banner120

banner117

banner107

24 Haziran 2021 Perşembe

1 MİLYONUNCU AŞI KÜTAHYADA YAPILDI

İL ÖZEL İDARE GÜCÜNE GÜÇ KATIYOR

Kütahya İl özel İdare yaptığı çalışmalarla göz dolduruyor. Asfaltsız köy bırakmayan İl Özel İdare ekiplerinin gücüne güç katacak yaklaşık 7 milyon değerinde 13 araç takviyesi ile daha güçlü hale geldi.

08 Haziran 2021 Salı 09:39
İL ÖZEL İDARE GÜCÜNE GÜÇ KATIYOR
 
İL ÖZEL İDARE GÜCÜNE GÜÇ KATIYOR

Kütahya İl özel İdare yaptığı çalışmalarla göz dolduruyor. Asfaltsız köy bırakmayan İl Özel İdare ekiplerinin gücüne güç katacak yaklaşık 7 milyon değerinde 13 araç takviyesi ile daha güçlü hale geldi.

ŞEHİR KONFORUNU KÖYLERE GÖTÜRÜYORLAR

Kütahya İl Özel İdare ilimizdeki köylerde yaptığı başarılı çalışmaların yanı sıra yenilediği araçlarla vites yükseltti. Hummalı bir şekilde çalışmalarına hız katan İl Özel İdare Meclis Başkanı Musa Yılmaz Başkanlığında ulaşılamayan köylere ulaşarak Avrupa standartları ile köyleri donatıyor. Sıcak asfalt ve beton asfalt çeşitleri ile köyleri donatan İl Özel İdare şehir konforunu köylere götürüyor. Başarılı ve azimli ekibiyle yağmur, çamur, kış demeden özveri ile çalışıyorlar.

ŞİMDİ DAHA GÜÇLÜLER

Kütahya İl Özel İdaresi ekiplerinin gücüne güç katacak yeni araçlar tanıtıldı.  6 Milyon 782 Bin 588 TL değerinde 13 aracı bünyesine katan İl Özel İdare’de yeni araçlar tanıtıldı. 1 Adet Greyder, 1 Adet Silindir, 1 Adet Yükleyici, 4 Adet Panelvan Binek, 2 Adet Damperli Kamyon, 2 Adet Su Tankeri, 1 Adet Eğitim ve Motivasyon aracı, 1 Adet Panelvan Minübüs’ü listesine dahil eden İl Özel İdare törenle görev yapacağı alanlara ulaşmak üzere şoförlere teslim edildi.

İl Özel İdare’de düzenlenen törene Kütahya Valisi Ali Çelik, Kütahya İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç, AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, İl Özel İdare Meclis Başkanı Musa Yılmaz ve İl Genel Meclisi üyeleri katıldı.

ARAÇ PARKIMIZI GÜÇLÜ VE GENÇ TUTMAYA ÇALIŞTIK

İl Özel İdare Meclis Başkanı Musa Yılmaz törende yaptığı konuşmasında “ 2015 yılında ciddi bir araç parkurumuzu yeniledik.  Geçmişte yaşanmayan bir çapta yenileme yaptık. 2015 yılı sonrası da her yıl özel idaremize belli ölçüde  araç takviyesi yaparak araç parkımızı güçlü ve genç tutmaya çalıştık. Kütahya coğrafyası geniş, köy sayımız fazla, yol standartlarımız çok yükseldi. Yeni alınan iş makineleri de ekonomik araçlar 81 tane ağır iş makinemiz var. 7 dozer, 21 greyder, 9 tane eksvatör,  11 yükleyici, 20 tane silindir, 2 tane fnişerimiz var. 2021 yılında da 8 adet iş makinesi kazandırıyoruz. Yeni katımız araçların maliyeti yaklaşık 7 milyon civarında Kütahya’mızın kırsala yapılan yatırım noktasında çok iyi bir noktadayız” dedi.

KIRSALDA ÇOK CİDDİ HİZMETLERİMİZ VAR

AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler törende yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi. “ İl Özel İdaremizin makine parkına yeni araçlar kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İlimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. İl Genel Başkanımız detaylı olarak anlattı gerçekten çok geniş bir kırsal alana sahip bir iliz ve yakın illerimize baktığımız zaman kırsalda çok ciddi hizmetlerimiz var. Bunun daha da iyiye gitmesi adına makine parkımıza yeni araçlar kazandırdık. 546 köyümüzde, bütün beldelerimizde, ilçelerimizde il özel idaremizin kapsamı alanında ki bütün alanlarda çok ciddi hizmetlerimiz oluyor.  Kışın kar’la mücadele de yazın yol yapımında bir çok alanda il özel idaremizin hizmet alanlarında ciddi hizmetler yapılıyor dedi.

 

12 İLÇE 546 KÖYDE HİZMET VEREN BİR ÖZEL İDAREMİZ VAR

Kütahya Valisi Ali Çelik yaptığı konuşmasında “Özellikle yaklaşık bir yıllık çalışma dönemini tamamlamak üzereyiz. Bu kapsamda sayın milletvekillerimizin de il genel meclis başkanımızın da ifade ettiği gibi 12 ilçe 546 köyde hizmet veren bir özel idaremiz var. Buradaki planları ve hedefleri sistematik bir program çerçevesinde yürütüyorlar. Bunu sağlayan en önemli güçte onların birlikteliği 12 ilçemizdeki il genel meclis üyelerimiz burada uyumlu ve ahenkli bir çalışma yürütüyorlar.  Bu koordinasyonu ve süreci de yöneten bir genel sekreterimiz var. Meclis başkanımız il genel meclis üyeleri ve genel sekreterimizle teşkilatın uyum konusunda müthiş bir emek ve başarı sergiliyorlar. Bunların ihtiyaç duyduğu kaynak üretme konusunda da sayın milletvekillerimizin de inanılmaz bir desteği var. Bugün araç parkına kazandırdığımız 9 aracımız var yaklaşık 7 milyon lira bunun bir kısmının il genel meclisinin kendi bütçesinden belli bir kısmının da dışarıdan gelen hibe kaynaklı Hazine ve Maliye Bakanlığımızın göndermiş olduğu 3 Milyon TL kaynakta sağlandı. Bu anlamda da sayın milletvekillerimizin ciddi katkıları oldu. Tüm çalışanlarımıza Allah kaza bela vermesin hayırlı olsun” dedi.

 
    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV