaçlarını sulamak  Evet. Bunları kazandırdık. Her köyümüze yangın hidrantları kurduk. Köyde olabilecek bir yangında su şebekesine bağladık. Köyün en az 3-5 noktasında köyün büyüklüğüne göre bunları kurduk. Şu anda köylerimizde 546 köyümüzün 73 halı sahamız var” dedi.

MİLLETVEKİLİ ADAY OLMAMIZA MÜSAADE EDİLİRSE OLURUZ

Kütahya İl Özel İdare Meclis Başkanı Musa Yılmaz’a gazetecilerin sorduğu sorular arasında Milletvekili olmayı düşünüp düşünmediği idi. Yılmaz bu soru üzerine yaptığı açıklamasında İl Başkanımıza bu konu hakkında Milletvekili olmayı düşündüğümü ilettim. Dedi. Yılmaz sözlerine şu ifadelerle devam etti. “ bu kişilerin niyet etmesi ayrı bir şey, böyle bir niyetimin olduğunu öncelikle il başkanımıza ilettim. Bu nasıl gerçekleşiyor. Har partinin yetkili kurulları bunu değerlendiriyor. Benim niyetimin olması yetmiyor. Yetkili kurullarımız müsaade eder böyle bir aday olmamıza müsaade ederse yarışta olmayı düşünüyoruz. Bizim için AK Parti camiasından benim teşkilat anlayışımı hiç kimse sorgulamaz ben teşkilatın vereceği her türlü karara bağlı ve sadık bir insanım. Biz niyetimizi belli ettik. Geri tarafı teşkilatımızın genel merkezimizin yetkili kurullarında verilecek bir karardır” dedi.

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV