banner169

banner148

banner147

04 Aralık 2021 Cumartesi

YENİ CADDELER AÇILACAK

LGS’ DE TÜRKİYE 1.Sİ KÜTAHYA’DAN

Kütahya Atatürk Ortaokulu öğrencisi İbrahim Metin Dönmez Liselere Geçiş Sistemi (LGS) den 500 tam puan alarak Türkiye 1.si oldu. Türkiye 1.si Dönmez duygularını “yapay zeka mühendisliğini çok istiyorum” diyerek ifade etti.

02 Temmuz 2021 Cuma 17:25
LGS’ DE TÜRKİYE 1.Sİ KÜTAHYA’DAN
 
LGS’ DE TÜRKİYE 1.Sİ KÜTAHYA’DAN

Kütahya Atatürk Ortaokulu öğrencisi İbrahim Metin Dönmez Liselere Geçiş Sistemi (LGS) den 500 tam puan alarak Türkiye 1.si oldu. Türkiye 1.si Dönmez duygularını “yapay zeka mühendisliğini çok istiyorum” diyerek ifade etti.             

Kütahya Atatürk Ortaokulu öğrencisi İbrahim Metin Dönmez Liselere Geçiş Sistemi (LGS) den 500 tam puan alarak Türkiye 1.si oldu. Türkiye 1.si İbrahim Metin Dönmez’in Annesi Gülşen Dönmez, Rehber öğretmeni Huriye Aran gazetemize yaptığı açıklamalarda mutluluklarını ifade ettiler. 

MATEMATİK METİN İÇİN BİR TUTKU

Anne Gülşen Dönmez duygularını şu sözlerle ifade etti.  “Matematiğe olan ilgisi çok büyük yapay zekâya yönelik kalkulus işlemlerini yapabiliyor. Matematik bir ders, ödev değil! Metin için bir tutku. Kendi ispatları var. Kodlama ve yazılıma karşı büyük bir ilgisi var. Onunla mutlu oluyor. Çocuklar oyun oynamak ister kafa dağıtırken, metin İngilizce matematik dinliyor. Bununla mutlu oluyor ben de mutlu olsun istiyorum zaten. Hiçbir zaman ders çalışması gerektiğini söylemedim. Kendine güven dedim sadece. Ben dışarıdan dönerken benden kitap istiyor. Manevi destek vermeye çalıştım. 8 yaşında bir kardeşi var. Onlara destek olmaya çalışıyorum” dedi.

METİN SORDUĞU SORULARLA BAZEN ÖĞRETMENLERİMİZİ DE TERLETTİ

Kütahya Atatürk Ortaokulu Rehber Öğretmeni Huriye Aran  “30 öğrencimiz fen liselerini kazanabilecek yüzdelik dilimde. Sınavlara hazırlanmak zaten zor bir süreç, bir de üstüne pandemi koşulları eklendi. Geçen sene bu zamanlar itibaren öğrencilerimizi sınav için hazırlamaya başladık. Tabii uzun bir süreç birçok kaygı yaşadılar. Pes etmek istedikleri dönemlerde öğrencilere psikolojik destek de verdik. Okumuzda öğrenci koçluk sistemi uyguluyoruz. Mezun vereceğimiz öğrenciler için derslerine giren öğretmenlerle öğretmen başına bir ya da iki öğrenci düşecek şekilde eşleme yaptık. Mentorü oldular bir nevi. Soru çözümlerini eksiklerini planladılar. Bu sistemin meyvesini de güzel aldık. İlk dönemde haftada bir defa sonra iki deneme yaptık. Ama asıl başarımız bu denemelerin analiz edilmesiydi. Velilerimiz de her anlamda destek verdiler. Özellikle pandemi koşullarında veli öğrenciyle daha çok zaman geçirmiş oldu. Destekleri bizim de başarımızı artırdı. Her zaman gözlerindeki ışıkla yola devam etmelerini diliyorum. Hayat uzun bir yol ama onlar çok güzel bir başlangıç yaptılar. Metin bir şeyi merak ettiğinde öğrenmesinin de sınırı olmuyor. Sorduğu sorularla bazen öğretmenlerimizi de terletti.

YURTDIŞI DENKLİĞİ OLAN GÜZEL BİR LİSEDE OKUMAK İSTERİM

(LGS) den 500 tam puan alarak Türkiye 1.si olan İbrahim Metin Dönmez ise duygularını şöyle ifade etti.  Çok mutluyum. Kitapçığımı kontrol ederken de şaşırdım. Ben Türkçeden ya da sözel bölümden bir yanlış beklerdim. Ama olmadı. Ben de şaşırdım. İlk duyduğumda bu kadar iyi olamaz ben en iyisi resmi sonuçların açıklanacağı 30 Haziran’ı bekleyeyim dedim. 500 tam puan aldığımı gördüm. Lise olarak İstanbul ya da yurtdışı denkliği olan güzel bir lisede okumak isterim. Sonra da üniversitede yapay zekâ mühendisliği çok istiyorum ben. Bu bölümde okumak için yine büyük bir çaba harcarım büyük ihtimalle. Düzenli çalıştım. Her gün 200-250 soru çözdüm. Benim en sevdiğim ders matematik, Öğretmenlerim, müdürümüz, müdür yardımcımız, her zaman destek oldular.Belki başkası olsa her gün 20 mesaj almaktan sıkılırdı. Ama onlar beni ne zaman soru attıysam hiç bekletmediler beni. Hepsine teşekkür ederim. Bana çok yardımcı oldular. Virüs beni çok etkilemedi açıkçası, ben çok dışarı çıkmayı sevmiyorum zaten. İlgi alanlarım hakkında okuyorum çalışıyorum dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV