banner131

banner117

banner107

29 Temmuz 2021 Perşembe

ALTINTAŞ'TA BİÇERDÖVER KONTROLLERİ

KÜTAHYA DEMOKRASİ BAYRAMINDA TEK YÜREK OLDU

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma ve kutlama etkinlikleri Kütahya Valiliği önünde gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan etkinliklerde protokol konuşmaları, günün önemini belirten şiirlerin ve ilahilerin okunması, kahramanlık türküleri dinletisi ve tüm camilerden eş zamanlı olarak okunan sala ile devam etti.

18 Temmuz 2021 Pazar 12:24
KÜTAHYA DEMOKRASİ BAYRAMINDA TEK YÜREK OLDU
 
KÜTAHYA DEMOKRASİ BAYRAMINDA TEK YÜREK OLDU

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma ve kutlama etkinlikleri Kütahya Valiliği önünde gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan etkinliklerde protokol konuşmaları, günün önemini belirten şiirlerin ve ilahilerin okunması, kahramanlık türküleri dinletisi ve tüm camilerden eş zamanlı olarak okunan sala ile devam etti.  

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kütahya Valiliği önünde il protokolü ve vatandaşların katılımı ile kutlandı. Program Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ulusa sesleniş konuşması ile başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Okunan Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından, İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş ‘Vatan Sevgisi ve Milli İrade’ konulu sohbeti ile program devam etti. İl Müftüsü Demirtaş’ın ardından sahneye İl Müftülüğü ilahi korosu sevilen ilahileri seslendirdi. Program Fatih Anadolu Lisesi öğrencisi Ümran Girgin ’15 Temmuz’ şiiri ile devam etti. Girgin’in okuduğu şiirin akabinde Vali Ali Çelik, ‘15 Temmuz Şehitleri Sancak Koşusu’ ile Zafer Meydanı'na ulaştırılan ay yıldızlı sancağı şampiyon sporcu Recep Tula'dan teslim aldı.

TÜRK EVLATLARINDAN ŞAMAR YEDİLER

Yapılan protokol konuşmalarında sahneye ilk olarak çıkan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “15 Temmuz 2016 tarihi Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve aziz Türk Milletinin birlik ve beraberliğine haince girişimde bulunan Fetullahçı terör örgütünün mensuplarının bir daha kafalarını kaldıramayacak şekilde, Türk milletinin kahraman evlatları tarafından şamar yediği bir gündür. Bugün o günün üzerinden beş yıl geçti. Bin yıl önce Anadolu topraklarına gelen Türk Milletinin, yaklaşık 100 yıl önce Çanakkale’de başlayıp Samsun’da, Sakarya’da, Dumlupınar’da ve 9 Eylül tarihinde İzmir’de sonlandırdığı ve 1923 yılında Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurarak tüm dünya’ya gücünü gösterdiği günün yaklaşık 100 yıl sonra, 15 Temmuz 2016’da bir kez daha kendinde cesaret bulup, bu devletin toprağına, bu devletin bu milletin verdiği ekmeğe ihanet eden çetenin artık bir daha cesaret edemeyeceği şekilde tarihi mühürleyen ve vatan evlatlarının canını vererek, dünya’ya meydan okuduğu ve bunu tescillediği gün oldu.

O ŞERRİN HAYRI, SİSTEMİN DEĞİŞMESİNE NEDEN OLDU

Tankların önüne kendi canlarını atarak şehit olan 251 vatan evladı, birliğin beraberliğin demokrasinin ne demek olduğunu dünya’ya bir kez daha anlattı. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli Beyin olayı duyar duymaz Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve seçilmiş hükümete bağlıyız, onun yanındayız mesajı ile başlayan mücadele hareketi, Sayın Cumhurbaşkanımızın uçaktan indikten sonra aziz milletimizi meydanlara davet etmesiyle beraber bu kalkışmanın sabaha karşı sona erdirildiği çok anlamlı bir gündü 15 Temmuz. Ondan sonra, bugünlere geldiğimizde aradan beş yıl içerisinde birliğin, beraberliğin ve demokrasinin ne anlama geldiğini aziz milletimiz çok daha iyi anladı. Belki de o şerrin hayrı, sistemin değişmesine, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin kurulmasına ve Cumhur İttifakının bu ülkenin geleceğine damga vurmasına sebep oldu.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDUNUZ

Her şerde bir hayır vardır. Ben, bu kalkışmanın bastırılarak bir daha Türkiye’de kimsenin cesaret edemeyeceği kahramanlık örneğini aziz milletimizin verdiğini, bu meydanda da hemşerilerimizin demokrasi aşığı olarak, bu anma gününe, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlamalarına iştirak ettiğini burada şahit olarak, milletimizin bir kazancı olarak görüyorum. Allah bu günleri bize yaşatan tüm şehitlerimize, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten, onun silah arkadaşlarından bugüne, PKK, FETÖ ve diğer tüm terör örgütlerine karşı mücadelede hayatlarını kaybeden kahraman güvenlik güçlerimize, bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun. Gazilerimize hayırlı uzun ömürler diliyor, Rabbim onları en güzel şekilde ağırlamayı bizlere nasip etsin diyorum. Böyle bir güne katılarak bizleri bu meydanda yalnız bırakmadığınız ve bu meydanı doldurarak Türkiye’ye örnek olduğunuz için değerli hemşerilerimize saygılarımı, sevgilerimi ve hürmetlerimi sunuyorum” dedi.

251 ŞEHİDİMİZ BU VATAN İÇİN BİR DESTAN YAZDI

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın ardından sahneye gelen Kütahya Milletvekili Ahmet Ebaş, “Yaklaşık 100 yıl önce Dumlupınar’da bin yıl önce Malazgirt ile aldığımız bu ülkenin tapusunu yedi düvele vermeyiz dediğimiz, kan döktüğümüz, şehitler verdiğimiz bu aziz toprakta, 5 yıl önce bugün kendi vatandaşımız zannettiğimiz alçak, namussuz ve şerefsiz bir güruhun, bu ülkeyi bölme, parçalama ve işgal girişimine şahit olduk. O gün sokağa dökülen milyonlar, tankların önüne kendisini atan kardeşlerim, kendi vatandaşını kurşunlayan o alçaklara ayağında ki terliği atan Fatma Teyzem, 251 şehidimiz bu vatan için bir destan yazdı” dedi.

COŞKUN BİR SEL OLDUK

Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, “5 yıl önce olduğu gibi bugüne meydanları hep birlikte doldurduk. Türkiye düşmanlarının, aç kurtlar gibi cennet vatanımıza gözünü diktiği, ülkemizin suyunu içip ekmeğini yiyen hainlerin, askerlerimize, milletimize silah doğrulttuğu 15 Temmuz gecesi, milletinden başka bir güç tanımadığını, milletimizi meydanlara çağıran Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde hep birlikte coşkun bir sel olduk” dedi.

MİLLETİN KENDİSİ HEDEF ALINDI

Kütahya Milletvekili İshak Gazel, “15 Temmuz darbe girişimi Türkiye’nin karışı karşıya kalmış olduğu en hain saldırıdır. Saldırı doğrudan milletin iradesini, vatanın bölünmez bütünlüğünü ve milletimizin birliğini hedef almıştır. Daha öncede ülkemizde darbeler yaşandı. Ama 15 Temmuz darbe girişimi milli iradenin daha önce uğramış olduğu saldırıların kat kat ötesine geçerek milletin kendisini hedef aldı” dedi

 

MİLLET İRADESİNİN GERÇEK YÜZÜNÜ GÖRDÜLER

15 Temmuz’un yıl dönümünde Zafer Meydanı’nı dolduran halka seslenen Kütahya Valisi Ali Çelik, konuşmasına Necip Fazıl Kısakürek’in “Her şey akar, su, tarih, yıldız, insan ve fikir; oluklar çift; birinden nur akar, birinden kir” dizeleriyle başladı.

VATAN EVLATLARI BEDENLERİNİ SİPER ETTİ

15 Temmuz 2016 gecesi, kirli oluklardan beslenen Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının darbe girişimleriyle karşı karşıya kalındığını belirten Vali Ali Çelik, “Dini, diyaneti, vatanı, özgürlüğü, millet iradesi, demokrasi için hiç düşünmeden ölümü göze alan vatan evlatları; Sayın Cumhurbaşkanımızın işaretiyle, darbeci alçakların, FETÖ mensuplarının tanklarına, uçaklarına, inançla bedenlerini siper ederek müdahale ettiler” dedi. Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Vali Çelik konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

ÖLÜME MEYDAN OKUYAN BİR DİRENİŞ

Türk milletini tankla, tüfekle esarete hapsetmek isteyenlerin idrak edemediği; iman gücünün, vatan sevdasının, millet aşkının hiçbir engel tanımayacağıdır. 15 Temmuz’da bu millet, son nefesine kadar ülkesine ve bayrağına sahip çıkacağını, silahı olmasa da teslim olmayacağını bir kez daha kanıtlamıştır. 15 Temmuz bizler için artık Türk milletinin demokrasiyle yaşama özgürlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığına, ülkemizin huzur ve refahına göz dikenlere karşı genç, yaşlı, kadın erkek demeden, milletçe ölüme meydan okuyan bir direnişle verilen cevabın adıdır.

MİLLETİMİZ İRADESİNİ DARBECİLERE ÇİĞNETMEDİ

Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un, ‘Belki yarın, belki yarından da yakın.’ ifadesinde olduğu gibi milletimiz, yarın olmadan ‘vatan bizim, irade bizimdir!’ diyerek Devletimiz içinde yuvalanan bu terör örgütünü hezimete uğrattı. Milletimiz Anadolu’nun dört bir yanında, meydanlarda, tankların önünde canları pahasına eşsiz bir destan yazarak tıpkı Çanakkale´de, Kurtuluş Savaşı’nda, Dumlupınar’da olduğu gibi yekpare bir vücut oldu, iradesini bu alçak darbecilere çiğnetmedi. O karanlık gecenin şerrini sabahın hayrıyla buluşturan Rabbimize hamdolsun.

Yapılan protokol konuşmalarının ardından Aysel Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Talha Kaptan ‘Ömer Halis Demir’e Ağıt’ isimli şiiri okudu. Ahmet Yakupoğlu güzel Sanatlar Lisesi Öğretmenleri tarafından hazırlanan kahramanlık türküleri dinletisi, Kuran-ı Kerim tilaveti, tüm camilerde eş zamanlı okunan sela ile birlikte dua edildi. Kütahya Belediyesi 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Zafer Meydanını dolduran hemşehrilerimize pilav ikramında bulundu. Etkinliğe katılan Kütahyalılar ellerinde şanlı Türk Bayrakları ile demokrasiye ve milli iradeye sahip çıktıklarını 5 yıl önce olduğu gibi bugünde bir kez daha gösterdiler.

 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV