banner120

banner117

banner107

24 Haziran 2021 Perşembe

1 MİLYONUNCU AŞI KÜTAHYADA YAPILDI

KÖYDES ÖDENEKLERİ BELLİ OLDU. KÜTAHYA 4 MİLYONLUK FARKLA 37 MİLYON 820 BİN LİRA ALDI

KÖYDES ödenekleri belirlendi. 28 Nisan’da belirlenen ödenekle ilimiz 2020 yılına nazaran bu yıl 4 Milyon TL ciddi bir oranda artış aldı. İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Geçen yıl 33 milyon 810 bin lira gibi bir ödenek ilimize tahsis edilmiş olup, bu yılda Cumhurbaşkanlığının 28 Nisan 2021 günü 3917 sayılı kararıyla KÖYDES ödenekleri belirlendi. 37 Milyon 820 bin lira gibi çok önemli bir ödenek direkt ilçelerimizin hesabına başta belirttiğim kriterler doğrultusunda aktarılacaktır” ifadelerini kullandı.

30 Nisan 2021 Cuma 13:10
KÖYDES ÖDENEKLERİ BELLİ OLDU.  KÜTAHYA 4 MİLYONLUK FARKLA 37 MİLYON 820 BİN LİRA ALDI
 KÖYDES ÖDENEKLERİ BELLİ OLDU.

KÜTAHYA 4 MİLYONLUK FARKLA 37 MİLYON 820 BİN LİRA ALDI

KÖYDES ödenekleri belirlendi. 28 Nisan’da belirlenen ödenekle ilimiz 2020 yılına nazaran bu yıl 4 Milyon TL ciddi bir oranda artış aldı. İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Geçen yıl 33 milyon 810 bin lira gibi bir ödenek ilimize tahsis edilmiş olup, bu yılda Cumhurbaşkanlığının 28 Nisan 2021 günü 3917 sayılı kararıyla KÖYDES ödenekleri belirlendi. 37 Milyon 820 bin lira gibi çok önemli bir ödenek direkt ilçelerimizin hesabına başta belirttiğim kriterler doğrultusunda aktarılacaktır” ifadelerini kullandı.

PANDEMİYE RAĞMEN ÖDENEKLER KESİNTİSİZ VEARTARAK DEVAM EDİYOR

İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz KÖYDES projesi için kullanılan ödeneklerin belirlendiğini söyleyerek “Pandemiye rağmen ödenekler kesintisiz ve artarak devam ediyor” ifadelerini kullandı. KÖYDES ödeneği hakkında bilgiler veren İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz “sayın Cumhurbaşkanımızın 2005 yılında ortaya koyduğu yüksek irade ve vizyon doğrultusunda köylerin altyapısını destekleme projesi adıyla bilinen KÖYDES projesi Cumhuriyet tarihimizin kırsalda en büyük kalkınma hamlesi ve altyapı programıdır.Bu vesile ile 2005 yılından bu yana her yıl köylerimize kırsala ciddi kaynaklar aktarılmasına onay ve karar veren sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı ifade ediyorum” dedi.

BU SENE 4 MİLYONLUK CİDDİ BİR FARK VAR

İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz “geçen yıl 33 milyon 810 bin lira gibi bir ödenek ilimize tahsis edilmiş olup ilçelerimizin köy sayısı nüfusu ve yol ağı kriterleri esas alınarak direkt ilçelerin hesabına aktarılmıştı. Bu yılda Cumhurbaşkanlığının 28 Nisan 2021 günü 3917 sayılı kararıyla KÖYDES ödenekleri belli olmuş,  37 Milyon 820 bin lira gibi çok önemli bir ödenek direkt ilçelerimizin hesabına başta belirttiğim kriterler doğrultusunda aktarılacaktır.

549 KÖY YARARLANDI

Tabii kırsalda bu ödenekler yol, içme suyu, kanalizasyon ve sulama da kullanılabiliyor bunun haricinde başka bir projede kullanılamıyor şimdiye kadar bu ödenekler sayesinde 546 köyümüz ve 109 bağlısınının altyapısını yüzde 95’ler seviyesinde bitirdik diyebiliriz. Tabii hayat devam ederken yeni ihtiyaçlar ve yenilemeler ortaya çıkıyor. Bu talepler doğrultusunda önümüzdeki günlerde sayın valimizin koordinesinde bir toplantı yapılacak,  ilçe kaymakamlarımızın katılımıyla ihtiyaçlarımız tespit edilecek ve bu kaynaklar ilçelerde kaymakamlarımızın başkanlığında il genel meclis üyelerimizin öneri ve katılımlarıyla özel idare teknik ekiplerinin de verileri dikkate alınarak projeye dönüştürülecektir.

ALTYAPI ANLAMINDA ÇOK DAHA İYİ BİR NOKTAYA ULAŞMIŞ OLACAĞIZ

İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz” Bu sene bu projeleri bitirdiğimizde ki yıl içinde kullanmak zorunluluğumuz var. Bitirdiğimizde Kütahya kırsalında altyapı anlamında çok daha iyi bir noktaya ulaşmış olacağız ve bu vesileyle tekrar başta sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize teşekkürlerimi sunuyorum. Ödenekler, ilimize, ilçelerimize, köylerimize hayırlı olsun diyorum”dedi.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV