banner120

banner117

banner107

24 Haziran 2021 Perşembe

1 MİLYONUNCU AŞI KÜTAHYADA YAPILDI

BAKAN KASAPOĞLU, KÜTAHYA'YA YAPILACAK GENÇLİK VE SPOR YATIRIMLARINI AÇIKLADI

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kütahya’ya yapılacak Gençlik ve Spor yatırımlarını açıkladı. Gençlik ve Spor yatırımları Törenine Kütahya Tam kadro katıldı. Gençlik ve spor yatırımlarında Kütahya’yı farklı bir boyuta taşıyoruz” diyen Bakan Kasapoğlu “Çok güzel bir ev sahipliğiyle tadı damağımızda kalan bir seyahat oldu, ziyaret oldu ifadelerini kullandı.

29 Nisan 2021 Perşembe 11:18
BAKAN KASAPOĞLU, KÜTAHYA'YA YAPILACAK   GENÇLİK VE SPOR YATIRIMLARINI AÇIKLADI
 

 BAKAN KASAPOĞLU, KÜTAHYA'YA YAPILACAK

GENÇLİK VE SPOR YATIRIMLARINI AÇIKLADI

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kütahya’ya yapılacak Gençlik ve Spor yatırımlarını açıkladı. Gençlik ve Spor yatırımları Törenine Kütahya Tam kadro katıldı. Gençlik ve spor yatırımlarında Kütahya’yı farklı bir boyuta taşıyoruz” diyen Bakan Kasapoğlu “Çok güzel bir ev sahipliğiyle tadı damağımızda kalan bir seyahat oldu, ziyaret oldu ifadelerini kullandı.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Merkez Bina’da gerçekleşen protokol imza törenine Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem KasapoğluKütahya Valisi Ali Çelik, milletvekilleri, il ve ilçe belediye başkanlarından oluşan Kütahya heyeti tam kadro katıldı.

KÜTAHYA’YI FARKLI BİR BOYUTA TAŞIYORUZ

Protokol imza töreninde konuşan Bakan Kasapoğlu, “Çalışmalarımızı elbette bugün çok önemli aşamaya getirdik. Gençlik ve spor yatırımlarında Kütahya’yı farklı bir boyuta taşıyoruz. Ama şunun altını çizmek istiyorum; Elbette bugünkü yatırımlarımız çok değerli yeni bir devrimi ortaya koyuyoruz ama bundan sonra da inşallah tüm Kütahya’nın her alanda gençlerimiz için spor alanında bütün branşları için yanında olmaya tüm gücümüzle tüm imkânlarımızı seferber etmeye devam edeceğiz” dedi.

TADI DAMAĞIMIZDA KALAN BİR SEYAHAT OLDU

Bakan Kasapoğlu, “Çok güzel bir ev sahipliğiyle tadı damağımızda kalan bir seyahat oldu, ziyaret oldu. İlçelerimizi ziyaret ettik, çok önemli açılışlar gerçekleştirdik. Emet’teki yurdumuz hakikatten, yurt kapasitemiz, konforumuz apayrı bir boyuta geldi. Emet’teki yurdumuzu hizmete aldık sizlerle birlikte. Tavşanlımızdaki gençlik merkezimiz, hakikatten çok farklı çok güzide bir eseri Tavşanlı’ya, Kütahya’ya kazandırdık, onu birlikte açtık. Yine spor salonumuz pek çok branşın faaliyette bulunabileceği çok hoş bir eser olarak bizlerin de zihninde dipdiri duruyor, onu hizmete açtık. Kütahya’mızın yine TOKİ bölgesindeki yarı olimpik havuzumuz o da hakikatten en yeni havuzlarımızdan biri olarak hizmete açıldı.

BURADA ÇOK GÜZEL BİR BERABERLİK TABLOSU VAR

Bakan Kasapoğlu, "Altıntaş’ıyla, Aslanapa’sıyla, Çavdarhisar’ıyla, Domaniç’iyle, Dumlupınar’ıyla, Emet’iyle, Gediz’iyle, Hisarcık’ıyla, Şaphane’siyle, Simav’ıyla, Tavşanlı’sıyla hamdolsun her yere dokunan çalışmalarımızı bugün imzalayacağız" dedi.“Neler var bu çalışmaların içinde bir defa salonlar var, gençlik merkezleri var, semt sahaları var gerek Kütahya merkezde gerek ilçelerde. 80’e yakın semt sahası, futbolu, basketbolu, voleybolu. Tenis kortları var, havuzlar var, gençlik kampımız var Gediz’de tüm Türkiye’ye hitap edecek. Kış sporlarında farklı bir boyuta taşıyacak Kütahya’mıza teleferik sistemi gibi Murat Dağı’ndaki yeni projemizin çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. İnşallah en kısa zamanda bunları Kütahya’mıza kazandıracağız. El birliğiyle bakın burada çok güzel bir beraberlik tablosu var. Bunları tüm Kütahya’ya kazandıracağımız gibi, dolu dolu kullanılması noktasında da el birliğiyle seferber olacağız. Çünkü tesisleri yapmak yetmiyor, bu tesisleri tüm halkımızın 7/24 hizmetine sunmak, erişimini sağlamak da bizler için bir görev.”

KÜTAHYA’MIZDAN YENİ ŞAMPİYONLARI HEP BİRLİKTE YETİŞTİRECEĞİZ

Bakan Kasapoğlu, yalnızca birkaç branş değil, pek çok branşa hitap edecek çalışmalar yaptıklarını vurgulayarak, “Sporcularımız geçtiğimiz hafta gördük, Avrupa Şampiyonalarında bizleri gururlandırdılar. Çok ciddi bir başarı potansiyelimiz oluştu. Bunun öncü müjdelerini görüyoruz. İnanıyorum ki bugüne kadarki çalışmalarımızla ve bugünkü imza ettiğimiz yeni projelerle Kütahya’mızdan şanlı bayrağımızı dalgalandıracak yeni sporcuları, yeni şampiyonları hep birlikte yetiştireceğiz. Sporcularımız dünyanın dört bir tarafında bizi gururla temsil ediyorlar. İddiamızı bu alandaki başarılarımızı taçlandıracağız buna inanıyoruz. Önceki yıllarda yarışacak sporcuları dahi bulamadığımız branşlarda bugün tüm dünyaya mal olmuş, tüm dünya tarafından tanınan sporcularımız var hamdolsun. Tüm çalışmalarımız bu yönde. Yalnızca birkaç branş değil, pek çok branşa hitap edecek çalışmalarımız var” ifadelerini kullandı.

 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV