banner131

banner117

banner107

30 Temmuz 2021 Cuma

TAVŞANLI'DA TRAFİK KAZASI: 1 YARALI

HERKES NERENİN, KİMİN MÜDÜRÜ OLDUĞUNU BİLSİN!

Türk Eğitim-Sen Kütahya Şube Başkanı Erdoğan Aktaş İLKSAN seçimleri hakkında ilk kez konuştu. Şube Başkanı Aktaş açıklamasında “Milli Eğitim Bakanlığı’nın Okul Müdürleri, Milli Eğitim Bakanlığı’nın şube Müdürleri, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Milli Eğitim Müdürleri seçime müdahil olmamaları lazımdır. Bunlar devletin bürokratları devletin müdürleridir. Herhangi bir sendikanın, her hangi bir yapının müdürleri değildir. Buna müdahale etmeyin dedik. Ettiler, herkes nerenin kimin müdürü olduğunu bilsin! Devletin makamlarında oturanlar devlete hizmet etmesi gerektiğini akıllarından çıkarmasın dedik. Seçim günü ilimizde ve ilçemizde bir sendikaya bağlı okul müdürleri seçimin yapıldığı yerde bina da kapıların önünde bulundular” dedi.

22 Haziran 2021 Salı 16:07
HERKES NERENİN, KİMİN MÜDÜRÜ OLDUĞUNU BİLSİN!
 
Türk Eğitim-Sen Kütahya Şube Başkanı Erdoğan Aktaş

HERKES NERENİN, KİMİN MÜDÜRÜ OLDUĞUNU BİLSİN!

Türk Eğitim-Sen Kütahya Şube Başkanı Erdoğan Aktaş İLKSAN seçimleri hakkında ilk kez konuştu. Şube Başkanı Aktaş açıklamasında “Milli Eğitim Bakanlığı’nın Okul Müdürleri, Milli Eğitim Bakanlığı’nın şube Müdürleri, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Milli Eğitim Müdürleri seçime müdahil olmamaları lazımdır. Bunlar devletin bürokratları devletin müdürleridir. Herhangi bir sendikanın, her hangi bir yapının müdürleri değildir. Buna müdahale etmeyin dedik.  Ettiler, herkes nerenin kimin müdürü olduğunu bilsin! Devletin makamlarında oturanlar devlete hizmet etmesi gerektiğini akıllarından çıkarmasın dedik. Seçim günü ilimizde ve ilçemizde bir sendikaya bağlı okul müdürleri seçimin yapıldığı yerde bina da kapıların önünde bulundular” dedi.

1996 YILINDAN BERİ TÜRK EĞİTİM-SEN’Lİ DELEGELER TARAFINDAN YÖNETİLİR

İLKSAN, 1943 yılında ülkemizde daha doğru düzgün sosyal güvenlik sisteminin kurulmadığı yıllarda İlkokul öğretmenlerinin sağlık ve sosyal yardım biçiminde kurulmuştur. Bugüne gelindiğinde 287 bin üyesi olan ilkokul öğretmenlerinin özel eğitim öğretmenlerinin ve Milli Eğitim Müdürlüklerinde çalışan memurların tamamının üye olduğu dev, devasa bir sandığa dönüşmüştür. 1996 yılından beri Türk Eğitim-Sen’li delegeler tarafından yönetilir İLKSAN, sandığımızın bu gün 10 çeşit yardımı vardır. Evlilik, doğal afet, sağlık, şehit, terör mağduriyeti, cenaze, ölüm, emeklilik yardımları olmak üzere toplam 10 çeşit yardım veren bir sandıktır. Zaman, zaman kamuoyunda zaman, zaman da bizim camiamızda sık karıştırılan bir şey var.  İLKSAN zaman, zaman Ordu Yardımlaşma Sandığı (OYAK)’ la, Polis Yardımlaşma Sandığı (POL-SAN)’la zaman zamanda PTT’nin biriktirme yardımlaşma sandığıyla kıyaslanır. Elbette ki kıyaslansın ama diğerleri biriktirme sandığıdır. Bizim ki gibi karşılıksız 10 çeşit yardımları yoktur. 

SEÇİM BÖLGELERİNDEN 8 TANESİNİ KAZANDIK

Kütahya’da 14 seçim bölgesi var. 12 ilçe 2 tane de Merkez tabi İLKSAN’ın seçim yönetmeliğine göre, çoğunluğu alan 2 delegenin 2 sini de alır. Biz bu seçim bölgelerinden 8 tanesini kazandık. Diğer yetkili sendika 5 tanesini kazandı. Simav ilçemizde oyların eşitliğinden dolayı 96’ya 96 ve kura seçimi sonrasında diğer sendikanın adayı kazandı.

KAZANAN ASLINDA TÜRK EĞİTİM-SEN’DİR

Bizim sendika olarak Türk Eğitim-Sen “ Güven Kapısıdır” dediğimiz bir sloganımız var. Bu slogan alelade bir slogan değildir. Bizim için Türk Eğitim-Sen “Türkiye’nin sendikasıdır” dediğimiz bir sloganımız var. Şimdi bu seçimler 9 dönem İLKSAN ilçe temsilciliği seçimleri Türk Eğitim-Sen’in bu iki sloganını da insanların aklına zihnine çakmıştır. İLKSAN üyelerinin oranı neredeyse 4/1’dir. Kütahya’da ki İLKSAN üyeleri öğretmenlerinin ekseriyeti oyu ile İLKSAN seçimlerini kazandık.  Demek ki bizim üyelerimiz olmayanlar dahi veyahut karşı tarafın yetkili sendikasının üyeleri olanlar dahi bize oy vermiş, yani her alanda kaybettiğimiz ilçelerde dahi kazanan aslında Türk Eğitim-Sen’dir. Türkiye’de üye sayısına göre yetkili sendika belirlenir. Eğitim camiası memurları bunlar temsil eder. Acaba diyorum ben Türk Eğitim-Sen Kütahya Şube Başkanı olarak yetkili sendika seçimle belirlense yani insanlar sandığa girdiğinde hür iradelerini kullandıklarında Türk Eğitim-Sen’i tercih ediyorlar.  

 

SEÇİMDEN ÖNCE BUNLARI UYARDIM

Bir sendikanın Milli Eğitim Bakanlığı’nın Okul Müdürleri, Milli Eğitim Bakanlığı’nın şube Müdürleri, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Milli Eğitim Müdürleri seçime müdahil olmamaları lazımdır. Bunlar devletin bürokratları devletin müdürleridir. Herhangi bir sendikanın, her hangi bir yapının müdürleri değildir. Buna müdahale etmeyin dedik.  Ettiler, herkes nerenin kimin müdürü olduğunu bilsin! Devletin makamlarında oturanlar devlete hizmet etmesi gerektiğini akıllarından çıkarmasın dedik. Seçim günü ilimizde ve ilçemizde bir sendikaya bağlı okul müdürleri seçimin yapıldığı yerde bina da kapıların önünde bulundular.

ADAYLARININ ADININ YAZILI OLDUĞU KALEMLERİ DAĞITTILAR

Hatta ellerinde okullarında ki öğretmenlerin listesini alarak birer, birer okullarından, evlerinden çağırma işlerine girdiler. Seçimin yapıldığı binada, seçimin yapıldığı sınıfta, seçimin yapıldığı odanın kapısında destekledikleri adaylarının adının yazılı olduğu kalemleri dağıttılar. Bunları yapmamalarına rağmen uyardık. Ama bunlara rağmen, bütün bu işleri yapmalarına rağmen sandıkta, kapıda, şurada, burada öğretmenlere birer kalem hediye ederek eğitim camiasının tercihini değiştirmeye kalkmalarına rağmen bütün Kütahya’da arzu edilirse birer birer isim de verebilirim. Okul Müdürlerini, İlçe Milli Eğitim Müdürlerini, şube müdürlerini işin içine kattılar. Ancak her zaman vicdanına güvendiğimiz eğitim camiası, Türk öğretmeni tercihini ve gönlünden geçeni sandığa girince yapmış ve Türk Eğitim-Sen’li İLKSAN ilçe temsilcilerini seçmiştir. Hayırlı uğurlu olsun.

TÜRK ÖĞRETMENİNDEN UMUDUMUZU KESEMEYİZ

Buradan bir kez daha üzerine basarak söylüyorum. Herkesten ve her şey den umudumuzu keseriz.  Türk öğretmeninden umudumuzu kesemeyiz. Seçim gönül işidir. Zorlamayla olmaz da ondan, tehditle olmaz da ondan, 20 yıl 5 dönem Kütahya’da ilçe seçimlerine katıldım. Sandığı kapatacağız dediler. Biz seçimleri protesto ediyoruz dediler. Sandık doğru yönetilmiyor dediler. Ama seçimleri kaybettiler. Keşke gölge etmeseler de biz İLKSAN’ı büyütmeye geliştirmeye devam etsek. Türk Eğitim Sen Adayları; Domaniç, Tavşanlı, Hisarcık Çavdarhisar, Aslanapa, Altıntaş ve Merkez ilçe iki olmak üzere net olarak Kütahya’da İLKSAN seçimlerini kazanmış, eğitim çalışanlarının güvenini almıştır. Bize oy veren vermeyen ilimizde bulunan 1958 İLKSAN üyesi ‘nin tamamının İLKSAN’la alakalı aracısı biziz hepsi bizim arkadaşımızdır. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da üyelerimize hizmet etmeye devam edeceğiz.

 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV