banner278

banner281

XYZ123

29 Mart 2023 Çarşamba

MİLLETİMİZ İÇİN GEREKEN HER ŞEYİ YAPACAĞIMA SÖZ VERİYORUM

ÜLKEMIZDE HIÇ BIR ÇOCUK YATAĞA AÇ GIRMEYECEK

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “İkinci Yüzyıla Çağrı” vizyonu ve Kütahya gündemini değerlendirdiği bir basın açıklması yaptı. Şahbaz açıklmasında “Cumhuriyet Halk Partisi olarak Cumhuriyetimizin ikinci 100 yılında bilim insanlarımızla, yüreği ülkemiz için atan tüm insanlarımızla, siyasi gücümüzle ülkemizi karanlıktan çıkartıp aydınlığa taşıyacağız” dedi.

09 Aralık 2022 Cuma 10:44
ÜLKEMIZDE HIÇ BIR ÇOCUK YATAĞA AÇ GIRMEYECEK
 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz

ÜLKEMIZDE HIÇ BIR ÇOCUK YATAĞA AÇ GIRMEYECEK 

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “İkinci Yüzyıla Çağrı” vizyonu ve Kütahya gündemini değerlendirdiği bir basın açıklması yaptı. Şahbaz açıklmasında “Cumhuriyet Halk Partisi olarak Cumhuriyetimizin ikinci 100 yılında  bilim insanlarımızla,  yüreği ülkemiz için atan tüm insanlarımızla, siyasi gücümüzle  ülkemizi karanlıktan çıkartıp aydınlığa taşıyacağız” dedi.

Il Başkanı Şahbaz Parti Binasında yaptığı basın açıklmasında “Partimizin ikinci yüzyıla çağrı vizyonu açıklanarak ülkemizi geleceğe hangi bakış açısı ile taşıyacağımız kamuoyu ile paylaşılmıştır.  İkinci Yüzyıla Çağrı Vizyon topantımızdan ilimize mesajlarla döndük” ifadelerine yer verdi.

TOPANTIMIZDAN ILIMIZE MESAJLARLA DÖNDÜK

Cumhuriyet Halk Partisi olarak 3 Aralık 2022 cumartesi günü İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Salonunda ‘İkinci Yüzyıla Çağrı’ vizyonumuzu kamuoyu ile paylaştık.  Genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu,  Parti Sözcümüz Sayın Faik Öztrak, Genel Sekreterimiz Sayın Selin  Sayek Böke, Genel Başkanımızın Başdanışmanı  Sayın Hacer Faggo partimizin vizyonunu açıkladılar. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başdanışmanı Sayın Jeremy Rifkin, çok değerli  bilim insanları Profesor Doktor Hakan Kara,  Profesor Doktor Refet Gürkaynak, Profesör Doktor Ufuk Akçiğit ve Profesor Doktor  Daron  Acemoğlu  ise ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik çıkmazı ve çözüm yollarını kamuoyu ile paylaştılar. Partimizin ikinci yüzyıla çağrı vizyonu açıklanarak ülkemizi geleceğe hangi bakış açısı ile taşıyacağımız kamuoyu ile paylaşılmıştır.  İkinci Yüzyıla Çağrı Vizyon topantımızdan ilimize mesajlarla döndük.  

 SIYASI AHLAK YASASINI ÇIKARACAĞIZ

Cumhuriyet Halk Partisi olarak Cumhuriyetimizin ikinci 100 yılında  bilim insanlarımızla,  yüreği ülkemiz için atan tüm insanlarımızla, siyasi gücümüzle  ülkemizi karanlıktan çıkartıp aydınlığa taşıyacağız.  Ülkemize kral değil kural gerek diyerek kuralları ve kurumları güçlü bir Türkiye'yi yeniden kuracağız. Ülkemizi müreffeh yarınlara taşıyacak bu stratejimizi;  Demokrasisi güçlü, kuralları, kurumları güçlü Türkiye,  Üreterek zenginleşen rekabetçi Türkiye,  Zenginliği adil paylaşan Türkiye,  Temiz ve yeşil Türkiye,  olarak 4 sütün üzerine inşa ettik.  Güçlü bir demokrasi ile Güçlendirilmiş demokratik parlementer sistem,  Tarafsız cumhurbaşkanı, Tarafsız ve bağımsız yargı, Liyakate göre atamış bürokrasi ve sağlıklı bir denetim mekanizması ile iyi yönetilen demokratik bir devlet oluşturacağız. Kamu ihale yasasını değiştirerek yolsuzlukların önüne geçeceğiz. Siyasi ahlak yasasını çıkaracağız.   

ÜLKEMIZDE HIÇ BIR ÇOCUK YATAĞA AÇ GIRMEYECEK 

Biz geldiğimizde kamuda temiz ihale dönemi başlayacak. Kaynağımız var dememiz boşuna değil. Kamu kaynakları kamu özel işbirliği projeleri altında adı altında yandaşı aktarınmayacak, kamunun kaynakları yolsuzluk içeren ihalelere dağıtılmıycak.  Kamunun parası kamuda  kalacak. Kurulacak sistem devletin rasyonel yönetilmesini gerektiren can damarlarını koruyacak. Siyasal iktidarlar ekonomiyi sanayiyi kendi siyasal ajandalarına göre manupule edemeyecekler, bağımsız kalması gereken kurumlar bağımsız kalacak.  Üreterek zenginleşen rekabetçi bir Türkiye-Strateji  ve planlama Teşkilatını oluşturacağız.  -Üniversite, özel sektör, kamu işbirliğini sağlayacağız. Bilimsel ve özerk eğitim ve eğitimde dijitalleşme, Veri altyapılarında yenileme  Arge ve yazılım teşvikleri, girişimciye yönelik finansal araçlar, Dijital ödeme sistemleri ile girişimcileri destekleyeceğiz. Zenginliği adil paylaşan bir Türkiye;   Dolaylı vergiler yerine çok kazanın daha fazla  vergi ödediği adil bir vergi sistemi kuracağız, Ülkemizde hiç bir çocuk yatağı aç girmeyecek,  güçlü bir sosyal devleti  inşa edeceğiz. Geliri olmayan aileleri aile destekleri sigortası kurumuyla sosyal yardımlarını tek çatı altında toplayacağız. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlayacak, okullarda ücretsiz beslenme hakkını koyacacağız. 

CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMINI AIT OLDUĞU YERE ÇANKAYA KÖŞKÜ’NE TAŞIYACAĞIZ  

Ülkemizde sendikalaşmanın ve örgütlü toplumun önünü açacağız. Cinsiyet eşitsizliği ile etkin bir şekilde mücadele edeceğiz, kadınlarımızın sosyal hayatta etkin bir şekilde yer almalarının güvence altına alacağız, İktidara geldiğimizde ilk iş olarak İstanbul sözleşmesini yeniden yürürlüğe sokacağız. Bölgesel yatırımlarla zenginliği ülkemize eşit dağıtacağız. Temiz enerji, temiz üretimle, temiz fonlarla ve temiz toplumla temiz bir gelecek inşa edeceğiz. Temiz ve yeşil bir Türkiye'nin inşaası için yeşil mutabakat, Karbon emisyon vergisi, emisyon ticaret sistemi, Yeşil finansmana erişim ve sürdürülebilir üretim için gerekli mekanizmaları oluşturacağız. Bütün  bunları gerçekleştirirken bir kamucu yönetim anlayışını hayata geçiriceğiz, her şeyin önüne kamu yararını koyacağız. Hızlı istihdam artışı ile ilk etapta 3,5 milyon kişiye istihdam yaratacağız, 5 yıl içinde 13 milyon 500 bin kişiyi sürdürülebilir iş eğitimi programlarına alacağız. Bu esnada piyasa aksaklıkları varsa onları gidereceğiz. Verimliliği, teknolojinin toplumda eşit erişimini ve yaygın kullanımını hedefleyeceğiz. Yeteneklere, insanına yatırım yapan yeni bir kamucu  anlayışla geliyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak cumhuriyetimizin ikinci 100 yılında 4. sanayi devriminin takipçisi, tüketicisi değil geliştiricisi ve üreticisi olacağız,  zenginleşeceğiz. Ülkemizi orta gelir tuzağından kurtaracağız, gerideki kimseyi bırakmayacağız, bu büyük hamleyi Türkiye’deki ve dünyadaki tüm bilim insanlarımizle kuracağımız büyük işbirliği ile gerçekleştireceğiz.  Kısa sürede ferahlamak için yanlış ekonomi politikalarının neden olduğu belirsizliği ortadan kaldıracağız ve yüksek riskin pirimimizi aşağı çekeceğiz. Bunun için öncelikle Merkez Bankasının bağımsızlığını güvence altına  alacak yasal düzenlemeleri yapacağız. Merkez Bankası’nın başına konusunda yetkin, tüm dünyanın saygı duyduğu bir ismi atayacağız. Ekonomik öncelikle ihtiyaçları gözeterek 2023 bütçesini yeniden yapacağız, şatafata ve israfı son vereceğiz, Cumhurbaşkanlığı makamını ait olduğu yere Çankaya Köşkü’ne taşıyacağız.  

 BU KARANLIĞI ASLA VE ASLA MAHKÛM DEĞILIZ, MECBUR DA DEĞILIZ

Mali kural uygulamasını başlatacağız,  Türkiye Varlık Fonunu tasfiye ederek bütçe birliğini sağlayacağız. Kamu özel işbirliği projeleri başta olmak üzere devletin sırtındaki kusurlu yükümlülükleri ortaya çıkaracağız,  hızlı atacağımız adımlarla kısa sürede ekonomide öngörülebilirliği artırarak makroekonomik istikrarı sağlayacağız.Temiz yönetim kurarak halktan alınanlar halka iade edilecek. Kirli sermayenin çaldığı 418 milyar doları, onların borçları olarak yazdık. Geri alacağız.Yaptığımız hesaplara göre devleti yönetenlerin, büyüme rakamlarından pay alamayan, sahte enflasyon oranlarıyla maaşları gaspedilen ücretli çalışanlara 300 milyar dolar borcu var. Bu borcu halka ödeyeceğiz.  Cumhuriyetimizin  ikinci 100 yılında ülkemizi kalkındıracağız, toplumun tüm kesimleri ile hep birlikte zenginleşeceğiz. Üretimi dönüştürecek, kaynaklarımızı ranta   değil üretken yatırımlara aktarıcağız. Genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi insanımız dünyanın ucuz işgücü değildir, ülkemiz mülteci dünyanın mülteci kampı değildir, toprağımız çöp depolama alanı değildir, mahallelerimiz uyuşturucu baronlarının kattığı bataklıklar değildir.  Bu karanlığı asla ve asla mahkûm değiliz, mecbur da değiliz.  Ey dünya diyoruz ey dünya seninle rekabet etmeye geliyoruz, teknolojide sanayide eğitimde, insan haklarında, kadın haklarında, özgürlüklerde DEMOKRASİ’de hayvan haklarında, çevre çevrecilikte iyi olan her şey ile rekabet etmeye geliyoruz. Bu ülkede her şey çok ama çok güzel olacak bundan herkesin emin olmasını istiyoruz.  Yeni bir düzenle, yeni bir Türkiye hayali ile yeni bir siyaset üstü anlayışla bugün ülkemizin kaderini değiştirme günüdür. Türkiye’yi kurumları yeniden inşa edilmiş bölgesinde barışın ve refah merkezi olan bir ülke yapacağız. 

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV