banner120

banner117

banner107

24 Haziran 2021 Perşembe

1 MİLYONUNCU AŞI KÜTAHYADA YAPILDI

ÖĞRENCİLERİMİZİ DERSLİKLERİMİZDE GÖRMEK İÇİN SABIRSIZLANIYORUZ

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, bir televizyon programında yaptığı açıklamada “Öğrencilerimizi dersliklerimizde ve atölyelerimizde görmek için sabırsızlanıyoruz” ifadelerine yer verdi.

11 Haziran 2021 Cuma 09:52
ÖĞRENCİLERİMİZİ DERSLİKLERİMİZDE  GÖRMEK İÇİN SABIRSIZLANIYORUZ
 
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal

ÖĞRENCİLERİMİZİ DERSLİKLERİMİZDE

GÖRMEK İÇİN SABIRSIZLANIYORUZ

 

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, bir televizyon programında yaptığı açıklamada “Öğrencilerimizi dersliklerimizde ve atölyelerimizde görmek için sabırsızlanıyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

ÖZLEM 13 EYLÜL’DE SON BULACAK

 

1 Haziran itibarı ile normalleşmenin başlamasıyla, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından normalleşme takvimi açıklamaları kapsamında, üniversitelerin, 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takviminin 13 Eylül 2021 tarihi itibarı ile başlayacağını bildirmişti. Buna göre Türkiye’deki Üniversiteler ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi tüm hazırlıklarını tamamlayarak öğrencilerin okullarına ve ilimizin de Üniversite öğrencilerine olan özlemi son bulacak.  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, Dumlupınar üniversitesi hakkında bilgiler paylaşarak uzaktan eğitimde alt yapı sorunun olmadığını ve öğrencilerin barınma sorunu yaşamadığını dile getirdi. “Tünelin sonundaki ışığı da görmüş bulunmaktayız” ifadelerine yer veren Uysal, üniversite hakkında bilgiler paylaştı.

ÖĞRENCİLERİMİZE KAVUŞACAĞIMIZ GÜNÜ DE ÖZLEMLE BEKLİYORUZ

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal “1992 yılında kurulan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi 11 fakülte, 14 meslek yüksekokulu, 1 yüksekokul, 1 lisansüstü eğitim enstitüsü ve 26 araştırma ve uygulama merkezine sahip büyük bir üniversitedir. Yaklaşık 8 bin dönüm alana sahip olan Üniversitemizin 46 bine yakın öğrencisi var. Bir yıldan uzun bir süredir eğitimimize uzaktan eğitimle devam ediyoruz. Ancak öğrencilerimize kavuşacağımız günü de özlemle bekliyoruz” dedi.

TÜNELİN SONUNDAKİ IŞIĞI DA GÖRMÜŞ BULUNMAKTAYIZ

Rektör Uysal,“Ülkemiz salgın sürecini pek çok ülkeden daha iyi yönetti ve Türkiye’deki tüm üniversiteler uzaktan eğitime çabuk uyum sağladı. Üç beş bin öğrencisi olan üniversitelerde uzaktan eğitim kısmen daha az sorunla geçildi. Ancak Kütahya Dumlupınar Üniversitesi gibi yaklaşık 50 bin öğrencisi olan büyük üniversitelerde binlerce dersi uzaktan vermek elbette kolay değildi. İlk başlarda elbette biraz zorlandık ancak altyapımızı geliştirdik ve şu an uzaktan eğitimi sorunsuz biçimde yürütüyoruz. Elbette uzaktan eğitim, yüz yüze eğitim kadar etkili bir yöntem değil. Anlaşılıyor ki, öğrencilerimizle kavuşmamız için tünelin sonundaki ışığı da görmüş bulunmaktayız. Öğrencilerimizi dersliklerimizde ve atölyelerimizde görmek için sabırsızlanıyoruz” dedi

“DPÜ, ÖĞRENCİLERİNİN BARINMA SORUNU OLMADIĞI ÜNİVERSİTELERDEN BİRİ”

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, DPÜ’nün 68 ülkeden 5 bin uluslararası öğrenciye sahip olduğunu ve bunun Türk öğrenciler için dil öğrenme ve farklı kültürleri tanıma fırsatı yaratacağını söyledi ve ardından sözü öğrencilerimizin barınma konusundaki beklentilerine getirdi.

“Kız öğrencilerimizin tamamının yerleşkelerimizde barınabileceği yurt kapasitesine ulaştık” “Erkek öğrencilerimizin kaldıkları yurtlar da akademik birimlerimizin büyük bölümüne çok yakın konumda yer alıyor. DPÜ’nün en önemli avantajı öğrencilerinin barınma sorunu olmadığı az sayıda üniversiteden biri olması” ifadelerini kullandı.

ENGELSİZ ÜNİVERSİTELERİ ARASINDA İLK SIRADAYIZ

Engelsiz Üniversite olma yolunda yürütülen çalışmaları ve bu kapsamda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulundan kazanılan ödüllerden de söz eden Prof. Dr. Uysal, “Şu anda Türkiye’nin engelsiz üniversiteleri arasında ilk sıradayız. Engelli öğrencilerimizin bizleri tercih etmelerini ve onlara yerleşkelerimizde çok geniş olanaklar sunduğumuzu bildirmek istiyorum. Bunun yanında tırmanma duvarımız, spor salonlarımız, olimpik yüzme havuzumuz ve spor alanlarımız da öğrencilerimizi bekleyen olanaklarımızdan birkaçı. Kütahya Dumlupınar Üniversitesini tercih eden öğrencilerimiz, kültür-sanattan spora, araştırma geliştirmeden eğitime kadar aradığı her şeyi bulacaktır” dedi.

BU SÜRECİ FIRSATA ÇEVİRMEYE ODAKLANDIK

 “Öğrencilerimizin olmadığı dönemde hem dersliklerde hem de sosyal alanlarda eksiklerimizi gidermeye ve bir bakıma bu süreci fırsata çevirmeye odaklandık. Öğrencilerimiz Kütahya’ya geldiklerinde yepyeni bir yerleşkeyle ve öğrenci odaklı bir eğitim anlayışıyla karşılaşacaklar diyerek Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal öğrencilere En kısa zamanda sizlerle buluşmayı diliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV