banner155

banner148

banner147

28 Eylül 2021 Salı

YOL-İŞ SENDİKASI ÜYELERİNİ KAZANDIRDI

KİHMED 3’Ü1 ARADA KİTAP KAHVE AÇILDI

Kütahya İmam-Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği tarafından hayata geçirilen 3ü bir arada kitap kahve projesi düzenlenen törenle gençlerin hizmetine sunuldu.

29 Temmuz 2021 Perşembe 10:53
KİHMED 3’Ü1 ARADA KİTAP KAHVE AÇILDI
 

KİHMED 3’Ü1 ARADA KİTAP KAHVE AÇILDI

Kütahya İmam-Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği tarafından hayata geçirilen 3ü bir arada kitap kahve projesi düzenlenen törenle gençlerin hizmetine sunuldu. 
Bahçelievler mahallesinde KİHMED tarafından hayata geçirilen ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen proje kapsamında çocuklara teknoloji, kitap ve spor alanlarında eğitimler verilecek. Yoğun katılımın olduğu program kur’an-ı kerim tilavetiyle başladı. Törende açılış konuşmalarını gerçekleştiren KİHMED Başkanı Mustafa Önsay, emeği geçenlere teşekkür etti, “hayırsever iş adamlarımız sayesinde burada 500m2’lik bir alanda yeni bir yer inşa etmeye başladık. Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan projemiz geçtikten sonra kitap kahve ismini verdik. Bu 3ü bir arada şeker, süt ve kahve değil tabii ki, buradaki kastımız şu: teknoloji, okçuluk ve okuma salonlarıyla bu üçünün birleştiği bir merkez olarak burayı planladık. İnşallah, bu merkezimiz de KİHMED Kitap Kahve gibi çocuklar için bir medrese haline gelir, hayallerine ulaşmalarında vesile olur” diye konuştu.
Bu tarz merkezlerin önemine değinen Ak Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun “Burada  yetiştirilmek istenen gencin en önemli özelliği dinini, devletini, vatanını, milletini seven, ahlakını bilen, hakikaten bu vatan için gözünü kırpmadan belkide canını bile verebilen insanlar yetiştirmek. Hepimizin gayesi bu. Bu manada ben bu çalışmayı çok önemsiyorum.” dedi. 
3ü bir arada Kitap Kahve projesinin bölge için önemli bir ihtiyacın giderileceği bir merkez olacağını ifade eden Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık “Belediyemiz olarak her mahallemize olduğu gibi bu mahallemizde de ne tür ihtiyaç varsa başkanımızın ve mahalle sakinlerimizin yanlarında olduğumuzu iletmek isterim. Bu tür merkezleri ne kadar çok artırırsak bu şehrin evlatlarına Türk-İslam eğitiminin verileceği bir merkez daha kazandırmış oluruz” dedi.
Gençlerin ihtiyaç duyduğu merkezlerin açılmasından duyduğu memnuniyeti paylaşan Ak Parti Kütahya  Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, “Gençlerimiz bizim için çok önemli diyoruz ve böyle merkezlerin, böyle cemiyetlerin açılması çocuklarımızın yoğun olduğu bir mahallede de çok önemli ve gereksinim var. Rabbim, milli, manevi değerlerini öğrenen ve sporunu yapan gençlerimizin faaliyetlerini yapabileceği yerlerin sayısını artırsın” diye konuştu. 
Gençlerin burada olumlu örneklerle hayata hazırlanacağını kaydeden Ak Parti Kütahya milletvekili İshak Gazel “Güzel bir vesile ile burada bulunuyoruz. Burada gençlerimiz olumlu örneklerle kendilerini hayata hazırlayacak bir döneme girecekler. Belki on yıllar sonra belki yirmi yıl sonra burada yaşamış olduğu güzel anıları hatırlayarak, burada edinmiş olduğu bilinci daha da yükselterek memleketimizin yükselmesi için çalışacaklar”  dedi.
3'ü Bir Arada Kitap Kahve’de emeği geçen bütün hayırseverlere teşekkür eden Vali Ali Çelik, “Bize ait olan milli, manevi ve kültürel değerlerimizin öğretildiği, yaşatıldığı bir sürecin devamına katkı sunacak mekânların sayısının artmasını diliyorum. KİHMED Kitap Kahve, sayısının artmasının dilendiği bir süreç olarak karşımızda duruyor. Bu bir örnek, ikincisini bugün burada hizmete açıyoruz. Sürdürülebilirlik ve fonksiyon tanımlamak bu işin en temel dinamiği. Bu tür faaliyetlerin parçası olan, maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen iş insanlarımıza şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından dualar eşliğinde merkezin açılışı yapıldı.
Açılışa; Kütahya Valisi Ali Çelik, AK Parti Kütahya Milletvekilleri İshak Gazel ile Ceyda Çetin Erenler, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Altıntaş Belediye Başkanı Arif Teke, KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Gençlik ve Spor Bakanlığı Baş Müfettişi Mehmet Bulut, Ak Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet Aydın, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Gayret, İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Ünal, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü İbrahim Çatladan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Melek Mankan, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Usame Doğan, Ak Parti  Merkez İlçe Başkanı Fatih Oruç, Ziraat Katılım Bankası Müdürü Hakan Koca, İzmir İmhad Derneği Başkanı Burhanettin Kansızoğlu, Memur-Sen İl Başkanı Fatih Köse, Tügva İl Başkanı Orhan Yener Kaytancı, Ensar Vakfı Şube Başkanı Rüştü Benli, Birlik Vakfı Şube Başkanı Ali İhsan Özdemir, hayırsever iş insanları ile davetliler katıldı.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV