banner131

banner117

banner107

29 Temmuz 2021 Perşembe

AHMET ERBAŞ'IN ACI GÜNÜ AMCASI KORONADAN YAŞAMINI YİTİRDİ!

KURBAN BIÇAKLARINIZI USTASINDAN ALIN

Yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla Kurban bıçaklarınızın usta ellerden alınması gerektiğine vurgu yapan Balıkçı Bıçak Burak Yılmaz “bıçak diyerek geçmeyin kurban da en ihtiyacınız olacak bir alet” diyerek kurban keseceklere kaliteli bıçakları tercih etmelerini tavsiye etti.

16 Temmuz 2021 Cuma 13:32
KURBAN BIÇAKLARINIZI USTASINDAN ALIN
 
KURBAN BIÇAKLARINIZI USTASINDAN ALIN


Yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla Kurban bıçaklarınızın usta ellerden alınması gerektiğine vurgu yapan Balıkçı Bıçak Burak Yılmaz “bıçak diyerek geçmeyin kurban da en ihtiyacınız olacak bir alet” diyerek kurban keseceklere kaliteli bıçakları tercih etmelerini tavsiye etti.

BIÇAKÇILIK MESLEĞİ, ZANAATTIR

Balıkçı Bıçak Burak Yılmaz “Bıçakçılık mesleği, zanaattır. El kabiliyetinin olması gerekiyor.” dedi. Bıçakta çelik çok önemli, ayrıca çeliğin birçok çeşidi bulunmaktadır. Örneğin; av bıçağının çeliği daha serttir. Av bıçağında olması gereken en önemli özelliğin; yarı yolda bırakmaması, “Örneğin; kampa gittiğiniz zaman kampta geçirdiğiniz birkaç günlük süre boyunca bıçağın sizi, her türlü işi yaparken yarı yolda bırakmaması gerekiyor. Mesela; mutfak bıçağını biraz zorladığınız zaman kırılır. Çünkü bıçağın sertliği fazla değildir. Av bıçaklarının ağızları daha kalındır.”

HER BIÇAK KALİTELİ DEĞİLDİR

İyi bir bıçağı vatandaş görüntüsünden anlayamaz. Bıçağın görüntüsü çok önemli değildir. Önemli olan bıçakta kullanılan çeliğin kalitesidir. Müşterinin, kullanım yerine göre bıçağı seçmek önemlidir. Mesela bıçakta sertlik değerleri bulunuyor. Her bıçağın sertlik dereceleri ayrıdır.”

SİZ İHTİYACINIZI SÖYLEYİN BİZ YAPALIM

Özel tasarım bıçakları ile Kütahya’da fark yaratan Balıkçı Bıçak ihtiyaca göre yaptığı özel bıçaklar sayesinde müşterilerine “siz ihtiyacınızı söyleyin biz yapalım” diyerek seslendi. Balıkçı Bıçak olarak Kütahya da hizmet vermekte olup bıçak kılıfı, bıçak satışı, özel bıçak yapımı vb. hizmetleri müşterilerimizin bizi kolay bulabileceği yere taşıma kararı aldık. Amacımız severek ve büyük bir heyecanla yaptığımız işimiz ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verip aynı zamanda müşterilerimizin memnuniyetini sağlamaktır. Sektör içerisinde sürekli kendimizi yenileyerek müşterilerimize her zaman daha kaliteli hizmet verme çabası içinde olup müşteri memnuniyetini de önemsemekteyiz. Firmamızın en değerli parçası olan siz değerli müşterilerimizin hoşnut olabilmesi için dünya standartlarında modern uygulamaları getirmekten çekinmiyoruz. Sektöründe lider bir firma olmayı benimseyen firmamız, firmalar ve müşterilerine yenilikçi, dürüst, kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Yeniliklere açık bir şekilde performans gösteren kadromuz sayesinde en yeni teknolojileri bile oldukça kısa bir süre içerisinde hayat buluyor. Tüm bu kaliteli uygulamaları gerçekleştirirken firmamızın daha geniş bir kitleye ulaşabilmesi için çaba gösteriyoruz dedi.

KURBAN BIÇAKLARINIZI USTASINDAN ALIN

Bıçağın ustasından alınmasını tavsiye eden bıçakçı Yılmaz, marketlerde satılan bıçakların kurban kesiminde kullanılmaması gerektiğini vurguladı. Kurban kesiminde bıçağın önemine değinen Bıçakçı Yılmaz, kurban kesilecek bıçakla parçalama sırasında kullanılan bıçakların farklı özelliklere sahip olduğunu anlattı.

 

BİLEME İŞİ TECRÜBE İSTER

Her yerde bilenir ancak nasıl bilenir, keser bilinmez. Vatandaşlarımız oralarda bilettikleri bıçakları tekrar bizlere getiriyor. Vatandaşımızın kurbanına ehemmiyet gösterdiği gibi bıçağına ehemmiyet göstermesi lazım." diye konuştu.  Kurban öncesi yoğun bir çalışma temposuna girdiklerini vurgulayan Yılmaz, "Bizim her sene bileme işimiz yoğunlaşır. Normal müşteri potansiyelimizin yanında, daha önce başka yerlere bileterek memnun kalmayarak gelenler oluyor." dedi.

 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV