banner120

banner117

banner107

24 Haziran 2021 Perşembe

1 MİLYONUNCU AŞI KÜTAHYADA YAPILDI

14 AYDIR TAM KAPANMADAYIZ BATIYORUZ

Kütahya Minibüsçüler, Servis Araçları ve Halk Otobüsçüleri Esnaf Odası Başkanı Ahmet Kucak sosyal platform hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “Devletimiz tarafından korona virüs nedeniyle yaşanan bu olağanüstü süreçte alınan önlemleri tümüyle destekliyor ve bir kez daha Devletimizin ve Milletimizin yanında olduğumuzu özellikle bildiriyoruz” ifadelerinin yanında “ bizler toplu taşıma esnafı olarak zaten 14 aydır tam kapanmaya geçmiş şekilde batıyoruz. Birçok esnafımız evlerine ekmek götüremeyecek hale gelmiştir. Bir kez daha bunu dile getirmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

28 Nisan 2021 Çarşamba 10:57
14 AYDIR TAM KAPANMADAYIZ  BATIYORUZ
 
Kütahya Minibüsçüler, Servis Araçları ve Halk Otobüsçüleri Esnaf Odası Başkanı Ahmet Kucak

14 AYDIR TAM KAPANMADAYIZ

BATIYORUZ

Kütahya Minibüsçüler, Servis Araçları ve Halk Otobüsçüleri Esnaf Odası Başkanı Ahmet Kucak sosyal platform hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “Devletimiz tarafından korona virüs nedeniyle yaşanan bu olağanüstü süreçte alınan önlemleri tümüyle destekliyor ve bir kez daha Devletimizin ve Milletimizin yanında olduğumuzu özellikle bildiriyoruz” ifadelerinin yanında  “ bizler toplu taşıma esnafı olarak zaten 14 aydır tam kapanmaya geçmiş şekilde batıyoruz.  Birçok esnafımız evlerine ekmek götüremeyecek hale gelmiştir. Bir kez daha bunu dile getirmek istiyorum” ifadelerini kullandı.  

 EKONOMİK OLARAK TAMAMEN BİTTİK

Toplu taşıma esnafı olarak yaşanan bu olağanüstü süreç dolayısıyla gelirsiz kaldık. Corona virüs salgını sosyal barışı ve ekonomik durumu yerle bir etmiştir. Minibüsçü esnafımız, servisçi esnafımız ve halk otobüsçü esnafımız ekonomik olarak tamamen bitmiştir. Bankalara olan borçlarımızı ödeyemiyoruz, SGK’larımızı ödeyemiyoruz. Elektrik, doğalgaz faturalarımızı, Ev ve ofis kiralarımızı ödeyemiyoruz. Hatta pandemi sürecinin başladığı ilk günden itibaren tam kapanma sürecini yaşayan okul servis araçlarımız artık evine ekmek götüremez hale gelmiştir.

DEVLETİMİZİN KÜÇÜK ESNAFA DESTEK OLMASINI BEKLİYORUZ

Toplu taşıma esnafının şu anda Hiçbir geliri olmadığı ve bizim tek gelirimiz toplu taşıma olduğu için, Türkiye'deki tüm minibüsler, halk otobüsleri ve servis araçları ekmeğe muhtaç olmuştur. Bu noktada özellikle devletimizin küçük esnafa destek olmasını bekliyoruz. Devletimizin tam kapanma kararını desteklemekle birlikte, bu süreçte tümüyle gelirsiz kalacak olan esnafımız içinde yeni destek paketleri açıklanmasını devletimizden rica ediyoruz.

DEVLETİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Özellikle toplu taşıma esnafı ile ilgili özel bir ekonomik paketi devletimizin açıklaması gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü bizler toplu taşıma esnafı olarak zaten 14 aydır tam kapanmaya geçmiş şekilde batıyoruz. Birçok esnafımız evlerine ekmek götüremeyecek hale gelmiştir. Bir kez daha bunu dile getirmek istiyorum.  Devletimiz ve Milletimizin her zaman yanında olduğumuzu bildirirken, bu sürecin en kısa sürede ve en az hasarla atlatılmasını yüce rabbimizden niyaz ediyoruz.

 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV