banner238

banner278

banner279

XYZ123

banner273

08 Aralık 2022 Perşembe

BİNGÖL ÇAPAKÇUR MİKRO HAVZASI SULAMA YAPIM İŞLERİ İHALE EDİLECEK

KÜTAHYA İL GENEL MECLİS BAŞKANI MUSA YILMAZ CHP MİLLETVEKİLİ KASAP’A MEYDAN OKUDU

Kütahya İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz, Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap’ın Meclis’te yaptığı köy yolları ile alakalı konuşmasına meydan okudu. Yılmaz “her yıl aynı içerik ve hemen hemen aynı köyleri kapsayan konuşmalarına cevaben, Ben sayın vekilimiz kabul ederlerse bütün köy yollarını birlikte yerel basını da yanımıza alarak gezmeyi çok arzu ederim” dedi.

09 Haziran 2022 Perşembe 10:00
KÜTAHYA İL GENEL MECLİS BAŞKANI MUSA YILMAZ  CHP MİLLETVEKİLİ KASAP’A MEYDAN OKUDU
 

 

KÜTAHYA İL GENEL MECLİS BAŞKANI MUSA YILMAZ

CHP MİLLETVEKİLİ KASAP’A MEYDAN OKUDU

Kütahya İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz, Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap’ın Meclis’te yaptığı köy yolları ile alakalı konuşmasına meydan okudu. Yılmaz “her yıl aynı içerik ve hemen hemen aynı köyleri kapsayan konuşmalarına cevaben, Ben sayın vekilimiz kabul ederlerse bütün köy yollarını birlikte yerel basını da yanımıza alarak gezmeyi çok arzu ederim” dedi.

Kütahya İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap’ın Meclis’te yaptığı köy yolları ile alakalı konuşmasına istinaden yaptığı açıklamasında “Yapılan bunca çalışmanın emekçileri adına ve yakaladığımız bu büyük başarı adına "insaf ve vicdana" davet ediyoruz. Gölge etmeyin yeter. Zira çok çalıştık, çok emek verdik. Ne olur ucuz siyasi şovlarınıza alet etmeyin” ifadelerine yer verdi.

GERÇEKLE UZAKTAN YAKINDAN ALAKASI OLMAYAN İFADELER SARF ETMİŞTİR

Kütahya İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap’ın Meclis’te yaptığı konuşmasına istinaden açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “Kütahya Milletvekilimiz Sayın Ali Fazıl Kasap, her yıl genellikle bu sezon ve mevsimde yaptığı gibi bu yılki meclis konuşmasında da, köy yollarındaki, durumu anlatırken, Tüm Türkiye'ye; asla hak etmediğimiz, çok ciddi başarılar elde ederek örnek gösterildiğimiz, hemşerilerimizin büyük beğenisini kazandığımız köy yolları konusunda, gerçekle uzaktan yakından alakası olmayan ifadeler sarf etmiştir.

DEVLETİMİZİN EN ÜST DÜZEYİNDEKİ BİRİMLERİNCE ÖRNEK GÖSTERİLMİŞTİR

Yılmaz “Bu başta meclis üyelerimizi, özel idare çalışanlarımızı, sahada var gücüyle ter döken işçi kardeşlerimizi, özellikle kırsalda yaşayan hemşerilerimizi ve tüm Kütahyalılar' ı ziyadesiyle üzmüştür. Normal bir vicdan ve insaf sahibinin ilimiz köy yollarını gezdiğinde teşekkürden, övgüden, takdirden başka bir ifadesi olmazken, sayın vekilimizin bu açıklamaları ilimizde derin bir hayal kırıklığı yaratmıştır. Bizler ilimizin tüm milletvekillerinin öneri talep ve isteklerine çok değer veren, bunu ciddiye alıp kıymetli bulan bir ekibiz,  Kütahya il özel idaresi ve il genel meclisi 18 yıldır köylerimizin altyapısını, üst yapısını, içme suyu problemlerini çözmüş, onlarca gölet ve sulama sistemleri yapmış, bu anlamda, hemşerilerimizin takdiri yanında, devletimizin yerel yönetimlerle ilgili en üst düzeyindeki birimlerince de örnek gösterilmiştir” dedi.

İNSAF VE VİCDANA" DAVET EDİYORUZ

Kütahya İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz “Sayın vekilimizin her yıl aynı içerik ve hemen hemen aynı köyleri kapsayan konuşmalarına cevaben; Yapılan bunca çalışmanın emekçileri adına ve yakaladığımız bu büyük başarı adına "insaf ve vicdana" davet ediyoruz. Gölge etmeyin yeter. Zira çok çalıştık, çok emek verdik. Ne olur ucuz siyasi şovlarınıza alet etmeyin. Elbette ki ilimizin dile getirilecek sorunları vardır. Milletvekillerimizden beklentimiz de bunları en etkin şekilde dile getirmeleridir. Senede bir sefer yaptığı ve neredeyse birbirinin kopyası olan bir konuşma ile ilimizi özellikle alanımızla ilgili köy yolları hakkında böyle bir, hafifliği, karalamayı, bühtanı, yapılanları itibarsızlaştırmayı asla kabul etmiyoruz. Siyaset, ili temsil etmek, meclis kürsüsünden konuşmak bu değil, olmamalı.

Özellikle de Sayın Cumhurbaşkanımızın herkese hizmet konusunda, bize oy versin, vermesin her yerleşim yerine hizmet götürme konusun da ki kararlı talimatının bizim için ne ifade ettiğinin idrakindeyiz. Onun içindir ki il genel meclisi yapısının belirlendiği her yerel seçimlerde Kütahya halkımız hizmete oy vererek çok güçlü bir şekilde bizleri desteklemiş, takdir etmiş ve dualarını esirgememiştir. Onun içindir ki sayın vekilimizin, partisi, anlayışı 18 yılda ayrı dönemlerde, birisi kendisi gibi uzun yıllar AK Parti saflarına siyaset yapmış sadece 2 değerli arkadaşımızı il genel meclisine gönderebilmiştir. Onun içindir ki AK Parti ve cumhur ittifakı ilimiz yerel yönetimlerinde görevdedir” dedi.

KÖY YOLLARIMIZIN TAMAMI BSK SICAK ASFALT, BETON ASFALT, SATİ KAPLAMA ASFALTTIR

Meclis Başkanı Yılmaz “İnanıyorum ki vekilimizin Ankara'da mecliste tasarladığı, umut bağladığı beklenti ve fayda Kütahya'da bozulacaktır karşılık görmeyecektir. Bunu Kütahyalı hemşerilerimle birlikte 2023 seçimlerinde bir kez daha hep birlikte göreceğiz. Hemşerilerimiz kadirşinastır, feraset sahibidir. Bugün Kütahya'nın 546 köyü ve 100 bağlısının toplam 1 'nci derece yol ağı uzunluğu 6 bin 280 kilometredir. Sadece köyden köye yol ağı uzunluğu 3.bin 800 kilometredir. 1 derecede köy yollarımızın tamamı BSK Sıcak asfalt, beton asfalt, sati kaplama asfalttır. Sadece Simav'da bir köyümüz ve bu sene merkez ilçede asfaltını atacağımız bir köyümüz haricinde tüm köylerimizin 1 derecede yol ağları asfalttır. Ayrıca ilimizin yaklaşık 1000 kilometrelik grup yollarının 830 kilometresi BSK sıcak asfalt ve 100 kilometresi de Beton asfalttır. Yani bu seneki çalışmalarımız sonunda 1000 kilometre'lik grup yollarının 950 km. üzerinde BSK ve beton asfalt yapmış olacağız” dedi.

SAYIN VEKİLİMİZE MEYDAN OKUYORUM

Kütahya İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz “(Tabi ki bu kadar uzun yol ağına sahip ilimizde, sert geçen kış ayları sonrası, kısmi bozulma ve deformeler olmaktadır. Yaz sezonunda bunların bakım ve onarım çalışmaları da aralıksız devam etmektedir.) ben sayın vekilimizden yerel yönetimlerin en üst ilgili birimlerden veya elindeki tüm imkânları kullanarak istediği kaynaktan, hangi İlde; 950 kilometre köy yolunun, köy grup yolunun sıcak asfalt olduğunu, araştırmasını, öğrenmesini, bizi o bilgi ve kriterlerle kıyaslamasını talep ediyorum. Ben sayın vekilimizin bahsettiği köylerin bile yarısının ulaşımının sıcak asfaltla yapıldığını biliyorum, söylüyorum. Siyaset insanı bu kadar da yapmamalı. Bugün buradan altını çizerek çok net ifade ediyorum. Sayın vekilimize meydan okuyorum. Bu konunu da bizim her çalışmamızı dikkatle izleyen yerel basınımızı, göreve davet ediyorum” ifadelerine yer verdi.

YEREL BASINIMIZ HAKEMLİK YAPSIN

Meclis Başkanı Musa Yılmaz “Sayın vekilimizin dile getirdiği konuları ve benim de 1000 kilometreye yakın grup köy yollarının sıcak asfalt yapıldığı ve diğer beyanlarımıza, yerel basınımız Hakemlik yapsın, yerinde incelesin, bizi denetlesin ve Kütahya kamuoyunu bilgilendirsin. Ben sayın vekilimiz kabul ederlerse bütün köy yollarını birlikte yerel basını da yanımıza alarak gezmeyi çok arzu ederim. Bundan büyük bir memnuniyet duyarım, Ben sayın vekilimiz den seneye aynı sezon yapacağı konuşmayı daha dikkatli, sadece belli köylerimizi değil 546 köyümüzün tamamını gezerek yapmasını arzu ederim. Ama korkarım ne davetimize icabet edecektir, nede seneye yapacağı konuşmada bir düzeltme, titizlik gösterecektir. Aynı içerik ve kafalarındaki  "kendilerine oy vermeyen insanlara hizmet etmeme" modelini, zihin altını, gün yüzüne vuran benzer bir konuşma yapacaktır. Bütün kariyerini ortaya koysa söylediği sözleri bizim söylediğimizi ifade eden bir muhtar ve köylümüzü de bulamayacaktır. Belli ki siyaset, parti içi çekişmeler, yeni seçim yasası, vekilimizi bunaltmış” ifadelerine yer verdi.  

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV