banner278

banner281

XYZ123

29 Mart 2023 Çarşamba

MİLLETİMİZ İÇİN GEREKEN HER ŞEYİ YAPACAĞIMA SÖZ VERİYORUM

STAT MERKEZE YAPILSIN!

Kütahya’da stat konusu tekrar gündemde, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun TOKİ’ye yapılacak yeni stat müjdesi ile ilgili Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Âlim Işık ve Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç stat’ın mevcut yerinde yapılmasını istedi.

12 Ocak 2023 Perşembe 17:45
STAT MERKEZE YAPILSIN!
 

STAT MERKEZE YAPILSIN!

Kütahya’da stat konusu tekrar gündemde, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun TOKİ’ye yapılacak yeni stat müjdesi ile ilgili Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Âlim Işık ve Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç stat’ın mevcut yerinde yapılmasını istedi.

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Âlim Işık ve Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetecilerle bir araya geldi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Belediye Başkanı Işık ve İl Başkanı Alıç TOKİ’ ye yapılacak yeni stat ile ilgili “Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz stat’ın mevcut yerinde yeniden yapılması taraftarıyız” ifadelerine yer verdiler.

ŞEHRİN BELEDİYE BAŞKANI OLARAK STAT’IN MEVCUT YERİNE YAPILMASINI İSTİYORUM

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Âlim Işık “Statla ilgili Sayın Bakanın 2 ay önce şehrimizi ziyaretinde stat’ın yapılacağı sözünü verdi. Kendisine teşekkür ettik. Kamuoyu olarak da herkes bundan memnun oldu. Ama stat’ın nerede olacağı konusu tabi Gençlik ve Spor Bakanlığının ilgili birimlerinin değerlendirmesi ve teknik analiz sonuçlarına göre onların vereceği bir karar. Ama bize sorarsanız şehrin Belediye Başkanı olarak derseniz ben size mevcut stat’ın yerine yapılmasını istiyorum. 3 nedenden dolayı birincisi; buranın yeşil alan olarak korunmasını sağlayacaktır. Yani ikinci bir alanın yapıldığında yarın denilmesi durumunda orada bir stadınız var. İkinci bir stat’a ihtiyaç yok burayı başka şekilde değerlendirelim dediklerinde iş işten geçmiş olabilir.

ŞEHİR MERKEZİNDE STAT BİR YILDA TOKİ’DE ÜÇ  YIL DA YAPILACAK

Çünkü orası kamunun arazisi spor bakanlığına ait, istediği gibi tasarruf hakkı var. Bizim dışımızda bize gelirse imar konusunda engel olamayız. Şehrin merkezinde stat’a ulaşım konusunda aracı olmayan her türlü vatandaşımızın kolay gelebileceği ve çevredeki, şehir merkezindeki esnafımızın o maç olduğu günlerde daha rahat yararlanabileceği bir konum. Üçüncü ve en önemlisi ise, kısa sürede bir yıl gibi bir sürede burada imalatının tamamlanması mümkün başka bir yerde sıfırdan yapılacak bir stat için en az iki yıl üç yıllık bir imalat süreci bekleyeceğiz. Burada kısa sürede imalatı tamamlandığında maçlarımızı Kütahya’da yapabilecek hala gelebiliriz. Yeni stadı beklediğimizde biraz zaman geç olabilir. Benim açımdan belediye başkanı olarak şehrin trafik, ulaşım ve yerleşim sorunlarıyla birlikte değerlendirildiğinde, yeni stat için Kütahya’nın sanayi içerisinden çıkan bir TOKİ üst geçit köprüsü ile ulaşım sağlanıyor.

ŞEHRİN TARAFTARI TOKİ’YE NASIL GİDECEK

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Âlim Işık “Şimdi düşünün ki maç günlerinde şehrin taraftarı TOKİ’ YE geçecek nasıl gidecek. Hangi köprüden gidecek. hangi yoldan gidecek. Hangi araçla gidecek. Bunların birlikte değerlendirilmesi lazım yani şuanda konum olarak mevcut stadımızı kısa sürede şehre yakışan bir şekilde dönüştürülmesi en akıllı teklif olarak görülüyor. Benim belediye başkanı olarak görüşüm bu,  Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanımızın, Milletvekilimizin ve AK Parti bir milletvekilimizin de görüşleri ortak aklıselim ortada buluşuyor. Ama şehrin kamuoyunda bir noktada buluşması lazım Ben açık ve net fikrimi söyledim stat hemen yapılsın. Mümkün olan en kısa sürede tamamlansın. Artık bu şehir bir daha stat lafı etmesin. Bunun da en kısa sürede tamamlanabilmesi içinde mevcut yer şehrin merkezi oranın çünkü biz göreve gelmeden önce Millet bahçesi olarak imar tadilatı yapılmıştı. Devlet Su İşleri ve diğer kurumlarının da içinde olduğu bizde Millet Bahçesini ve Vazo Kule’yi ona göre planlamıştık. Haziran ayında bir mahkeme kararı geldi. İtiraz kabul edilmeksizin imar planının reddine dolayısıyla oradaki Millet Bahçesi projesi öldü. Dolayısıyla orada dört tane resmi kurumun bulunduğu yer, o dört resmi kuruma yer bulmadan oranın dönüşmesi yeşil alan olması kısa vadede mümkün değil. Şimdi hazır stat böyle yeşil alan olarak orayı koruma gibi bir imkânımız elimizde varken yeni maceralara yol açmayalım. Yapacaksa devletimiz stadımızı mevcut yerinde değerlendirdin. İlave ihtiyaç olursa başka yerlere de yapılabilir” dedi.  

PARTİ OLARAK STADIMIZIN MEVCUT YERİNDE KALMASINI İSTİYORUZ

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç ise TOKİ’ ye yapılacak stat yeri hakkında düşüncelerini şu şekilde aktardı. “öncelikle sayın bakanımıza ilimize vermiş olduğu stat müjdesi için çok teşekkür ederiz. Bizde parti olarak stadımızın mevcut yerinde kalmasını istiyoruz. Bunun en önemli sebebi vatandaşlarımızın maçlarımıza rahat gidip gelmesi,  aynı zamanda esnafımızın gelen misafir takım taraftarlarından fayda ve kazanç sağlaması, Allah nasip ederse hedefimiz Belediye Kütahyaspor olarak 2. Lige çıkmak eğer TOKİ’de stat yapılması kararı alınırsa zemin etüdü ve oranın incelenmesi, alt yapının incelenmesi ve yapılması en az 3-4 yıl sürüyormuş. Fakat mevcut stadımızın yeri ve zemini hazır. Alt yapısı hazır. Bu mevcut stat olursa 1 senede biteceğini söylediler. Ayrıca maliyetin 3/1 i harcanacak mevcut stat’ın imalatına” ifadelerine yer verdi. .

 

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV