banner162

banner148

banner147

23 Ekim 2021 Cumartesi

PERSONEL HİZMETİ ALINACAKTIR

İL ÖZEL İDARE’DE EN DÜŞÜK MAAŞ 4 BİN 955 TL OLDU

Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Kütahya İl Özel İdaresi Personel A.Ş bünyesinde çalışan 228 işçinin toplu iş sözleşmesi anlaşmalarının sonuçlandığını bildirdi. Kütahya il özel idaresi personel A.Ş. bünyesinde çalışan 228 işçinin toplu iş sözleşmesi anlaşma ile sonuçlandı. Kütahya il özel idaresinde en düşük işçi maaşı 4 Bin 955 TL oldu.

27 Eylül 2021 Pazartesi 15:49
İL ÖZEL İDARE’DE EN DÜŞÜK MAAŞ 4 BİN 955 TL OLDU
 
İL ÖZEL İDARE’DE EN DÜŞÜK MAAŞ 4 BİN 955 TL OLDU

Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Kütahya İl Özel İdaresi Personel A.Ş bünyesinde çalışan 228 işçinin toplu iş sözleşmesi anlaşmalarının sonuçlandığını bildirdi. Kütahya il özel idaresi personel A.Ş.  bünyesinde çalışan 228 işçinin toplu iş sözleşmesi anlaşma ile sonuçlandı. Kütahya il özel idaresinde en düşük işçi maaşı 4 Bin 955 TL oldu.

 

İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz “1 Mart 2021 den geçerli olmak üzere öncelikle 4 Bin 100 lira altında olan ücretler 4 Bin 100 liraya çekildi. Daha sonra ücretlere % 12 ve eylül ayından itibaren de %5 zam uygulanacak. Artı enflasyon farkları da oluşursa onlar da yansıtılacak” dedi.  

EN DÜŞÜK ÜCRET 4 BİN 955 LİRA OLDU

Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz yaptığı yazılı açıklamada Kütahya İl özel İdaresi Personel A.Ş’ de çalışan işçilerin toplu sözleşmelerinin imzalandığını söyledi. Buna göre İl Özel idare bünyesinde çalışan bekâr bir işçinin en düşük ücreti 4 Bin 480 lira buna 475 lira ikramiye ve ek ödemede ilave yapıldığında 4 Bin 955 lira oldu. 1 çocuklu işçimizin eline geçecek en düşük ücret 4 Bin 575 lira artı 475 lira ikramiye ve ek ödeme ile birlikte 5 Bin 050 lira olacaktır. En yüksek işçi ücreti de 6 Bin 526 lira artı 688 lira ek ödeme ve ikramiye payları da ilave edilirse 7 Bin 214 lira olacak dedi.  

RAKAMLAR DAHA DA YÜKSELECEKTİR

İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz yaptığı yazılı açılmada “Böylelikle ilimizin en ücra köşesine gece gündüz hizmet götüren değerli işçi kardeşlerimiz bu sözleşme döneminde bu ücretlerle çalışacaklardır. Gönlümüz her türlü fedakarlığa katlanan ve ilimize büyük katkılar sağlayan emekçi arkadaşlarımın daha yüksek ücret almalarıdır, ancak özel idare bünyesinde çalışan işçilerimiz tabiî ki çalışmalarının karşılığı olarak fazla mesai ve arazi gibi ilave ücretler de aldıklarını hesaba katarsak rakamlar daha da yükselecektir” dedi.

ALIN TERLERİNİN KARŞILIĞIDIR

İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz “bu belirttiğim ücretler en düşük ve en yüksek ücretlerdir. İl genel meclisi başkanı olarak bende bir işçi emeklisi ve sendikacı olarak gönlümün hep çalışanlar tarafındadır. Sözleşme dönemi başarılı bir şekilde tamamlanmıştır, ikramiye ve sosyal haklarda ciddi iyileştirmeler yapılmıştır. İşveren ve işçi sendikalarımızın yetkililerine de teşekkür ediyorum. Tüm emekçi kardeşlerime hayırlı olsun diyorum alın terlerinin karşılığıdır. aileleriyle sağlıklı mutlu ve huzurlu bir yaşam kazasız belasız mesai ler diliyorum” ifadelerine yer verdi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV