banner278

banner281

XYZ123

03 Haziran 2023 Cumartesi

VALİ ALİ ÇELİK, MADEN İŞÇİLERİYLE BAYRAMLAŞTI

KÜTAHYA BELEDİYESPOR SEZON AÇILIŞINI YAPTI

16 branşta bin 400 sporcusuyla faaliyet gösteren ve her geçen gün başarılarına bir yenisini ekleyen Kütahya Belediyespor’un sezon açılışı, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Sezon açılışında konuşan Başkan Işık, “Belediyespor’umuzun Kütahya’nın bir markası olmasını arzu ediyoruz” dedi.

06 Şubat 2023 Pazartesi 10:38
KÜTAHYA BELEDİYESPOR SEZON AÇILIŞINI YAPTI
 


KÜTAHYA BELEDİYESPOR SEZON AÇILIŞINI YAPTI

16 branşta bin 400 sporcusuyla faaliyet gösteren ve her geçen gün başarılarına bir yenisini ekleyen Kütahya Belediyespor’un sezon açılışı, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Sezon açılışında konuşan Başkan Işık, “Belediyespor’umuzun Kütahya’nın bir markası olmasını arzu ediyoruz” dedi.

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, geleceğimizin teminatı olan çocukların ve gençlerin sağlıklı bireyler olarak yetişmesi için spora ve sporculara yaptığı destekleri sürüyor. Kütahya Belediyespor olarak 16 branşta bin 400 sporcuyla faaliyetlerini sürdüren ve elde ettikleri derecelerle şehrimizi gururlandıran sporcularımız, sezon açılışında düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi.

BELEDİYESPOR’UMUZUN KÜTAHYA’NIN BİR MARKASI OLMASINI ARZU EDİYORUZ

Sezon açılışı programında sporculara hitap eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Gençlerimiz Kütahya Belediyespor Kulübümüzün sporcusu olarak şehrimize ve ülkemize çok değerli hizmetler vermeye devam ediyorlar. Bin 400 dolayında Belediyespor’un bin kişi civarında da Kütahyaspor’un altyapı gençlerine baktığımızda bugün Kütahya’nın en büyük kamu kurumu olan Kütahya Belediyemizin yaklaşık 2 bin 500 sporcuyu bünyesinde barındırması şehrimiz adına önemli bir kıymet. Bu kıymeti kamuoyuna yansıtmak ve Kütahya halkına sahiplendirmek siz değerli gençlerimizin başarısıyla mümkün Belediyespor’umuzun Kütahya’nın bir markası olmasını arzu ediyoruz. Nasıl Kütahya ili Türkiye’nin ve dünyanın bir markası ise; çünkü Kütahya ili bir imparatorluğun kuruluşu ve işgalden kurtuluşun, Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı önemli bir coğrafya dünyanın çok önemli kentlerinden birisi, Kültürün ve sanatın başkenti,  UNESCO’dan kültür ve sanatın göstergesi olan zanaat ve halk sanatları alanında dünyadaki 49 şehrin bulunduğu ‘Yaratıcı Şehirler’ ağına girmiş Türkiye’nin ilk şehridir. Üzerinde bulunduğu topraklar çok kutsal. Yaklaşık 137 bin şehidin yattığı Dumlupınar toprakları burada. Buradaki sporcularımız da bu bilinçle dünya kenti Kütahya’nın adını taşıyan, Kütahya Belediyesi’nin sporcusu olmanın onurunu ve mutluluğunu yaşamak zorunda önce. Çünkü bu bir marka ve sıradan bir kulüp değil. 2 bine yakın çalışanı, yıllık 2 buçuk milyar liranın üzerinde bütçesi olan bir kurumdan bahsediyorum, Kütahya Belediyesi’nden. Şu anda Kütahya’nın en büyük kamu kurumu Yaptığı yatırımlarla Kütahya genelinde tüm kamu kurumlarımızın yapmış olduğu yatırımların neredeyse yarısını tek başına bu şehre kazandıran bir kurumdan bahsediyorum.

KÜTAHYA BELEDİYESİ’NE TÜRKİYE’DEKİ HERKES İMRENİYOR

Buranın sporcusu olmak çok büyük bir onur Buranın bir hocası olmak, bu şehre bu vesileyle hizmet etmek çok büyük bir onur Özellikle sizlerden istirhamım küçücük yavrularımızdan gençlerimize kadar her sporcumuz bizim için kıymeti ama bu kıymetin de bir göstergesi olması lazım. Bu emeklerin karşılığında katıldığımız müsabakalardan dereceyle dönmek, şehrimizi en iyi şekilde temsil etmek, Belediyemizi en iyi şekilde o gittiğiniz yerlerde farklı illerden gelen sporculara duyurmak. Biz Kütahya Belediyespor’un sporcusuyuz dediğinizde herkes size imrenmeli. Çünkü şu anda Kütahya Belediyesi’ne Türkiye’deki herkes imreniyor. Bundan emin olabilirsiniz. Göreve geldiğimizde yıllık bütçesinin 2 buçuk katı kadar borcu olan bir belediye şu anda bütçesini 4 yılda 10 kat artırdı ve sıfır borcu var. Türkiye’de de bu denli kısa zamanda kendi mali yapısını düzelten bir başka kamu kurumu yok. Herkes Kütahya Belediyesi’ni tanıyor. Onun için Kütahya Belediyesi’nin sporcusu olmanın bir şeref olduğunu bilmeniz lazım ve o şeref kürsülerinde bu markayı dünyaya ve Türkiye’ye tanıtmamız gerekiyor. Ben sporun şehrimizde gelişmesinde, tabana yayılmasında çok büyük emekleri olan başta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ve çalışanları olmak üzere, amatör spor kulüplerinin yıllarca bu şehirde yapılanmasından tutunuz en küçük probleminin çözümüne kadar gecesini gündüzüne katan değerli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Cengiz ve çalışma arkadaşlarına, yine Belediyemizin Spor İşleri Müdürlüğünden ilgili Başkan Yardımcılarımıza ve çalışan değerli personelimize ve size destek olan, hepimizden daha çok emeği olan kıymetli ailelerinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

SPORA VE SPORCUYA AYRI BİR ÖNEM VERİYORUZ

Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı ve Kütahya Belediyespor Kulüp Başkanı Abdullah Damcı, “Kütahya Belediyespor ailesi olarak gerçekleştirdiğimiz sezon açılışı programına hepiniz hoş geldiniz. Yeni sezonun sporcularımız ve spor hocalarımız için hayırlı olmasını temenni ediyor, hepinize başarılar diliyorum. Spordan beklentimiz ruhen, bedenen ve ahlaki olarak sağlıklı nesiller yetiştirmektir. İnsanlar arasındaki hoşgörünün ve insan sevgisinin sağlanmasında sporu etkili bir araç olarak görüyoruz. Sporun bu birleştirici ve dönüştürücü etkisinden dolayı spora ve sporcuya desteklerimiz her geçen gün artmaktadır. Bu nedenle Kütahya Belediye Başkanımız sayın Prof. Dr. Alim Işık’ın büyük destekleri neticesinde Kütahya Belediyesi olarak birçok branşta sporun ve sporcunun yanındayız, yanında olmaya da devam edeceğiz. Kütahya Belediyesi, Belediyespor olarak Atletizm, Voleybol, Güreş, Jimnastik, Korfbol, Boks, Basketbol, Satranç, Kick Boks, Geleneksel Ata Sporları, özel sporcular, Judo, Tenis, Halk Oyunları, Bisiklet ve Halter olmak üzere toplam 16 branşta faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Yaklaşık olarak bin 400’e yakın lisanslı sporcumuzun olduğu kulübümüzün geçtiğimiz sezon birçok başarıya imza attığını sevinçle ve mutlulukla belirtmek istiyorum. 2019 yılında göreve geldiğimizde gördük ki Kütahya Belediyespor, amatör spor branşlarının neredeyse hiçbirinde faaliyet göstermiyor be hiçbir destek sağlamıyordu. Ama biz göreve geldiğimizden bu yana spora ve sporcuya ayrı bir önem veriyoruz. Belediye Başkanımızın 5 büyük hedefleri doğrultusunda il nüfusumuzu gençleştirerek, Kütahyaspor’u üst liglere çıkarmak ve bu projeler doğrultusunda spora ve sporcuya elimizden gelen her türlü desteği vermeye çalışıyoruz. Başarılı sporcularımız ödüllendiriyoruz. Verdiğimiz destekler sonucunda sporda ortaya koyduğumuz bu ivme başarılı sporcular yetiştirmenin yanında, spor organizasyonları anlamında da ses getiren başarılara imza atmamızı sağladı. Kütahya Belediyespor olarak geçtiğimiz sezon büyük başarılar elde ettik. Tüm bu başarılar doğrultusunda emeği geçen hocalarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

SPOR EMEK, ZAMAN VE MÜCADELE İSTER

Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürü Tahir Emre Can, “Bizler Gençlik Spor Bakanlığı ve Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak başta gençlerimizin ve her insanımızın 7’den 70’e sporla iç içe olmasını, sporun her alanında kendilerini değerlendirmeleri ve en az bir branşta spor yapmalarını cani gönülden istiyoruz. Spor emek, zaman ve mücadele ister. Siz gençlerin de bu mücadelede yolu uzun. Bu yolda güçlü bir şekilde ilerleyeceğinize inanıyoruz. Şehrimizi ve ülkemizi en güzel şekilde temsil edeceğinize de hiç şüphemiz yok. Ülkemizin her alanında olduğu gibi Kütahya’da da gençlerimiz, fırsat ve imkân verildiğinde bizde başarabiliriz diyorlar. Bundan dolayı Kütahya Belediyemize, Belediye Başkanımıza ve Kulüp Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Buradan tüm Kütahya’ya seslenmek istiyorum. Gençlerimize lütfen destek olun. Onların yanında olun” dedi.
BU KADAR GENÇ BİR ARAYA GELİYORSA ÂLİM IŞIK’IN VE YÖNETİMİNİN SAYESİNDEDİR

Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Murat Cengiz, “Kütahya Belediye Başkanımız göreve geldikten sonra özellikle salon sporlarında bu kadar genç bir araya geliyorsa sayın Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’ın ve yönetiminin sayesindedir. Tüm bu başarılar yönetimin eseridir. Kütahyaspor’a çok büyük emekler veriliyor. Belediye Başkanımız sayesinde Kütahya Spor bugün çok iyi bir yerde. Şampiyon olamayabiliriz ama amacımız şampiyon olmak. Hiç olmazsa amatörde değiliz profesyoneldeyiz. Bu da yine Belediye Başkanımız sayesinde, ben Amatör Spor Kulüpleri Başkanı olarak sağlamış oldukları desteklerden ötürü kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV