banner88

banner87

09 Mayıs 2021 Pazar

İLAÇ SATIN ALINACAKTIR

EMEKLİ AMİRALLERE BİLDİRİ TEPKİSİ

104 Emekli Amiral’in gece yarısı yayınladığı bildiriye tepkiler çığ gibi büyüyor. İlk tepki Kütahya Valisi Ali Çelik’ten ve AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun’dan geldi. Bir bildiri yayınlayan 104 emekli amiral, Montrö Boğazlar Sözleşmesi gündemi üzerinden milli iradeyi hedef alıp, haddini aşan açıklamalara kalkıştı. Gece yarısı sabaha karşı yapılan bildiriye Kütahya’dan tepkiler çığ gibi yükseldi. Kütahya Valisi Ali Çelik ve Ak Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun sert bir şekilde gösterdikleri tepkilerinde şu ifadelere yer verdiler.

05 Nisan 2021 Pazartesi 13:20
 EMEKLİ AMİRALLERE BİLDİRİ TEPKİSİ
 EMEKLİ AMİRALLERE BİLDİRİ TEPKİSİ

104 Emekli Amiral’in gece yarısı yayınladığı bildiriye tepkiler çığ gibi büyüyor. İlk tepki Kütahya Valisi Ali Çelik’ten ve AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun’dan geldi. Bir bildiri yayınlayan 104 emekli amiral, Montrö Boğazlar Sözleşmesi gündemi üzerinden milli iradeyi hedef alıp, haddini aşan açıklamalara kalkıştı. Gece yarısı sabaha karşı yapılan bildiriye Kütahya’dan tepkiler çığ gibi yükseldi. Kütahya Valisi Ali Çelik ve Ak Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun sert bir şekilde gösterdikleri tepkilerinde şu ifadelere yer verdiler.

TÜRK MİLLETİNDEN GEREKEN CEVABI ALACAKTIR

Ak Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun “Emekli amirallerin çeşitli bahanelerle siyasete yön ve ayar verme girişimleri en basit ifadeyle hadsizliktir. Eski Türkiye’nin çöplüğünde yerini bulmuş ve bulacak bu tarz ifadeler 15 Temmuz’da olduğu gibi Türk milletinden gereken cevabı alacaktır. Herkes haddini bilmeli, Ülkemiz ve tüm dünya zorlu bir pandemi süreci yaşarken bu tarz girişimlerin hiç kimseye bir fayda sağlamayacağının herkes farkında olmalıdır.  O bilek bükülmez, ardında bu Aziz Millet varken! İfadelerini kullandı.

MİLLETİMİZE KARŞI YAPTIKLARI EDEPSİZLİKTİR

Kütahya Valisi Ali Çelik “ Biz Buradayız” başlığı altında “Devletimize, Milletimize,Demokrasiye ve Hükümetimize sonuna kadar sadık ve bağlıyız” ifadelerini kullanarak “ sebepsiz bahane ve hezeyanlar üzerinden  yapılan açıklama tam manasıyla, Geçmişte taşıdıkları sıfatların,devletin ve Milletin verdiği şerefin farkında olmayanların, demokrasiye,hukuka,devletimize ve milletimize karşı yaptıkları edepsizliktir” dedi.

ARKASINDA KİMLERİN OLDUĞU ÇOK AÇIK

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Kazım Uysal 104 Emekli Amiral’in yayınladığı bildiriye karşı Sosyal Platform hesabı üzerinden şu ifadelere yer verdi. “Milli iradeyi hedef alan sözde 103 amiralin yaptığı açıklamayı kınıyorum. Yayınlanan bu bildirinin arkasında kimlerin olduğu çok açık. Elbette gereği yapılacaktır. Biz, her zaman olduğu gibi bugün de devletimizin, aziz milletimizin ve şanlı ordumuzun yanındayız.

BU KİŞİLERİN AÇIKLAMASI YOK HÜKMÜNDENDİR

AK Parti Kütahya İl Başkanlığından yapılan açıklamada “Bazı emekli amirallerin geçmişteki kötü ve çirkin olayları hatırlatan bir yöntem ve üslupla bildiri yayınlaması kabul edilemez. Bu yöntem ve üslubun siyasi hayatımızda neye karşılık geldiği bellidir. Bir dönem taşıdıkları üniformayı ve sıfatları istismar eden bu kişilerin açıklaması yok hükmündendir. Bu yaptıkları hem milli iradeye hem de bir dönem taşıdıkları üniformaya saygısızlıktır.

BU ZİHNİYETLE SİYASİ VE HUKUKİ MÜCADELEMİZ SÜRECEKTİR

Bu, vesayet özlemiyle tutuşan bir zihniyetin canlı olduğunun da kanıtıdır. Doğu Akdeniz’de hak ve menfaatlerimiz için güçlü bir mücadele verirken, birtakım emekli askerin suni gündemler üretmek suretiyle Mavi Vatan mücadelesini yürüten Cumhurbaşkanlığı makamını ve Hükümetimizi hedef almasına en güçlü cevapları vermeye devam edeceğiz. Seçilmiş siyasi iradeye yönelik kullanılan bu ilkel dili kınıyoruz. Kaldı ki Mavi Vatanda mücadele veren ordunun başkomutanını cephe gerisinde hedefe koymanın askeri terminolojideki karşılığı da bellidir. Bu zihniyetle siyasi ve hukuki mücadelemiz sürecektir. Bugüne kadar aziz milletimizin karşısında kendisinde bir güç vehmeden her türlü vesayet odağına gereken ders verilmiştir, verilmeye de devam edilecektir” ifadelerine yer verildi.

 

 

 

 

 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV