banner120

banner117

banner107

24 Haziran 2021 Perşembe

1 MİLYONUNCU AŞI KÜTAHYADA YAPILDI

BİLGİÇ, İL BAŞKANLARI TOPLANTISINA KATILDI

Anavatan Partis genişletilmiş MKYK, İl Başkanları ve İlçe Başkanları istişare toplantısına katıldı. Bilgiç toplantının ardından Parti vizyonu hakkında bilgiler verdi. İl Başkanı Bilgiç “ Partimizin milliyetçi - muhafazakâr - sosyal demokrat ve liberal görüşlerini bir araya getirme hedefi ile tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını kucaklayıcı bir siyaset anlayışı içinde olacağız” ifadelerine yer verdi.

08 Haziran 2021 Salı 09:23
BİLGİÇ, İL BAŞKANLARI TOPLANTISINA KATILDI
 Anavatan Partisi Kütahya İl Başkanı Halil Bilgiç 

BİLGİÇ, İL BAŞKANLARI TOPLANTISINA KATILDI


Anavatan Partis  genişletilmiş MKYK, İl Başkanları ve İlçe Başkanları istişare toplantısına katıldı. Bilgiç toplantının ardından Parti vizyonu hakkında bilgiler verdi. İl Başkanı Bilgiç “ Partimizin milliyetçi - muhafazakâr - sosyal demokrat ve liberal görüşlerini bir araya getirme hedefi ile tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını kucaklayıcı bir siyaset anlayışı içinde olacağız” ifadelerine yer verdi.

Anavatan Partisi Kütahya İl Başkanı Halil Bilgiç “Türkiye’nin etnik ve mezhepsel, cinsiyet ve sınıfsal yapılanmalarına yönelik daima birleştirici olacağız. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığını benimseyerek Türkiye Cumhuriyeti kimliği taşıyan her vatandaşımıza eşit davranacağız. Kurtuluş savaşındaki birliktelik ruhunu tekrar canlandıracağız” dedi.

“NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE” SÖZÜNÜ GÖĞSÜMÜZÜ GERE GERE SÖYLEYECEĞİZ.

Anavatan Partisi Kütahya İl Başkanı Halil Bilgiç “ Dini cemaatler Türkiye’nin gerçeğidir. 15 Temmuzda yaşanan FETÖ terör örgütünün hain kalkışmasının bir sebebi de bu cemaatlerin denetimlerinin yapılmamasından kaynaklanmıştır. Türk yurdu üzerinde kurulu tüm cemaatlerin ivedilikle denetim altına alınacaktır. Dış politikada ise; Türkiye Cumhuriyeti Kurucu Lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün belirttiği gibi“ Yurtta Sulh Cihanda Sulh” prensibi ile vatandaşlarımızın güvenliği ve refahı kapsamında, öncelikle tüm komşularımız ile sürekli olarak iletişim içerisinde olmak, sınır güvenliğini karşılıklı sağlayacak tedbirleri almak temel hedef olmalıdır. Biz Anavatan Partisi olarak şu anda mevcut olan gerek cumhur ittifakı, gerekse millet ittifakı içerisinde olmadığımızı basın açıklamalarımızda belirttik Biz laik, sosyal bir hukuk devletinden yanayız. Biz hiçbir ittifakın içerisinde olmaya hevesli de değiliz. Gerektiğinde kendi Cumhurbaşkanı adayımızı da çıkartırız.

BAKANLAR PARLAMENTODAN SEÇİLECEKTİR

İl Başkanı Bilgiç Anavatan Partisi iktidara geldiğinde yapacaklarından bahsetti; Yargının bağımsızlığı birinci hedefimizdir. Öncelikle bu sistemin aksayan yerlerini özellikle yaşama, yürütme ve yargı erklerinin bağımsızlığı korunacaktir. Bakanların hesap verebilirlikleri sağlanacaktır. Parlamentodaki milletvekillerinin vekil olduğu kişilere karşı sorumlulukları ve yetkileri göz ardı edilmeyecektir. Cumhurbaşkanının parti ile bağı kesilecektir. Bakanlar Parlamentodan seçilecektir. Ücretli kesim olan işçi, memur ve emeklinin ücretlerine seyyanen %30 zam yapılacaktır. Bunun kaynağı bütçede vardır. 2021 bütçemiz 1.346.000 dır. Bizim önceliğimiz vatandaşımız olacaktır. %30 zam 100 milyarlık bir bütçe ayrılmasıdır. Buda rahatlıkla bütçede inşaat kalemlerini 2 yıl azaltarak sağlanabilmektedir. Vatandaş pandemi öncesi 2 ve pandemi dönemi 2 olmak üzere 4 yıldır kredi ve borç içerisindedir. % 30 luk bir zam biraz rahatlatacaktır.

BİZ VATANDAŞ CEBİNE PARA KOYMAYA GELİYORUZ

İl Başkanı Bilgiç “Çiftçimiz ise ektiğinin karşılığını alamamaktan her zaman şikayet etmektedir. Yaptığımız görüşmeler ve aldığımız kararlar kapsamında çiftçimize;  Dekar başına hesaplayarak ekeceği tohumu devlet olarak biz vereceğiz. Çiftçi ekip biçecek ve aldığı tohumu hasat sonrası devlete iade edecektir. Çiftçinin sulama için kullanacağı elektriği devlet tarafından karşılanacaktır. Dekar başına kullanacağı gübrenin yarısı devlet tarafından karşılanacaktır. Emeklikte yaşa takılan vatandaşlarımızın emeklilik hakları iade edilecektir. Devlet babadır. Baba evladını okuturken harçlık verip okul bitince geri almıyor ise devlette kendine baba diyen öğrenciye verdiği öğrenim harcını okul bitince faiziyle isteyemez. Tüm öğrenim harçları faizsiz ve uzun vadeli geri iade edilecektir” dedi.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV