banner162

banner148

banner147

23 Ekim 2021 Cumartesi

PERSONEL HİZMETİ ALINACAKTIR

SINIFLARIN YOĞUNLUĞU İLE İLGİLİ CİDDİ BİR SIKINTIMIZ YOK

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit Kütahya’daki inşaatı devam eden okullar, Covid -19’dan dolayı kapanan sınıflar ve derslik başına düşen öğrenci sayıları hakkında gazetemize bilgiler verdi. Başyiğit yaptığı açıklamasında “Kütahya’da derslik başına düşen öğrenci sayılarımızda İlköğretimde öğrenci sayımız 16, Ortaöğretimde ise bu sayı 19 öğrenci olarak düşüyor. Ortalamalara baktığımızda ilimizde sınıfların yoğunluğu ile ilgili ciddi bir sıkıntımız olmadığını söyleyebiliriz” dedi.

22 Eylül 2021 Çarşamba 10:33
SINIFLARIN YOĞUNLUĞU İLE İLGİLİ CİDDİ BİR SIKINTIMIZ YOK
 
Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit

SINIFLARIN YOĞUNLUĞU İLE İLGİLİ CİDDİ BİR SIKINTIMIZ YOK

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit Kütahya’daki inşaatı devam eden okullar, Covid -19’dan dolayı kapanan sınıflar ve derslik başına düşen öğrenci sayıları hakkında gazetemize bilgiler verdi. Başyiğit yaptığı açıklamasında “Kütahya’da derslik başına düşen öğrenci sayılarımızda İlköğretimde öğrenci sayımız 16, Ortaöğretimde ise bu sayı 19 öğrenci olarak düşüyor. Ortalamalara baktığımızda ilimizde sınıfların yoğunluğu ile ilgili ciddi bir sıkıntımız olmadığını söyleyebiliriz” dedi.

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit Vizyon Gazetesine yaptığı özel açıklamasında Kütahya’da ki sınıf mevcutlarını, Covid-19 ‘dan kapanan sınıfları, okullardaki ortak alanlarda yapılan temizlik çalışmalarını değerlendirdi. Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit öğrenci velilerinin okul önlerinde maske ve mesafe kurallarına dikkat etmelerini önemle rica ederek herhangi bir okulun kapanma durumunun söz konusu olmadığını, Eğitim ve Öğretim yılını yüz yüze başladığımız şekliyle bitirme arzusunda olduklarını dile getirdi.

KALABALIKLIĞI SÖZ KONUSU OLAN MERKEZ İLÇE DE BİRKAÇ OKULUMUZ VAR

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit “Yüz yüze eğitime başladığımızın 3. Haftasındayız. Okullarımızda sınıf mevcutlarında kalabalıklığı söz konusu olan merkez ilçe de birkaç okulumuz var. Diğer ilçelerimizde kalabalıkla ilgili her hangi bir sıkıntımız yok. Kütahya’da derslik başına düşen öğrenci sayılarımızda İlköğretimde derslik başına düşen öğrenci sayımız 16 Ortaöğretimde ise bu sayı 19 öğrenci olarak düşüyor. Tabi bu demek değil ki bütün sınıflarımız 16 ve 19, ancak ortalamalara baktığımızda ilimizde sınıfların yoğunluğu ile ilgili ciddi bir sıkıntımız olmadığını söyleyebiliriz. Sadece ikili eğitim yapan okullarımızda şehir merkezindeki okullarda bu bahsetmiş olduğum sayıların üzerinde öğrenci sayısı olan şubelerimiz var. Onlarla ilgili de gerekli önlemleri elimizden geldiğince alıyoruz. Okul yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, temizlik görevlilerimiz ve tüm eğitim çalışanları bu konuda üzerine düşenleri eksiksiz olarak yerine getirmek için çaba ve gayret içerisindeler.

HERHANGİ BİR OKULUN KAPANMA DURUMU SÖZ KONUSU DEĞİL

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit “ Covid-19 vakaları nedeniyle ilimiz genelinde pozitif öğrenci sayısının ikiye çıktığı şubelerde 14 günlük karantina uygulamasına geçiyoruz. Şubeyi kapatıyoruz herhangi bir okulun kapanma durumu söz konusu değil, o şubelerden yüz yüze eğitime ara verip uzaktan eğitimle online eğitime geçiyoruz. Öğretmenlerimizden pozitif olanlar varsa onların yerine de diğer öğretmenlerden ve yöneticilerimizden destekler sağlayarak öğrencilerimizin derslerinin boş geçmemesi için bir çalışmamız mevcut” dedi.  

VELİLERİMİZ OKUL ÖNLERİNDE LÜTFEN MESAFEYE DİKKAT ETSİNLER!

Bütün vatandaşlarımızın özellikle küçük çocuklarını almaya geldiklerinde okul önlerinde mesafeye dikkat etmedikleri ile ilgili bazı duyumlar geliyor. Lütfen mesafeye dikkat etsinler! Aşılarını olsunlar. Aşı ile ilgili aşılanmak gönüllülük esasına tabii, ancak bu hastalıktan korunmanın en temel yolunun aşı olduğunu bilim insanları söylüyorlar. Sağlıkçılar söylüyorlar. Bizde onların söylediklerine istinaden bütün vatandaşlarımızı, bütün öğrenci velilerimizi aşı olmaya davet ediyoruz. Çünkü hastalığı yenmek aşının haricinde şuanda pek mümkün değildir.

ÖĞRENCİLERİMİZİ YENİ OKULLARIYLA BULUŞTURACAĞIZ

Kütahya genelinde depremsellik incelemesi sonucunda yıkım kararı alınan okullarımız var. Bu okullarımızla ilgili yıkım çalışmaları tamamlandı. Yapım çalışmaları da hızlı bir şekilde sürüyor. İnşallah en kısa sürede öğrencilerimizi inşaatı devam eden okullarımız bittiğinde yeni okullarıyla buluşturacağız. Bunun için çaba ve gayret içerisindeyiz.

MALZEME EKSİĞİMİZ HİÇBİR OKULUMUZDA YOK!

Okullarımızda temizlik malzemesi olarak ilimizde Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki Teknik Anadolu Lisemizde kimya alanında üretmiş olduğumuz temizlik malzemelerini kullanıyoruz. Malzeme eksiğimiz hiçbir okulumuzda yok! Malzeme eksiği olan okullarımız bu işe bakan şube müdürümüze eksiklerini dile getirip, eksik olan malzemelerini hemen gideriyoruz.

LAVABOLAR, ORTAK KULLANILAN ALANLAR SIK SIK TEMİZLENİYOR

Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit “Düzenli aralıklarla okullarımız, öğrenci servisleri, sınıflarımız dezenfekte ediliyor. Ortam dezenfektanı dediğimiz dezenfektanlar var. Ortamlar paspaslanıyor. Temizleniyor. Lavabolar, ortak kullanılan alanlar sık sık temizleniyor. Toplum yararı kapsamında görevlendirilecek olan personellerinde iki hafta içerisinde okullarımızda görevlerine başlayacaklar. Onlarında başlamasıyla temizlik ve hijyen konusunda ki durumu biraz daha rahatlayacak. Personelimizi de güçlendirerek bu konuda daha da titiz davranmaya devam edeceğiz” dedi.

EĞİTİM- ÖĞRETİM YILINI YÜZ YÜZE BAŞLADIĞIMIZ ŞEKLİYLE BİTİRME ARZUSUNDAYIZ

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit “İnşallah sağlık açısından olumsuzluklarla karşılaşmadan 2021-2022 Eğitim- Öğretim yılını yüz yüze başladığımız şekliyle bitirme arzusundayız. Biz bu konuda toplumun bütün kesimlerinden eğitim camiamıza destek olmalarını istiyoruz. İstirham ediyoruz. Talep ediyoruz. Çünkü çocuklarımızın yüz yüze eğitimden uzak kalmaları aileler için nasıl zor ise bizim için de zor. Biz yüz yüze eğitime iki hafta önce başladığımız şekliyle sürdürerek eğitim ve öğretimi tamamlamak istiyoruz. Destek olursak el birliği yaparsak üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şey yoktur dedi.

Coşkun Çakmak

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV