banner238

banner277

banner148

XYZ123

banner273

26 Eylül 2022 Pazartesi

HURDA KARŞILIĞI YIKIM İŞİ YAPTIRILACAKTIR

KÜTAHYA’DA 23 MİLYON LİRALIK YATIRIM PROJESİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Şehit aileleri onuruna verilen iftar davetinde şehit yakınlarıyla birlikte olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, şehit yakınları ile gaziler için birçok yeni hakların sağlandığını belirtti.

20 Nisan 2022 Çarşamba 11:30
KÜTAHYA’DA 23 MİLYON LİRALIK YATIRIM PROJESİ GERÇEKLEŞTİRDİK
 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık

KÜTAHYA’DA 23 MİLYON LİRALIK YATIRIM PROJESİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Şehit aileleri onuruna verilen iftar davetinde şehit yakınlarıyla birlikte olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, şehit yakınları ile gaziler için birçok yeni hakların sağlandığını belirtti.

Bir dizi ziyaret inceleme ve esnaf ziyaretleri kapsamında ilimize gelen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Şehit aileleri onuruna verilen iftar davetine katıldı.  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’a, Vali Ali Çelik, AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, ve il protokolü eşlik ederek şehit aileleriyle bir araya geldiler.

TÜRKİYE OYUN KURAN BİR ÜLKE KONUMUNA GELDİ

Şehit aileleri onuruna verilen iftar davetinde bir konuşma yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık şehit yakınları, Gaziler, İl protokolü ve iftar programında bulunan davetlilere yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi. "Her birimiz bizler de onlara layık olabilmek için bu topraklarda yaşayanlar olarak elimizden geleni sonuna kadar yapacak, bu vatan için üzerimize düşeni hakkıyla yerine getireceğiz. Her birimiz bu emanete, bu ülkeyi güçlendirerek, kalkındırarak, dünyanın sayılı ülkelerinden birisi haline getirerek sahip çıkacağız.” Türkiye’nin büyük bir kalkınma ve gelişme sürecine girdiğini de vurgulayan Yanık, “Kütahya’nın 20 yıl öncesiyle şimdiki halini gözünüzde canlandırdığınızda bunu bütün netliğiyle göreceğinize inanıyorum. Birlik beraberliğimizi pekiştirerek yatırım politikalarıyla bu süreçte batıdan doğuya, kuzeyden güneye ülkemizin çehresi değişti. Türkiye oyun kuran bir ülke konumuna geldi. Bunda yerel potansiyel ve dinamiklerin yanı sıra uygulanan geniş vizyonlu makro politikaların ve güçlü liderliğin de etkisi olduğunu hepimiz biliyoruz.

TÜRKİYE’NİN BU DİRAYETİNİ VE VİZYONER GÜCÜNÜ BÜTÜN DÜNYA GÖRMEKTEDİR

Ülkemiz açısından bu süreçlerdeki en büyük şans, milletin içinden çıkan, milletimizin değerleriyle barışık güçlü bir lidere sahip olmasıydı. Cumhurbaşkanımızın dik ve sağlam duruşu, milletimizin güçlü desteğiyle Türkiye’yi istikrara kavuşturmakla kalmadı, aynı zamanda bölgesinde ve dünyada söz sahibi, güçlü bir ülke konumuna getirdi. Türkiye bugün hâkim güçlerin senaryolarında bir oyuncu olmaktan çıkmış, oyunbozan, bundan öteye oyun kuran bir ülke olmuştur. Suriye’de, Akdeniz’de, Ukrayna-Rusya savaşındaki politik duruşunda olduğu gibi Türkiye’nin bu dirayetini ve vizyoner gücünü bütün dünya görmektedir.”

KÜTAHYA’DA 23 MİLYON LİRALIK YATIRIM PROJESİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Son 20 yılda sosyal yardımlar ve sosyal hizmetler alanında sağlanan gelişmelerin, insan onurunu önceleyerek sosyal refahın tüm topluma adaletli bir şekilde yayılımını hedeflediğini de aktaran Yanık, “Dezavantajlı kesimler başta olmak üzere geliştirilen tüm hizmetler, insanımızın huzurunu ve geleceğe güvenle bakmasını amaçlamaktadır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak sadece Kütahya ilimizde 2002-2022 yılları arasında yaklaşık 23 milyon liralık yatırım projesi gerçekleştirdik. Çocuklar, kadınlar, engelli ve yaşlılarımız ile toplumun A’dan Z’ye desteğe ihtiyaç duyan tüm kesimleri için ürettiğimiz hizmetin bir parçası da Kütahya’dır. Çocuk Evleri Merkezimize (Koordinasyon Merkez Müdürlüğü) bağlı 1 çocuk evleri sitesi ve 9 çocuk evi, hizmet modeli ve standartlarıyla çocuklara olan yaklaşımımızın, onlara olan sevgimizin ifadesidir. Sadece çocuklar söz konusu olduğunda değil tüm hizmet modellerimizde asıl önceliğimiz aile odaklı hizmet olsa da bunun gerçekleşmesinin mümkün olmadığı her durumda çocuk bakım kuruluşlarımızla çocuklarımızın yanındayız, onlar için en güzel geleceği inşa etmek üzere çalışıyoruz.

SOSYAL DEVLETİN GÜCÜNÜ VE ÖNEMİNİ HER YERDE GÖSTERDİK

Huzurevimize yaptığım ziyarette ise Kütahyalı yaşlılarımızın sevecen ve gülümseyen yüzleri, dualarıyla karşılaşmak yaptığımız hizmetlerin güzel bir yansıması olarak bizi son derece mutlu etti. Yine bu süreçlerde engelli vatandaşlarımıza ve kadınlara yönelik pek çok hizmetimizle sosyal devletin gücünü ve önemini her yerde gösterdik, göstermeye devam ediyoruz.” dedi.

KÜTAHYA İLİMİZE KAYITLI 149 ŞEHİT, 349 GAZİMİZ BULUNUYOR

Aynı şekilde şehit yakınları ve gaziler için hizmetleri en yüksek düzeyde sunmanın gayreti içinde olduklarını da ifade eden Bakan Yanık, “Verdiğimiz her haktan, yaptığımız her hizmetten büyük mutluluk duyuyoruz. Kütahya ilimize kayıtlı 149 şehit, 349 gazimiz bulunuyor. Kamu kurumlarında şu ana kadar istihdam edilen şehit yakını, gazi, gazi yakını, vazife malulü ve malul yakını sayısı 189. AK Parti iktidarları olarak bu süreçte şehit yakınlarımıza ve gazilerimize sağladığımız daha pek çok yeni hak var. İstihdam haklarının sayısını 1’den 2’ye çıkararak ve kapsamını genişleterek bu yönde önemli bir adım attık. Şehitlerimizin anne babalarına şartsız aylık bağlanması, terör mağduru vatandaşlara sağladığımız aylık hakkı, şehit yakınlarına araç alımlarında ÖTV muafiyeti, faizsiz konut kredisi, çocuklarımız için özel eğitim desteği bunlardan bazıları. Bizler sizlere her konuda destek olmaya devam edeceğiz. Sizler de şehitlerimize layık olarak onların emanetlerini ve şehit yakını ve gazi olmanın vakarını sonuna kadar korudunuz, koruyacaksınız bundan hiç şüphemiz yok" dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV