banner120

banner117

banner107

24 Haziran 2021 Perşembe

1 MİLYONUNCU AŞI KÜTAHYADA YAPILDI

DÖRT AYRI MAHALLE DE PAZAR KURULACAK

Kütahya Sebzeciler ve Pazar Yerleri Esnaf Odası Başkanı Hakan Akdaş kısıtlamanın olduğu perşembe günü 4 ayrı mahallede Pazar yeri kurulacağını açıklayarak vatandaşların bu kısıtlamaya gireceğimiz günlerde Pazar alışverişlerinden mağdur etmemek için pazarcı esnaflarımız tezgâhlarında olacak ifadelerini kullandı.

29 Nisan 2021 Perşembe 11:16
DÖRT AYRI MAHALLE DE PAZAR KURULACAK
 
Kütahya Sebzeciler ve Pazar Yerleri Esnaf Odası Başkanı Hakan Akdaş;

DÖRT AYRI MAHALLE DE PAZAR KURULACAK

Kütahya Sebzeciler ve Pazar Yerleri Esnaf Odası Başkanı Hakan Akdaş kısıtlamanın olduğu perşembe günü 4 ayrı mahallede Pazar yeri kurulacağını açıklayarak vatandaşların bu kısıtlamaya gireceğimiz günlerde Pazar alışverişlerinden mağdur etmemek için pazarcı esnaflarımız tezgâhlarında olacak ifadelerini kullandı.

 

Bakanlar kurulunun ardından yapılan açıklamalarda Perşembe günü tam kapanma dönemine girecek olan Türkiye’de Kütahya Sebzeciler ve Pazar Yerleri Esnaf Odası Başkanı Hakan Akdaş yaptığı görüşmeler neticesinde Kütahyalı vatandaşların Pazar alışverişlerinden mağdur bırakmamak için Cuma günü kurulacak olan Cuma pazarı aynı yerde Perşembe gününe alındığını söyledi. Ayrıca 4 ayrı mahallede de Pazar yerlerinin kurulacağını söyleyen başkan Akdaş Pazar alışverişini yapmak isteyen Kütahyalı vatandaşları kurulacak pazaryerlerine davet etti. 

PERŞEMBE GÜNÜ SON PAZAR KURULACAK

Kütahya Sebzeciler ve Pazar Yerleri Esnaf Odası Başkanı Hakan Akdaş yaptığı girişimler sonrası kısıtlamanın olacağı Perşembe günü son pazarın kurulacağını vatandaşların mağdur olmayacak şekilde düzenleme yapılarak 4ayrı mahallede Pazar yerlerinin kurulacağını söyledi.

PAZARCI ESNAFI DÖRT AYRI MAHALLEDE TEZGÂHLARINI KURACAK

Kütahya Sebzeciler ve Pazar Yerleri Esnaf Odası Başkanı Hakan Akdaş “Tam kapanma kısıtlaması olacağı bu zorlu süreçte yapılan yazışmalar neticesinde son gün kurulacak olan pazarımız Perşembe Fatih Mahallesi ve Kale pazarımızın yanı sıra Cuma Gaybi Efendi ve TOKİ pazarlarımızda da tezgâhlarımız kurulacaktır. Tüm halkımızı Perşembe günü de kurulacak ekstra pazar yerlerimize bekliyoruz” dedi.

BU KISITLAMADAN PAZARYERLERİMİZDE ZARAR GÖRMÜŞTÜR

Kütahya Sebzeciler ve Pazar Yerleri Esnaf Odası Başkanı Hakan Akdaş, merkez pazaryeri önünde basın mensuplarına yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. “Cumhurbaşkanımızın kabine toplantısı ve İçişleri Bakanlığımızın kabine toplantısı sonrası almış olduğu kararlar doğrultusunda 17 gün sokağa çıkma kısıtlaması başlayacaktır. Bu kısıtlamadan pazaryerlerimizde zarar görmüştür. Kısıtlamalardan dolayı Cuma günleri kurulan pazaryerlerimiz Perşembe günlerine alınmıştır. Tüm halkımızı pazaryerlerimize bekleriz” dedi.

MARKETLERİN KAPATILMASINI BEKLİYORDUK AMA TAM TERSİ OLDU

Pazarcı esnafı olarak çok büyük bir sitemimiz yok! Bizim tek derdimiz pazaryerlerinin açık kalmasıydı. Marketlerin kapatılmasını bekliyorduk ama tam tersi oldu. Bizim derdimiz vatandaşımıza daha nasıl ucuza sebze-meyve yediririz derdi hasıl oluyordu. Umarım bu kısıtlamayı da çokbüyük zarar görmeden atlatırız. Perşembe günü Cuma pazarımızın olduğu yer Gaybi Efendi Mahallemizde orası ve TOKİ pazarımız var. Hali hazırda iki tane Pazar yerimiz var iki tanede ekstra Pazar yerlerimiz vatandaşlarımızın hizmetine açmış bulunmaktayız” dedi.  

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV