banner228

banner148

22 Mayıs 2022 Pazar

YENİ ROTALAR’DAN 19 MAYIS YÜRÜYÜŞÜ

KÜTAHYA GERİLERSE TAVŞANLI GERİLER

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Kütahya’da yayın yapan gazetecilerle bir araya geldi. Tavşanlı Belediyesi’nin 2021 yılı çalışmalarından bahseden Güler “Biz birbirimize mahkûmuz. Bugün Tavşanlı leblebi üretiminde Tavşanlı leblebicisi ürettiği ürünü Çorum’a satıyor. Çorum’da tükettiği ürünü, sattığı ürünü Tavşanlı’dan alıyor. Yani Çorum olmazsa Tavşanlı, Tavşanlı olmazsa Çorum olmaz. İşin gerçeği bu, bende diyorum ki Kütahya olmazsa Tavşanlı, Tavşanlı olmazsa Kütahya olmaz. Bu manada da Kütahya’daki kazanılan her başarının sağlanan her başarının biz duacısıyız” dedi.

13 Ocak 2022 Perşembe 12:28
KÜTAHYA GERİLERSE TAVŞANLI GERİLER
 
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler

KÜTAHYA GERİLERSE TAVŞANLI GERİLER

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Kütahya’da yayın yapan gazetecilerle bir araya geldi. Tavşanlı Belediyesi’nin 2021 yılı çalışmalarından bahseden Güler “Biz birbirimize mahkûmuz. Bugün Tavşanlı leblebi üretiminde Tavşanlı leblebicisi ürettiği ürünü Çorum’a satıyor. Çorum’da tükettiği ürünü, sattığı ürünü Tavşanlı’dan alıyor. Yani Çorum olmazsa Tavşanlı, Tavşanlı olmazsa Çorum olmaz. İşin gerçeği bu, bende diyorum ki Kütahya olmazsa Tavşanlı, Tavşanlı olmazsa Kütahya olmaz. Bu manada da Kütahya’daki kazanılan her başarının sağlanan her başarının biz duacısıyız” dedi.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Kütahya’da yayın yapan gazetecilerle bir araya geldi. Tavşanlı Belediyesi’nin 2021 yılı çalışmalarından ve 2022 yılında yapılacak çalışmalar hakkında gazetecilere bilgi verdi. Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler Tavşanlı Belediyesine ait Meteoroloji cafe’de ağırladığı basın mensuplarına ilçe hakkında bilgiler verdi.

GENİŞ OTOPARK ALANI İLE KAPALI OTOPARK ALANI  HALA BİZİM TAVŞANLI’NIN BİR EKSİKLİĞİDİR

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler “Malum ülke olarak çok zor günleri yaşamaktayız. 2020 yılının Mart ayında başlayan Covid-19 belasıyla birlikte ülkemiz son iki senedir ekonomik anlamda, sosyal anlamda zaman zamanda siyasi anlamda zor günler geçirmekte dünyanın içerisine girdiği bunalımı maalesef gelişmekte olan ülkeleri daha fazla vurmakta, gelişmekte olan ülkeler arasında nüfus itibari ile ve ekonomik olarak en başta Türkiye geliyor. Gerçek anlamda şehircilik norm ve ilkeleri Tavşanlı’da uygulandı mı derseniz maalesef bu konuda ben şehir planlayıcı kimliğimle bu norm ve ilkelerin uygulandığı kanaati bende yok! Bu gerçekliği de hep beraber görmekteyiz. En azından şu var ekonomik durum itibari ile hali iyi olan vatandaşlarımızdan araba sevdası araç sahipliği konusu Tavşanlı’da bugün otoparklardaki sorunu ön plana çıkarmakta hâlbuki bilinen bir gerçek var. Kütahya Türkiye ortalamasında araç sahipliğinde ilk 6’da yer alıyor. Kütahya’yı 6 ncı sıraya yerleştiren Tavşanlıda ki neredeyse hane başına iki adet araç sahipliğidir. Bu manada geniş otopark alanı ile kapalı otopark alanı gibi hala bizim Tavşanlı’nın bir eksikliğidir.

DEMİRYOLU AĞI VAR. ÇOĞU İLÇE DE OLMAYAN BİR AVANTAJDIR BU

Tüm yerleşim yerleri İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi yerleşimlere aynı mesafede olan bir yerleşim. Demiryolu ağı var. Çoğu ilçe de olmayan bir avantajdır bu, ileriki dönemlerde inşallah lojistik anlamda Tavşanlı bir merkez konumuna gelmeye aday, bunun alt yapısını da hükümetimiz yerine getirdi. Demiryolu hatlarında elektrikli sistemle şuan da donattı. Sahip olduğu göç etmeyen nüfus yapısı itibari ile organize sanayi bölgeleri gelişiminde ve bu bölgedeki tercihinde önemli bir kent’tir Tavşanlı, bu nitelikli aday olma yolunda giden Tavşanlı genç nüfusuna buradaki çokluğundan kaynaklanmakta ve fabrika sahipleri de bunu kendi lehlerine bir avantaj olarak kullanma noktasında gayret sarf edecekler. İkinci etap ve 3. Etapla birlikte Tavşanlı’da Kütahya’da ki bir organize sanayi bölgesini geçmişten günümüze toplamdaki iş gücünü neredeyse 1,5 katına çıkaran bir iş gücünü bu hacme çıkaracağız.

BERABER HAREKET ETME YETENEĞİ HENÜZ KÜTAHYA’DA YOK!

Kütahya’da konuşulması gereken mevcut OSB’lerden ziyade turizm konusu bu anlamda da beraber hareket etme yeteneği henüz Kütahya’da yok! Her ne kadar da Kütahya bölgesi Turizm tesisleri olarak bir Watsapp birlikteliği oluşturulmuş olsa da bunun hayata geçirilmesinde bir hareket metodunun oluşturulmasın da ve devletin sağladığı teşviklerde yararlanma konusunda maalesef biz yeteri kadar aktif değiliz. Yoncalı Termal Turizm Merkezi diye bir kavram var. Geçmişte yonca’lının bu anlamda bir merkez olması noktasında görev yaptığım Saadet Partisi çatısı altındayken bir önerim olmuştu Kütahya’da ki yetkililere hem kamu kurum yetkililerine, hem siyaset temsilcilerine hem de o günkü belediye başkanına gelin yoncalıyı tavşanlı ve Kütahya ilinin bir merkez noktası haline getirelim. Orayı Turizm sınırları içerisine tekrar dâhil ettirelim. O bölgedeki sportif yapıların tamamına Tavşanlı ve Kütahya’nın ortak ihtiyacına göre tanzim edelim Yoncalı Termal Turizm Merkezi yapılansın bakanlık eliyle kamulaştırılmalar oluşturulsun planlama yapılsın o bölgeye dışarıdan gelecek olan otellerin hani otelde çakılı kalmak olmaz bölgenin zenginlikleri var. Destinasyon diye tabir edilen Emet’i, Simav’ı, Gediz’i Göbel kaplıcaları biz zaten şuanda oraya doğru gidiyoruz. Bu anlamda da oralar turizm merkezi olarak hareketlensin dedik. Ama 2009 senesinden bu tarafa yoncalı termal turizm merkezinde bir imar planı var. Turizm yatırımcısının o bölgeye gelme ihtimali yok aksine Kütahya’da bizim turizmci yatırımcısı olarak gördüğümüz bazı büyük ailelerin o bölgede yerleri olmasına rağmen mülkiyetteki sağlıksızlık nedeni ile onlarda bugün için oraya yatırımı düşünmemekte.

BİZ TİCARETİ ZENGİNLEŞTİRMEK İSTİYORUZ

Biz ticareti zenginleştirmek istiyoruz. Bu anlamda da Tavşanlı da değişik mahallelerde yoğun  nüfusun olduğu mahallelerde ticaret merkezlerini yaygın hale getirmeye başladık. Bunda da ulusal markalarda bize katkı sağlıyor. Birde kira dengesini sağlamak amacında bir bedesten inşatımız oldu. 22 bin metrekare alanlık bir kapalı alanı var. inşaatı yüzde 90 oranında bitti. Nisan ayı gibi tam anlamıyla elimize alacağız. Orada da içerisinde 70 tane dükkan iki kat otoparkı olan aynı zamanda bowling salonu, cep sinemaları olan yiyecek ünitelerinin olduğu bir merkez baktığınız zaman mini bir AVM ama bizim açımızdan baktığınızda mini bir AVM değil Tavşanlı Ticaret Merkezinin o bölgede farklı yapılandığı bir bölge olacak.

İLLER BANKASI HARİCİNDE BİR BORCUMUZ YOK!

2022 yılında yapacağımız projelerde bedesten projesini bitirmeyi, bakanlık destekli kara kova’daki ihalesi yapıldı. Yüzme havuzunu bitirmeyi, yine yüzde 50 bakanlık destekli göbel’de ki bungalov yapılaşmalarını bitirmeyi, yine bakanlık destekli şehir merkezindeki 15 adet halı sahayı bitirmeyi, çukur köyde çukur han diye bir proje başladı onu bitirmeyi, Tavşanlı müzesini hayata geçirmeyi, Türkiye’de ilçelerde çok nadirdir müze projesi Tavşanlı olarak biz itfaiye teşkilatının bulunduğu alanda bir müze inşaatı yaptık birkaç aya kadar hayata geçecek. İller Bankası haricinde bir borcumuz yok!

KÜTAHYA İLE BERABER HAREKET ETMELİYİZ

Kütahya ile beraber hareket etmeliyiz. Çünkü Kütahya Afyon bölgesine geçebilir mi? Eskişehir asfaltı kapalı, Kütahya’nın geleceği bizimle tasarlayalım bizde geleceğiz o tarafa bir yerde bulaşacağız zaman içerisinde bütün şehir büyükşehir meselesiyle birlikte, bu anlamda kamunun ortak yatırımları bizim ikimizin ortak olması gerekiyor. Biz birbirimize mahkûmuz. Bugün Tavşanlı leblebi üretiminde Tavşanlı leblebicisi ürettiği ürünü Çorum’a satıyor. Çorum’da tükettiği ürünü, sattığı ürünü Tavşanlı’dan alıyor. Yani Çorum olmazsa Tavşanlı, Tavşanlı olmazsa Çorum olmaz. İşin gerçeği bu, bende diyorum ki Kütahya olmazsa Tavşanlı, Tavşanlı olmazsa Kütahya olmaz. Bu manada da Kütahya daki kazanılan her başarının sağlanan her başarının biz duacısıyız. Aynı zamanda sevinç ortağıyız. Siyasette de Kütahya Tavşanlı birlikteliği de olması gerekiyor. Bunu hayatın her alanına yaygın hale getirmek gerekiyor. Arazilerde kullanım ortak olması gerekiyor. Ticarette ortak yapılanmalar olması gerekiyor. Ben her sene söylüyorum söylemeye de devam edeceğim. Biz Kütahya ile işbirliği yapmaya adayız. Hiçbir çekincemiz yok. Hiçbir farklı niyetimiz yok. Kütahya geride kalsın diye hiçbir düşüncemiz yok. Olamaz, çünkü biz il olarak başka bir yere bağlı değiliz Kütahya’ya bağlıyız. Kütahya gerilerse Tavşanlı geriler.

 

 

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV