banner238

banner268

banner148

XYZ123

08 Ağustos 2022 Pazartesi

YATAĞAN’IN AĞASI NİDA OLÇAR

KSBÜ’DE BAŞARILI CERRAHİ GİRİŞİMLER DEVAM EDİYOR

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) hekimleri tarafından 61 yaşındaki bir hastanın yemek borusu, kitle nedeniyle gerekli tanı ve ön tedavi işlemleri sonrası çıkartılarak, yerine midesinden yapılan yeni yemek borusu takıldı. Cerrahi ekipte görev alan hekimler şu açıklamayı yaptı:

03 Aralık 2021 Cuma 09:52
KSBÜ’DE BAŞARILI CERRAHİ GİRİŞİMLER DEVAM EDİYOR
 
KSBÜ’DE BAŞARILI CERRAHİ GİRİŞİMLER DEVAM EDİYOR

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) hekimleri tarafından 61 yaşındaki bir hastanın yemek borusu, kitle nedeniyle gerekli tanı ve ön tedavi işlemleri sonrası çıkartılarak, yerine midesinden yapılan yeni yemek borusu takıldı.  Cerrahi ekipte görev alan hekimler şu açıklamayı yaptı:

“61 yaşındaki erkek hastamıza yemek borusundaki tıkayıcı kitle nedeniyle gerekli tanı ve ön tedavi işlemleri sonrası kalıcı tedavisi olan yemek borusunun çıkartılarak, yerine kendi midesinden yeni yemek borusu yapılması işlemi KSBÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanemizde başarılı şekilde tamamlanmıştır. Cerrahi alanda, 'total ösefajektomi ve gastrik pull-up'olarak bilinen işlem kentimizde ilk defa hibrit yöntemle gerçekleştirilmiştir. Bu yöntemle laparoskopik ve endoskopik teknolojiler açık cerrahi işlemler ile birlikte kullanılarak karın açılmadan ameliyatın önemli bir kısmının tamamlanması mümkün olmuştur. Cerrahi işlemler KSBÜ Tıp Fakültesi Anestezi ve Reanimasyon Anabilim Dalı (AD), Genel Cerrahi (AD) ve Göğüs Cerrahisi AD öğretim üyelerinin de görev aldığı bir ekip tarafından gerçekleştirilmiştir.”

Ameliyatta görev alan öğretim üyelerinin isimleri şu şekilde:

Prof.Dr. Canan Balcı (Anestezi ve Reanimasyon AD), Prof. Dr. Faik Yaylak, Doç. Dr. Sezgin Zeren, Dr Öğr. Üyesi Ali Cihat Yıldırım (Genel Cerrahi AD), Dr.Öğr.Üyesi Suat Patlakoğlu, Dr.Öğr. Üyesi Zeki Tahsin Yapakçı (Göğüs Cerrahisi AD).

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV