banner169

banner148

banner147

04 Aralık 2021 Cumartesi

YENİ CADDELER AÇILACAK

ÇİNİGAZ EPDK’NIN 53.MADDESİNİ İŞARET ETTİ

Kütahya’da eleştirilerin odağında olan Çinigaz Yetkilileri Düzenledikleri Basın Toplantısıyla açıklamalarda bulundu. Usulsüz gaz kullanımı hakkında bilgiler veren yetkililer Mevzuatı EPDK yaptı. Biz ona uyuyoruz ifadelerine yer verdiler. Gaz kullanım sözleşmesi hakkında ise yapılan açıklamalarda EPDK’nın 53. Maddesi işaret edildi.

20 Ekim 2021 Çarşamba 16:30
 ÇİNİGAZ EPDK’NIN 53.MADDESİNİ İŞARET ETTİ
 

ÇİNİGAZ EPDK’NIN 53.MADDESİNİ İŞARET ETTİ

Kütahya’da eleştirilerin odağında olan Çinigaz Yetkilileri Düzenledikleri Basın Toplantısıyla açıklamalarda bulundu. Usulsüz gaz kullanımı hakkında bilgiler veren yetkililer Mevzuatı EPDK yaptı. Biz ona uyuyoruz ifadelerine yer verdiler.  Gaz kullanım sözleşmesi hakkında ise yapılan açıklamalarda EPDK’nın 53. Maddesi işaret edildi.

Çinigaz Yetkilileri Fatma Özorak ve Muammer Ay basın mensupları ile bir araya gelerek soruları cevapladı. Çinigaz Mali ve İdari İşler Müdürü Fatma Özorak, “Başkası adına doğalgaz kullanan varsa usulsüzlüğe giriyor. Bunu düzenlemesini yapmak gerekiyor. Kim orada oturuyorsa mevzuat gereği sözleşme yapmamız gerekiyor. Adil fatura uygulamamızı mevzuattta belirtildiği şekilde 2018’de eklenen bir maddeye dayanarak yapıyoruz. Mekanik ile elektronik sayaçları eşitlemek adına yapılmış bir mevzuat. Elektronik sayaçtan mekanik sayaca geçmek isteyen abonelerimize 5 taksit uygulamamız var” diye konuştu.

SADECE MEVZUATTA DEDİĞİ GİBİ BELGELENDİRDİĞİNİZ

TAKDİRDE İŞLEM YAPILMIYOR

Çinigaz Mali ve İdari İşler Müdürü Fatma Özorak, “Usulsüzlük tespiti nüfus kayıt müdürlüğünden aldığımız bilgiler çerçevesinde oluyor. Usulsüzlükler ikamet adreslerine bakılarak oluyor. Tapu babanızın üzerine olur, abonelik annenizin üzerinedir, mülk sahibi olarak nüfus kayıt müdürlüğünden aldığımız bilgilerde babanızın ikametgahı orası gözüktüğü için annenizin ikametgahı orası gözükmezse usulsüz kullanıma girer. İkinci adres beyanı getirebiliyorsunuz. İki yerde oturanlar için beyan verdiği taktirde işlem yapmıyoruz. Sadece mevzuatta dediği gibi belgelendirdiğiniz takdirde işlem yapılmıyor” ifadelerini kullandı.

ÖĞRENCİLERİN ŞU AN YOĞUNLUK ZAMANI

Çinigaz İşletme Müdürü Muammer Ay, “Pandemi döneminde kuyruklar oldu. Halkın ve çalışanların sağlığı için sırayla aldık. Öğrencilerin şu an yoğunluk zamanı, şu anda biraz yoğunluk var. Abonelerin işlem dakikası ortalama 2 dakika, en fazla 5 dakika. Biz bunu raporluyoruz. Abone değişiminde biz sayaçları söküyoruz. Abonelere hiçbir zaman sayaç vermiyoruz. Kendi ekibimiz gidiyor. Mümkünse aynı gün değilse ertesi gün sayacı takmaya çalışıyoruz. Mevzuattada 3 ya da 5 gün içinde yapılması gerekiyor.  2 tane KİOSK koyduk Çinigaz’ın önüne. Kiosk’ların çoğaltılması gündemimizde. 4 tane gaz dolum ofislerimiz var. Kiosklarda sadece gaz dolumu yapılıyor” dedi.

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV