banner278

banner281

XYZ123

03 Haziran 2023 Cumartesi

VALİ ALİ ÇELİK, MADEN İŞÇİLERİYLE BAYRAMLAŞTI

VAZO KULE 30 MART’TA İHALEYE ÇIKIYOR

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Pirler Mahallesi’ne kazandırılan yeni muhtarlık hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi. Açılış töreninde konuşan Başkan Işık, “Bu şehri dünya kenti yapmak için uğraşıyoruz” dedi. Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Âlim Işık “Vazo Kule projemizin 30 Mart’ta ihalesi var” dedi.

16 Mart 2023 Perşembe 12:03
VAZO KULE 30 MART’TA İHALEYE ÇIKIYOR
 
VAZO KULE 30 MART’TA İHALEYE ÇIKIYOR

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Pirler Mahallesi’ne kazandırılan yeni muhtarlık hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi. Açılış töreninde konuşan Başkan  Işık, “Bu şehri dünya kenti yapmak için uğraşıyoruz” dedi. Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Âlim Işık “Vazo Kule projemizin 30 Mart’ta ihalesi var” dedi.

Şehrimizin geleceği için altyapıdan üstyapıya kadar birçok alanda yatırımlarını sürdüren Kütahya Belediyesi, bir taraftan da mahallelerin ihtiyaçlarını birer birer yerine getiriyor. Bu kapsamda, Pirler Mahallesi’nin ihtiyacı doğrultusunda yapımına başlanan yeni muhtarlık hizmet binası, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın katıldığı törenle vatandaşların hizmetine açıldı.

ULU CAMİ İŞ MERKEZİ ONUN YIKILMASI GEREKİYOR

Başkan Işık, açılış vesilesiyle devam eden projeler hakkında bilgi verdi. Işık açılış merasiminde yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi.  “Şu anda Ulu Camimizin önündeki, Ulu Cami İş Merkezi maalesef bugün sorun olmaya devam ediyor. Onun yıkılması gerekiyor. Yıkılması içinde bizim alternatif bir iş merkezi yapmamız gerekiyordu. Önceki dönemlerdeki başkanlarımız da bu alternatifi bulamadıkları için bu sıkıntıyı çözemediler. Onlara da teşekkür ediyorum. Birisi yapmış. Diğeri yıkmak için karar almış ama sonuç alamamış. Göreve geldiğimizden bu yana arayışımızı sürdürdük. En son 30 Ağustos İlköğretim Okulu’nun arsasıyla belediyemize ait olan Yeşilay kurumumuzun bulunduğu bölgedeki arsayı takas ederek İl Özel İdareden belediyemizin mülkü haline geçirdik. Ulu Cami İş Merkezimizin önündeki 36 esnafımıza mevcut iş yerlerini dikkate alarak, uygun planlamayı yaparak yerleştirdik. Onun dışında da 20’nin üzerinde yeni iş yeriyle bir iş merkezi yapıyoruz. İnşallah çok yakın bir zamanda tamamlandığında oradaki esnaflarımızı yeni iş yerlerine taşıyacağız. Ulu Caminin önündeki o iş merkezini yıkıp orayı yeşil alanlı güzel bir parka dönüştüreceğiz. Önümüzdeki yıl Allah nasip ederse yaklaşık 100 milyon liralık bir değeri sadece Ulu Cami ve çevresindeki bedestenin kamulaştırılması dahil, tarihi mekanlarımızın ihyası için harcayacağız” ifadelerini kullandı.

VAZO KULE PROJEMİZİN 30 MART’TA İHALESİ VAR

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Âlim Işık “Hayata geçirilen projelerimizi anlatmaya devam eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Diğer taraftan eski Kültür Sarayımızın yıkılmasını müteakip oraya da Kültür Merkezi ve Halk Kütüphanesi Merkezimizi yapıyoruz. Hem 30 Ağustos’ta hem de Kültür Merkezi projemizin altında ikişer katlık kapalı otoparkımız olacak. Üstünde yeşil alanlar olacak. İnşallah bu yılsonunda bitecek. Şu anda Yedigöller Kültür Parkı projemizin sonuna doğru yaklaşıyoruz. Allah nasip ederse haziran ayı itibariyle orayı hizmete açacağız. Türkiye’nin en donanımlı, iddialı altyapısı düzgün parklarından birisini şehrimize kazandırıyoruz. Allah göstermesin herhangi bir afet anında toplamda 350 bin metrekare alanı bulan büyük bir alanı toplanma alanı olarak da kullanabileceğimiz her türlü altyapısıyla hazır alanı şehrimize kazandıracağız. Kanal Kütahya projemizin de ihalesi yapıldı. Sözleşmesi imzalandı. Çok yakın bir zamanda onunda göl ve kanal yapımıyla ilgili ana etabı başlamış olacak. Diğer konularda Vazo Kule projemizin 30 Mart’ta ihalesi var. İnşallah yap-işlet-devret yöntemiyle onu şehrimize kazandıracağız. Bu şehri dünya kenti yapmak için uğraşıyoruz. Bizi seven de olabilir sevmeyen de olabilir. Hepsine saygımız sonsuz. Ama bu şehrin kabuğunu kırması için özellikle hemşehrilerimizin, muhtarlarımızın projelerimize sahip çıkıp bunun şehre kazandırılması konusunda destek olmasını talep ediyoruz” dedi.

 

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV